Národní Muzeum
Č. 946 z 1 217 zařízení v kategorii aktivity – Praha
Zklamání

Navštívila jsem historickou a novou budovu národního muzea. Musím říct, že k vidění toho bylo málo... přečíst další informace

Recenzováno: 15. srpna 2020
S8814GDsabinab
zklamání

V červenci 2020 jsem byla s rodinou na komentované prohlídce Národního muzea - rekonstrukce se... přečíst další informace

Recenzováno: 14. července 2020
Magda K

Recenzováno: 9. prosince 2019 prostřednictvím mobilu

Úžasné, nedokáži jinak popsat nezapomenutelný zážitek kdy člověk nevychází z údivu obsahlost a rozmanitost exponátů úžasné úžasné úžasné........

Datum zážitku: prosinec 2019
1  Poděkujte uživateli Josef Z.
Recenzováno: 6. prosince 2019

dnes jsme si udělali rodinný výlet do Národního muzea v Praze a opravdu jsme si ho užili. A to s plnou parádou. Cenu vstupenek jsme neřešili, protože bude vynahrazena jedinečným zážitkem. A mohu zodpovědně říci, že jsem ten zážitek rozdýchával ještě po cestě domů. Jediná pozitivní věc je paní v šatně, která byla ochotná, a pak ještě asi obchod se suvenýry a občerstvení. Jinak jsme v muzeu v podstatě nic neviděli. Výstava Tutanchamon je absolutní propadák. Paní, které hlídali, aby výstava nedopadla jako klenotnice v Drážďanech byly poměrně nepříjemné. Po první místnosti s několika artefakty následují dva sály s promítáním, které děti absolutně nezaujmou. Přítomní dospělí se tvářili celkem rozpačitě. A když jsme překonali tyto sály s promítáním a těšili se na další výstavu, dvě dámy nám odebraly sluchátka a ukázaly dveře. Nevěřícně jsem se optal, zda jsme opravdu na konci, a ony se zatvářili mírně dotčeně.
Budova je nádherná, ale bohužel je v ní také pusto prázdno a pak personál s inventárním číslem, který práce patrně moc nebaví.
Přeji mnoho zdaru do budoucna.

Datum zážitku: prosinec 2019
2  Poděkujte uživateli Vasa12345.
Recenzováno: 15. listopadu 2019

Národní ostuda, skoro prázdná budova. Za jednu vstupenku 460,- je zlodejina. U pokladny ani neupozorní že nejsou přístupné některé aktuální výstavy (Keltové) . Ještě máme co dohánět. A ta sluchátka u Tutanchamona, ještě se rozčiluji že to lidem trvá dlouho nasadit a stejně to zdržují sami tim nastavováním a zapojováním. (No taková výstavka, muzeum je jen název budovy)

Datum zážitku: listopad 2019
4  Poděkujte uživateli Jaroslav P.
NM_Arnadova, Oddělení vnějších vztahů v zařízení Národní Muzeum, odpověděl na tuto recenzi.Zodpovězeno: 19. listopadu 2019

Dobrý den, pane Jaroslave,

mrzí nás, že návštěva Národního muzea nenaplnila Vaše očekávání, ale jak se můžete informovat na našich webových stránkách, stálé expozice budou návštěvníkům postupně zpřístupněny až v druhé polovině roku 2020. Historická budova prošla náročnou a nezbytnou rekonstrukcí – pokud by nezačala obnova této výjimečné stavby, hrozilo by jí uzavření z bezpečnostních důvodů. Již 17. listopadu 2019 byla zpřístupněna spojovací chodba se stálou expozicí Momenty dějin a od června 2020 budou mít návštěvníci možnost navštívit expozice: Dějiny, Člověk, společnost a kultura v minulosti a v neposlední řadě Klenotnice a mincovní kabinet. V současnosti jsou v muzeu k vidění krátkodobé výstavy, Panteon a taktéž je otevřen vstup do kopule. Pokud jde o výši vstupného, nabízíme vstupenku do 9 muzeí v 5 dnech za 200 Kč. Jedná se o pětidenní vstupenku do 9 pražských objektů Národního muzea včetně Historické a Nové budovy. Cena 460 Kč je za výstavu Tutanchamon + Historická a Nová budova NM. K výstavě Tutanchamon je návštěvníkům k dispozici audio-průvodce v různých jazycích. Kustodi návštěvníkům předem nastaví audio-průvodce v příslušném jazyce tak, aby se spouštěl v určitých intervalech v jednotlivých sálech a návštěvník si už jen reguloval hlasitost.

S pozdravem,
Zuzana Arnadová

Recenzováno: 6. listopadu 2019

V neděli jsme čekali ve frontě na Tutanchamóna. Výstava sama o sobě byla moc fajn. Jenže: zbytečně dlouhá fronta, ačkoliv pán u vstupenek byl ochotný. Zřejmě chyběl člověk, který by odpovídal na případné dotazy. Odpovídáním na dotazy návštěvníků se pán zdržoval a fronta se prodloužila až ven (skoro ke koni :-)).
U sluchátek, která jsou k výstavě Tutanchamon zcela nezbytná, docela trapas. Paní dala anglicky mluvícím turistům sluchátka nefungující. Když se vrátili s tím, že nic neslyší, dala jim pro změnu sluchátka ve francouzštině. Tím by samozřejmě ztratili plno času, protože pro výklad od začátku by se museli vrátit na začátek výstavy do místnosti č. 1. Jelikož měli vymezený čas návštěvy muzea, nemohli se tito turisté vracet, přišli tím tedy o dobrou polovinu zážitku. Kompenzace ani omluva žádná.

Poděkujte uživateli MarketaJeanne.
Recenzováno: 4. listopadu 2019

Nenaplněná očekávání
Málo,
za ty peníze a čekání v řadě až k Václavovi, tam toho je málo.
Sem už né.

Datum zážitku: listopad 2019
1  Poděkujte uživateli Tereza R.
NM_Arnadova, oddělení vnějších vztahů v zařízení Národní Muzeum, odpověděl na tuto recenzi.Zodpovězeno: 5. listopadu 2019

Dobrý den, mrzí nás, že návštěva Historické budovy Národního muzea nenaplnila Vaše očekávání, ale jak je uvedeno na našich webových stránkách, přírodovědecké a historické expozice budou návštěvníkům postupně zpřístupněny až v druhé polovině roku 2020. Nyní jsou v Historické budově NM k vidění krátkodobé výstavy: Tutanchamon, Labyrint informací a ráj tisku, Historie a kultura kazašské stepi a Rytíři nebes. Návštěvníci mohou taktéž navštívit Panteon včetně ochozu a po schodech vystoupat do kopule, která nabízí unikátní výhled na známé dominanty hlavního města Prahy. Ráda bych také doplnila, že Národní muzeum není jen budova na Václavském náměstí - naše sbírky jsou rozsáhlé a k vidění jsou hned v několika dalších objektech v Praze i mimo ni. Návštěvníci si tak již od 1. května 2019 mohou zakoupit pětidenní vstupenku do 9 pražských objektů Národního muzea za plnou cenu 260 Kč, sníženou 170 Kč, rodinnou 440 Kč. Vstupenku je možné zakoupit na pokladnách nebo online přes webové stránky Národního muzea.

S pozdravem,
Zuzana Arnadová