“Šlechtický palác s mimořádnou atmosférou”

Lobkowiczký Palác
Č. 18 z 1 023 aktivity v Praze
Další podrobnosti o atrakci
Podrobnosti o atrakci
Poplatek: Ano
Doporučená délka návštěvy: 1-2 hodiny
Užitečné informace: Schody/výtahy, Koupelnová zařízení
Recenzováno: 1. února 2017

Palác rodiny Lobkoviců představuje uměleckou sbírku děl několika světových malířů, Velasqueze, Brueghela a Canaletta. Koncertní sál slouží k pořádání komorních koncertů. Kavárna a restaurace s terasou do zámeckých zahrad nabízí jedinečný výhled. Nástěnné portréty historických osobností s tajenkou jsou tak trochu milou hádankou pro hosty před servírováním jídel. Kuchyně je výborná, doporučuji zejména polévky. Svou atmosféru má i obchůdek s uměleckými předměty a suvenýry.

1  Poděkujte uživateli haniela95.

Recenzováno: 31. prosince 2016

Líbily se mi obzvláště sbírky hudební! Jinak je celé muzeum příjemným nahlédnutím do interiéru paláce, jsou tam obrazy a porcelán... Úžasné při nepříznivém počasí v Praze

Poděkujte uživateli kuncikova.
Recenzováno: 20. prosince 2016

Z terasy je nádherný výhled na Prahu. Je poměrně často plně obsazená, ale vyplatí se chvilku počkat. Obsluha rychlá. Chodíme sem na kávu a zákusek. Doporučuji.

Poděkujte uživateli hanka1111.
Recenzováno: 13. prosince 2016

Lobkovický palác je barokní stavba v komplexu Pražského Hradu a jediná soukromá v držení rodu Lobkoviců, postavená před polovinou 16. století. Původní renesanční palác měl čtyři křídla kolem nádvoří. V r. 1618 se zde po tzv. druhé pražské defenestraci před protestanty ukryli místodržící Slavata a Martinic. V r. 1627 palác získala Polyxena z Pernštejna a provedla poslední renesanční úpravy. V letech 1651-68 palác barokně přestavěl architekt Carlo Lurago pro jejího syna Václava Eusebia z Lobkovic. V době německé okupace, poté za vlády komunistů byl majetek Lobkoviců včetně paláců 2x zkonfiskován. V r. 1973 prošel palác rozsáhlou rekonstrukcí, trvající 13 let, a v r. 1987 sem byla umístěna historická expozice Národního muzea. V r. 2002 byl palác vyrestituován Lobkovici a v r. 2007 byl palác znovu otevřen veřejnosti i mnoha turistům z celého světa. V 1. patře paláce se v původní podobě dochovala rodová kaple sv. Václava a dva sály z 3. čtvrtiny 17. stol. Ve 2. patře se nacházejí umělecké sbírky rodu Lobkoviců, proto doporučuji tuto prohlídku pro potěšení oka z vnitřní výzdoby sálů a prací umělců i dělníků dané doby.

Poděkujte uživateli Břeťa F.
Recenzováno: 27. listopadu 2016

Příjemné odpoledne s odborným programem v nádherných prostorách. Jsem rad, ze jsem viděl sály palace

Poděkujte uživateli Daniel S.

Cestovatelé, kteří si prohlíželi místo Lobkowiczký Palác, si také prohlíželi

Už jste navštívili Lobkowiczký Palác? Sdílejte své zkušenosti!