“Na mamuta”

Další podrobnosti o atrakci
Podrobnosti o atrakci
Doporučená délka návštěvy: 1-2 hodiny
Recenzováno: 19. června 2017

Stálá expozice je jistota kvality, ale i ten velký mamut se jednoho dne okouká. Nicméně, kdo ještě mamuta neviděl, nechť se přijde pokochat.

Poděkujte uživateli Marie P.

Recenzováno: 31. května 2017

Po mnoha letech jsme se vydali na prohlídku do věhlasného muzea v Brně - Anthropos! Byli jsme mile překvapeni, kolik se tu udělalo práce a jaké jsou zde nové a zajímavé Věci. Plno novinek. Kdo má rád toto období - vřele doporučuji! Mamut je vskutku doména! Zuzka

Poděkujte uživateli Zuzka U.
Recenzováno: 13. března 2017

Po mnoha letech jsem zavítal do tohoto asi nejznámnějšího brněnského muzea s jeho slavným mamutem. Musím říct, že jsem byl z expozic doslova nadšen. Exponáty jsou tématicky členěny, jsou krásné a pro malé čtenáře Eduarda Štorcha, či jiných knih o pravěku je to zkrátka pastva pro duši. Vizuálně je tedy vše v pořádku.
Rovněž i zázemí v podobě bistra a šatny považuji za dostatečné a příjemné, včetně chování zaměstnanců. Tolik tedy k pozitivům.
To co mi naopak vadilo se týkalo hlavně informací o exponátech. Těžko jsem na vitrínách nacházel popisy exponátů, kromě přízemí jsem nikde nenašel žádné ilustrační mapy nálezů / výskytů zvířat, či informace o období, kterého se exponát týká. V lepším případě jsem se dočetl, které kultury se nález týká, ale tu jsem bohužel většinou nedokázal spojit ani s konkrétní oblastí, ani s obdobím. Myslím, že v této oblasti je tedy co zlepšovat. Proto taky dávám pouze čtyři hvězdičky.
Co se týká délky návštěvy, tak pro děti postačí 1-2 hodiny, pro zájemce, kteří si jednotlivé exponáty budou prohlížet a číst si popisky je možné návštěvu protáhnout i na celé odpoledne.
Na závěr si neodpustím již tradiční brněnský problém, kterým je parkování. Mezi komunistickým památníkem, zaniklým stadionem a polorospadlou bývalou ?střelnicí? se nachází něco mezi parkovištěm a odstavnou plochou. Nikde jsem rovněž neviděl ani směrové cedule k tomuto místu. Vypadá to jako by motoristé byli nepřátelé Brna.

Poděkujte uživateli Jan K.
Recenzováno: 4. března 2017

K pavilonu Antropos vás dovede socha jelena, kterého loví pračlověk. Uvnitř jsou krásné malby mistra Buriana a navíc vše o vývoji předků člověka. A k tomu ještě vycpaný mamut (trochu předimenzovaný, ale srst je pravá) s mamuťátkem.

Poděkujte uživateli NorthStar517015.
Recenzováno: 14. února 2017

Vzal jsem sem malého synovce aby se poodíval na mamuta - to byl zážitek, dítě bylo nadšené a asi mu to stačilo. Do zbytku expozice jsme jen nahlédli ale nemá to nápad, synovce to nenadchlo a mě ostatně taky ne. Nicméně mamut za vidění stojí i tak.

Poděkujte uživateli Milda L.

Cestovatelé, kteří si prohlíželi místo Anthropos Pavilon, si také prohlíželi

Už jste navštívili Anthropos Pavilon? Sdílejte své zkušenosti!