“Husí hody”

Kuchyně: Evropská, Česká
Vhodné pro: Místní kuchyně
Okolí: Praha 15
Recenzováno: 25. listopadu 2019

Byli jsme tu s rodinou na huse. Vše bylo vynikající a určitě dorazíme znovu. Takhle dobrou husu jsem dlouho nejedl! Navíc krásné prostředí a milá obsluha. Vřele doporučuji!

Poděkujte uživateli Králíček B.

Recenzováno: 16. listopadu 2019

Včera jsme restauraci Selský dvůr navštívili poprvé a rovnou mohu říci, že ne naposledy! Celá rodina se těšila na husí hody a rozhodně jsme si vybrali to nejlepší místo. Restaurace je nádherná a sálá z ní příjemná atmosféra. Personál byl velice milý, ochotný a usměvavý. K jídlu jsme si objednali celou husu s variací knedlíků a zelí. Už po prvním soustu jsme měli v ústech nebe. Kůžička byla skvěle propečená a křupavá, maso jemné a šťavnaté.
Už teď se těšíme na další návštěvu.
Restauraci všem velice doporučuji.

1  Poděkujte uživateli Anndy7.
Recenzováno: 13. listopadu 2019

Rozhodly jsme se udělat si s moji mámou dámskou jízdu a vyrazit na svatomartinskou husu. Rozhodnutí to bylo impulzivní, a proto se nám nepodařilo před návštěvou udělat rezervaci. Přesto jsme zkusily štěstí. Uvítala nás nesmírně milá paní manažerka, která nám v zaplněném podniku našla volný stůl. Objednali jsme si vývar z husích drobů, uzené kachní prso s křenovou pastou a červenou řepou a jako hlavní chod husí stehno s dvěma druhy zelí, lokšemi a špekovým knedlíkem. Velmi pozitivně mě překvapila nabídka vín z mého oblíbeného vinařství Sedlák. Nesetkávám se totiž často s tím, že bych na něho v restauračních zařízeních narazila.Vybrala jsem si svěží Müller Thurgau, což se ukázalo jako bezchybná volba. Předkrm v podobě kachních prsou byl totiž též lehký a jemný a přiměřeně navodil chuť na hlavní chod. Husí stehno bylo dobře propečené, s křupavou kůrčičkou a dostatečným množstvím kmínu. V kombinaci s nasládlým zelím a bramborovými plackami vytvořilo v ústech explozi výrazných chutí našich prababiček. Byl to zážitek tak mocný, že si zasloužil, abychom si vychutnaly v tichosti. Ochotný personál byl neustále poblíž, kdybychom cokoliv potřebovali, jeden s číšníků nám pak zajímavě vyprávěl o krajových specialitách, jakými lokše jsou. Na závěr za námi přišla i manažerka podniku, ptala jsme, jak jsme spokojené a neskutečně srdečně si s námi povídala. Vzácná ukázka toho, co u nás stále není zdaleka samozřejmé. Pozitivní, aktivní a skutečný zájmem o zákazníka. Hluboce před její profesionalitou smekám. Přičtu-li malebné prostředí, vynikající kvalitu kuchyně, byla to jedna z nejpříjemnějších návštěv v gastronomickém zařízení za dlouhou dobu. A už se těšíme na další návštěvy.

1  Poděkujte uživateli Soniczka.
Recenzováno: 7. října 2019 prostřednictvím mobilu

Vždy jsem moc spokojen s jídlem. Několikrát jsem navštívil restauraci a fakt jsem si pochutnal. Děkuji!

Poděkujte uživateli 392ale_b.
Recenzováno: 9. září 2019

Hotel Selský dvůr má krásné prostředí, ideálně stvořené pro svatební den. Proto jsme si jej zvolili pro naši svatbu "vše na jednom místě". Všechno bylo již dlouhou dobu předem domluvené a připravené. Personál byl velmi milý, příjemný, ochotný a vstřícný. I výzdoba byla krásná, vše ideální, až do té doby, než nám přinesli oběd. Měli jsme objednanou polévku - vývar s nudlemi a játrovými knedlíčky, to ještě ušlo (i když knedlíčky byly docela tuhé). A dále jsme si objednali jídlo ze stálého jídelního lístku - steak z krůtího masa s houbovou omáčkou a pečenými brambory (150g masa v ceně 138,-Kč). Mohu s klidným svědomím říci, že tak "prázdný talíř" s obědem jsem ještě v životě nedostala. Porce masa byla slušná, ale to bylo všechno. V podstatě nic víc na talíři téměř nebylo. Tři malé brambůrky ve slupce (spíše polovičky těchto brambůrek) a místo omáčky jenom lehce "zamazaný" talíř. Byla jsem v šoku, nejenom já, ale i ostatní. Skutečně jsem neměla slov. Chtělo se mi brečet. Toto jsem vážně ještě nezažila. Myslím si, že jsem docela dobrá kuchařka, ale takovýto oběd bych se styděla podat návštěvě. Kdyby na tom talíři byl alespoň ještě nějaký salát nebo zelenina, tak neřeknu, ale toto? Objednaný byl i zákusek po obědě, byl to nějaký piškot, vykrojený do kruhového tvaru, politý marmeládou s troškou šlehačky a do toho zapíchnutá snítka meduňky. Celkem hezky to vypadalo, ale piškot byl tuhý a celkově to za nic nestálo. Takže oběd bych dala maximálně za jednu hvězdičku, neboť tento oběd zkazil jinak celkově dobrý dojem z celého svatebního dne. Ostatní vše bylo prima a stojí to za pochvalu. Jídlo bych si zde ale už nedala. :-(

Datum návštěvy: září 2019
Poděkujte uživateli Wanderer0539892355_.

Cestovatelé, kteří si prohlíželi místo Restaurace Selský dvůr, si také prohlíželi

Už jste navštívili Restaurace Selský dvůr? Sdílejte své zkušenosti!