“Super obsluha”

Maso a Kobliha
Okolí: Nové Město
Okolí: Nové Město
Recenzováno: 6. srpna 2018

Chutnají mi jejich skotská vejce, prodávají chléb od Maškrtnice a obsluha supersympatická. Zahrádka v malém pražském vnitrobloku mě baví.

Datum návštěvy: srpen 2018
Poděkujte uživateli Jana M.

Recenzováno: 18. května 2018

Vtipný název restaurace ale vaří tady dobře. Určitě se vrátím zase a budu doporučovat dal:) Spokojenost

Datum návštěvy: květen 2018
Poděkujte uživateli Martin K.
Recenzováno: 26. března 2018

Nenápadná restaurace v centru Prahy, nedaleko Bílé Labutě, nabízí zajímavá jídla, v dobré kvalitě, pestrá nabídka piv všech typů, příjemné prostředí, pozorná a ochotná obsluha, pozor - doporučuji rezervaci zvláště večer

Datum návštěvy: březen 2018
Poděkujte uživateli Ziimen.
Recenzováno: 11. ledna 2018

Na doporučení kolegů jsem ve všední den zavítal do tohoto bistra spolu se svým kamarádem. Hledali jsme spíše uvolněné prostředí s jednodušší kuchyní, při níž bychom příjemně strávili večer. Lokál je malý, členitý a stroze zařízený. Usadili jsme v zadním rohu ke stolku pro dva. Laťkový design stolku i židlí upomínal na bufety na koupalištích za dob normalizace. Že by retro? Bistrem se linula velmi příjemná hudba vyluzovaná z pravého gramofonu, na němž obsluha pravidelně otáčela a měnila elpíčka. Moc se mi líbil Barry White. Jídelní lístek je přehledný a obsluha Vás jím ráda a bez okolků provede a doporučí největší pecky podniku. Jako předkrm jsme si dali napůl skotská vejce. Je to vejce na měkko v jemné sekané. S domácím bramborovým chlebem (Honzovou buchtou) to byl vynikající start. Žloutek byl sytě žlutý, pěkně hustý a tekutý, masová sekaná intenzívní a lehce pikantní. Následovaly hlavní chody - burger z kachního masa a reuben/pastrami sendvič. Zatímco burger nebyl nijak výjimečný, spíše chuťově méně intenzivní, sendvič byla opravdová pecka večera. Výrazná, plná chuť masa, výborně zvolené doprovodné ingredience a přílohy. Jako zákusek jsme volili klasiku podniku - koblihu plněnou vanilkovým krémem. Kobliha byla poctivá, nadýchaná, tučná, dozlatova usmažená. Pudink byl hustý s výrazným vanilkovým aroma. Velmi si cením také neotřelé nabídky točených piv. Od únětické desítky, přes patnáctistupňového Matušku, po intenzivní polotmavou sedmnáctku. Večer se podle očekávání povedl. Proč tedy uděluji "jenom" 4 hvězdičky? Protože obsluha by mohla být více všímavá a svižnější, protože jsem v lokále nechutně načichl odéry kuchyně, protože jsme za velmi dobré, ale pořád jednoduché bistro jídlo a nápoje zaplatili ve dvou bezmála 1300 Kč, protože na webovkách je nefunkční link na jídelní lístek a protože webová rezervace zřejmě taky úplně není v provozu. Obávám se, že pokud jste ve dvou ochotni utratit takovou částku, najdete v blízkém okolí lepší podniky s neméně chutnou kuchyní. P.S. Skutečnost, že tento podnik získal michelinský Bib Gourmand award, jsem zjistil až po naší návštěvě a upřímně jsem poněkud překvapen.

Datum návštěvy: leden 2018
Poděkujte uživateli 431zden_km.
Recenzováno: 29. listopadu 2017

Tato malá bistro restaurace v centru Prahy je opravdu anglickým koutkem gastronomie. Jednoduchá a typická jídla jsou kvalitně připravovaná. Suroviny i příprava velmi kvalitní. Servis odpovídá prostředí a stylu restaurace. Moučníkem je zde kobliha, tak trochu jinak.

Datum návštěvy: říjen 2017
Poděkujte uživateli Milan S.

Cestovatelé, kteří si prohlíželi místo Maso a Kobliha, si také prohlíželi

Už jste navštívili Maso a Kobliha? Sdílejte své zkušenosti!