“Velmi slušný, avšak ne bezchybný začátek”

Pohostinec Monarch
Kuchyně: Evropská
Možnosti stravování: Pozdě v noci, Rezervace
Popis: Monarch Wine & Tapas Bar is located in historic centre of Prague. A relaxed and warm atmosphere to set up your mood for comfortable cosy dining. An authentic Spanish tapas tastefully paired with wines great for a casual evening with friends or family. We also offer complete catering service, collective cooking with our chef and the possibility to organize your event in a unique atmosphere of our place with individual service.
Recenzováno: 25. května 2018

Karlín již máme projezený skrz na skrz. Na tuto restauraci jsme narazili náhodou jen kvůli výjimečným hodnocením na googlemaps, protože je stranou hlavního karlínského gastronomického ruchu.

Zašli jsme tedy na zkoušku na časnou večeři. Lokál je světlý, vzdušný, s vysokými stropy. Kuchyně je otevřená, nedílnou součástí prostoru. Vypadá to sice efektně, ale bohužel to také znamená, že i přes výkonnou vzduchotechniku prosáknou pachy vznikající při přípravě pokrmů i do stolovací části.

Obsluhující čísník byl zkušený, nevtíravý, úslužný, pozorný a autentický se zájmem o řemeslo.

Ze stručné nabídky jsme si vybrali pečeného candáta a telecí řízek s bramborovým salátem. Řízek byl čerstvý, maso měkké, avšak lehce přesolené. Bramborový salát byl poctivý, domácí, ale díky přemíře černého pepře nevhodně pikantní. Pečený candát byl také osolen až za hranu. Jak ryba, tak brambory byly místy lehce připálené a dávaly jídlu nepříjemně hořkou příchuť. Hlavní jídlo jsme splachovali dobrým Blatenským kohoutem - firemním nefiltrovaným ležákem.

Jako zákusek jsme si dali čokoládový dortík, který se povedl na jedničku. Byl lahodný, vláčný, výtečně doprovázené jahodovým tartarem a mascarpone. Místo kávy jsem si objednal k dezertu rozlévané červené italské cuvée, které bylo více než obyčejné.

Celkové shrnutí? Prostředí, obsluha, výběr jídel i koncept mě potěšil. Kuchyně/jídla nebyla úplně na 100%. Určitě ale přijdu znovu. Držím tomuto lokálu totiž palce a chci věřit, že příště bude dojem přesvědčivější.

Poděkujte uživateli Zdeněk M.
Karel B, Manažer v zařízení Pohostinec Monarch, odpověděl na tuto recenzi.Zodpovězeno: 28. května 2018

Dobrý den, Zdeňku,

děkujeme za recenzi, ale ta bude asi patřit na profil naší mladší sesterské restaurace v Karlíně, Monarch je v centru u Národní třídy, nicméně děkujeme za milá slova a pozitivní kritický feedback. Pokud chcete aby recenze dorazila tam kam má, tak ji prosím repostujte sem:

díky

Recenzováno: 19. května 2018

Dokonalý zážitek a naprosta spokojenost. Nápoje, servis a ta KUCHYŇ!!!!!!! Kuchař v této restauraci je v podstatě umělec.

Poděkujte uživateli David P.

děkujeme za velepozitivní recenzi a těšíme se zase na viděnou!

Recenzováno: 30. dubna 2018 prostřednictvím mobilu

Restaurace nás opravdu překvapila. Tak dobré jídlo už jsme dlouho neměli. Husí paštika, burger i steaky excelentní. Skvělá nabídka vín také nezklamala. Děkujeme za zážitek

Poděkujte uživateli jarafoglarova.
Dragan B, Manažer v zařízení Pohostinec Monarch, odpověděl na tuto recenzi.Zodpovězeno: 9. května 2018

děkujeme mnohokrát za milou návštěvu a těšíme se zase na shledanou!

Recenzováno: 30. dubna 2018 prostřednictvím mobilu

Byli jsme nadseni. Skvela a vsimava obsluha, uzasne jidlo, prijemna atmosfera, veliky vyber vin. Vse na jednicku, navstevu urcite zopakujeme.

Poděkujte uživateli Michaela T.

jménem celého našeho týmu děkujeme za milá slova.

Recenzováno: 12. března 2018

V Monarchu se mi líbí pozorná a profesionální obsluha, která hledí na každý detail. Prostředí je příjemné, odpočinkové, stres a shon zůstávají za zavřenými dveřmi na ulici. Vždy jsou mi doporučena skvělá vína. Nabízejí také několik druhů drinků, případně Vám namíchají jiný dle Vaší chuti. Vybírám si z menších jídel a pokrmů a jsem vždy maximálně spokojená kvalitou jídel i chutí.

Poděkujte uživateli BedBike.
Dragan B, Manažer v zařízení Pohostinec Monarch, odpověděl na tuto recenzi.Zodpovězeno: 23. dubna 2018

děkujeme za milou recenzi a těšíme se na další návštěvu!

Cestovatelé, kteří si prohlíželi místo Pohostinec Monarch, si také prohlíželi

Už jste navštívili Pohostinec Monarch? Sdílejte své zkušenosti!