“Doteky historie”

Poplatek: Ano
Doporučená délka návštěvy: 1-2 hodiny
Užitečné informace: Koupelnová zařízení, Schody/výtahy
Recenzováno: 31. prosince 2016

Líbily se mi obzvláště sbírky hudební! Jinak je celé muzeum příjemným nahlédnutím do interiéru paláce, jsou tam obrazy a porcelán... Úžasné při nepříznivém počasí v Praze

Poděkujte uživateli kuncikova.

Recenzováno: 20. prosince 2016

Z terasy je nádherný výhled na Prahu. Je poměrně často plně obsazená, ale vyplatí se chvilku počkat. Obsluha rychlá. Chodíme sem na kávu a zákusek. Doporučuji.

Poděkujte uživateli hanka1111.
Recenzováno: 13. prosince 2016

Lobkovický palác je barokní stavba v komplexu Pražského Hradu a jediná soukromá v držení rodu Lobkoviců, postavená před polovinou 16. století. Původní renesanční palác měl čtyři křídla kolem nádvoří. V r. 1618 se zde po tzv. druhé pražské defenestraci před protestanty ukryli místodržící Slavata a Martinic. V r. 1627 palác získala Polyxena z Pernštejna a provedla poslední renesanční úpravy. V letech 1651-68 palác barokně přestavěl architekt Carlo Lurago pro jejího syna Václava Eusebia z Lobkovic. V době německé okupace, poté za vlády komunistů byl majetek Lobkoviců včetně paláců 2x zkonfiskován. V r. 1973 prošel palác rozsáhlou rekonstrukcí, trvající 13 let, a v r. 1987 sem byla umístěna historická expozice Národního muzea. V r. 2002 byl palác vyrestituován Lobkovici a v r. 2007 byl palác znovu otevřen veřejnosti i mnoha turistům z celého světa. V 1. patře paláce se v původní podobě dochovala rodová kaple sv. Václava a dva sály z 3. čtvrtiny 17. stol. Ve 2. patře se nacházejí umělecké sbírky rodu Lobkoviců, proto doporučuji tuto prohlídku pro potěšení oka z vnitřní výzdoby sálů a prací umělců i dělníků dané doby.

Poděkujte uživateli Břeťa F.
Recenzováno: 27. listopadu 2016

Příjemné odpoledne s odborným programem v nádherných prostorách. Jsem rad, ze jsem viděl sály palace

Poděkujte uživateli Daniel S.
Recenzováno: 31. srpna 2016

Moc hezká sbírka slavného šlechtického rodu Lobkowiczů, hezké provedení a skvělý audio průvodce. Určitě doporučujeme.

Poděkujte uživateli NoraDenkova.

Cestovatelé, kteří si prohlíželi místo Lobkowiczký Palác, si také prohlíželi

Už jste navštívili Lobkowiczký Palác? Sdílejte své zkušenosti!