“Nudné”
Recenze Don Pintxos

Don Pintxos
Č. 71 z 1 154 Restaurace v Brně
Popis: Jsme milovníci dobrého vína a jídla. Španělsko známe jako svoje boty a chceme Vám ho co nejvíce přiblížit! Nabízíme široký výběr kvalitních vín především z nejznámější oblasti Rioja DOCa ale i z jiných zajímavých španělských oblastí. Kromě mladých vín Joven a oblíbených vín Crianza můžete ochutnat také vyzrálejší Reservy a Gran Reservy. Po skleničce rozléváme asi 35 druhů různých lahví! Máte chuť na bubliny? Čím dál více populární Cava je nachlazena v 5 různých provedeních a pro milovníky klasiky máme i Champagne. Malý hlad zaženete několika druhy tapas ( v Baskicku zvaných PINTXOS), námi vyráběných z autentických surovin. Dále můžete ochutnat španělskou sušenou šunku Jamón, ovčí vyzrálé sýry Manchego, olivy, mořské plody a spoustu dalších specialit. Nezapomeňte také na skvělé krevety z grilu!
Recenzováno: 3. října 2020

Moje nespokojenost pramení asi z loňské návštěvy Bilbaa plného pinxtos barů. Výběr tam byl v každé daleko větší a kombinace originálnější....a v podstatě levnější (běžně nabízeli 6 nebo třeba 8 pinxtos za nějakou příznivou cenu). V Don Pinxtos byl výběr chudší, ceny poměrně vysoké a nic mě nějak nezaujalo. Navíc jsme zřejmě netrefili víno, takže celkově spíš zklamání, i když jsem vděčný za každou restauraci přinášející světové chuti do Brna.

Datum návštěvy: srpen 2020
Poděkujte uživateli radaza1.

Recenzováno: 2. srpna 2020

Po dlouhé koronavirové pauze opět otevřeno ! Nový majitel ! Nabídka vína rozšířená, přimlouval bych se i o nabídku tapas, která byla dříve a tento podnik jí byl proslavený. Obsluha milá a příjemná, uvidíme, jak se bude podnik dále vyvíjet . :-)

Datum návštěvy: srpen 2020
Poděkujte uživateli dalda222.
Recenzováno: 11. února 2020

Po návštěvách z ciziny je fajn si zajít do opravdového winebaru i u nás na Moravě :-). S porovnáním podniků například ve Španělsku či Portugalsku by se brněnský Don PIntxos nemusel vůbec stydět. Velikost, atmosféra i obsluha na jedničku. Doporučuji určitě si k vínu dát krájený jamon a ovčí sýr (do 3 let). Ovčího sýru se určitě nebojte, chutná i těm, kteří ho nemusí. JInak krevety na grilu do žaludku jsou taky prima. Sice podnik nenabízí žádné velké jídlo, ale věřte. NEní třeba. Když objednáte na stůl pár tapasů, tak není třeba do sebe cpát žádnou velkou porci jídla (to je smysl winebarů - víno a tapas). Případně grilované krevety vás doplácnou. Když obsluze popíšete, jaké víno chcete, co vám chutná, taky se vám třefí do chuti. Navíc jsou seznalí s nabídkou vín, takže snad žádným základním dotazem je nepřekvapíte. Například oblastí atd...

Datum návštěvy: únor 2020
Poděkujte uživateli Edith_L69002.
Recenzováno: 1. září 2019

Pěkné prostředí, výborné jídla ineošizená jídla. Velký výběr vína. V neposlední řadě příjemný personál.

Poděkujte uživateli radimhajek.
barDonPintxos, Vlastník v zařízení Don Pintxos, odpověděl na tuto recenzi.Zodpovězeno: 19. září 2019

Děkujeme za milou recenzi.

Recenzováno: 8. května 2019

Okolo Don Pintxos jsme dlouho jen chodili. Až minulý týden jsme se procházeli po centru a dostali chuť na něco menšího k zakousnutí. Vzpomněla jsem si, že mi kolegyně doporučila toto místo, takže to byla jasná volba. Měli jsme štěstí, protože jediný stůl byl volný s rezervací za hodinu a půl. Usměvavá slečna z obsluhy mi doporučila červené víno, lehčí s ovocnou chutí, a bylo skutečně výborné. Manžel měl malinovou domácí limonádu, vypadala skvěle a byla v ní spousta malin. Dále jsme si do dvojice objednali mix sýrů a mix jamonu a dostali také ošatku s pečivem a olivový olej. Vše bylo vynikající a ladilo dobře s vínem a bylo toho dost pro dva lidi. V Don Pintxos jsme strávili necelou hodinu a byli jsme moc spokojení, určitě tam brzy zase vyrazíme a vyzkoušíme další tapas. Ač jsou ceny vyšší, chuťový zážitek za to stojí.

Datum návštěvy: květen 2019
Poděkujte uživateli Jasojka.
Don P, Vlastník v zařízení Don Pintxos, odpověděl na tuto recenzi.Zodpovězeno: 12. května 2019

Děkujeme za milou recenzi a budeme se těšit, zase příště :-)

Cestovatelé, kteří si prohlíželi místo Don Pintxos, si také prohlíželi

Už jste navštívili Don Pintxos? Sdílejte své zkušenosti!