Petřínská rozhledna
Lookout tower - VERY GOOD TRIP

Nádherný výhled na celé město a řeku. Rozhledna je zasazena v centru města ve velkém zeleném... přečíst další informace

Jiri L
New York City, New York
Výlet na Petřín

Moc hezké místo, které si při návštěvě Prahy nikdy nenechám ujít. Z věže je nádherný výhled, v... přečíst další informace

Marie N
Olomouc, Česká republika

Recenzováno: 9. května 2018

Na Petřínskou rozhlednu doporučuji cestu lanovkou, na kterou platí lístek na MHD. Vstup lze zakoupit pouze na rozhlednu, nebo společně se zrcadlovým bludištěm. Na rozhlednu se jde na prostřední ochoz a poté až nahoru. Jsou zde dvě schodiště tak pozor na to, schodiště je úzké tak se nedá moc vyhýbat. Je potřeba jít nahoru i dolu po tom správném označeném schodišti. Radši to ještě hlídá personál. Výhled je opravdu skvělý. Na focení je škoda že během naší návštěvy bylo otevřené pouze jedno nebo dvě okna, takže se muselo fotit přes sklo. Nebo lze sejít pár schodů dolu pod plošinu a fotit ze schodiště. Výhled na Prahu je skvělý a stojí za to těch 300 schodů :-) . Dole pod rozhlednou možnost zakoupit občerstvení, zmrzlinu atd.

Datum zážitku: květen 2018
Poděkujte uživateli jirkazajda.
Recenzováno: 11. dubna 2018

Rozhodli jsme se i přes chladné počasí vyjít si na procházku na Petřínskou rozhlednu. Výhled úžasný a i v zimě to stojí za to.

Poděkujte uživateli alenafarmarova.
Recenzováno: 8. března 2018

Pro Pražany je symbolem a dominantou. Po několika sporných rozhodnutích, ač už po požáru před vypuknutím II. světové války, tak i v jejím průběhu, umístěním televizního a rozhlasového vysílače, jakož i umístěním artefaktů fiktivního českého všeuměla Járy Cimrmana, které si zasluhovalo daleko významnější místo (např. na Hradě), zůstává tato rozhledna částí keltských duší, nás Slovanů, Pražanů a snad i dalších uctívatelů českých kulturních památek.

Datum zážitku: únor 2018
1  Poděkujte uživateli Milos V.
Recenzováno: 3. března 2018 prostřednictvím mobilu

V lednu jsme se v sobotu s rodinou vypravili na vylet na Strahov, zaparkovat nebyl vubec problem, podotykam zdarma na cely den. Nejdriv jsme se sli podivat do Stefanikovy hvezdarny, kde byl i naucny a moc pekne provedeny vyklad pro deti, podivali jsme se dalekohledem na slunce, dostali odborne povidani a pak zamirili na Petrinskou rozhlednu, kde jsme si u pokladny vystali malou frontu a vyslapali uplne nahoru. Stalo to za to, protoze byl jasny a vetrny den, takze byla daleka viditelnost. Posledni nas cil bylo zrcadlove bludiste (doporucuju zakoupit vstupenky na rozhlednu a do bludiste najednou, usetrite si frontu), kde jsme se vazne vsichni poradne zasmali tomu, co s nami ta zrcadla delala. To uz se venku stmivalo a rozhledna se rozsvitía do krasnych barev, pod ni jsme si dali maly a drahy trdelnik a potom sli do studentske menzy na moc dobry a levny jidlo. Vylet mohu doporucit a to jak pro rodice, tak pro deti (nasi dceri je 6 a moc si to uzila).

Poděkujte uživateli 713andrejm.
Recenzováno: 24. února 2018

I přes chladné počasí jsme si udělali procházku na Petříně. Venku bylo sice kolem nuly, ale vždy to stojí za to.

Datum zážitku: leden 2018
Poděkujte uživateli Helena E.