“Mamut.”

Další podrobnosti o atrakci
Podrobnosti o atrakci
Doporučená délka návštěvy: 1-2 hodiny
Recenzováno: 22. prosince 2017

Nejlepší muzeum pro nactileté holky a kluky co objevili knihy od Štorcha nebo Jurský park. A mamut v životní velikosti mě v dětství fascinoval.

Poděkujte uživateli Martin Š.

Recenzováno: 3. září 2017

Pavilon Anthropos v Brně Pisárkách je od MHD vzdálen cca 500 m. Uvnitř jsou jak stálé expozice, tak příležitostné výstavy. Expozice o nejstarších dějinách osídlení Moravy i celého evropského kontinentu je tvořena 3 základními celky, a to "Morava lovců a sběračů" a "Nejstarší umění Evropy", "Paleolitické technologie". V druhé části pak je popsána evoluce člověka a počátky jeho kultury "Genetika ve vývoji člověka" , "Příběh lidského rodu" a expozice o primátech "Primáti naše rodina". Můžeme zde vidět lebky a kostry, nástroje atd. od počátků vývoje člověka, ale také kostru a model mamuta a dalších prehistorických zvířat. Je zde i k vidění světový unikát – travertinový výlitek mozkovny neandertálského člověka, který zemřel na lokalitě Gánovce – Hrádok nedaleko Popradu. Prohlídky probíhají bez průvodce. V předsálí je možnost občerstvit se a jsou zde i velmi čisté toalety.

Poděkujte uživateli Vladimír B.
Recenzováno: 19. června 2017

Stálá expozice je jistota kvality, ale i ten velký mamut se jednoho dne okouká. Nicméně, kdo ještě mamuta neviděl, nechť se přijde pokochat.

Poděkujte uživateli Marie P.
Recenzováno: 31. května 2017

Po mnoha letech jsme se vydali na prohlídku do věhlasného muzea v Brně - Anthropos! Byli jsme mile překvapeni, kolik se tu udělalo práce a jaké jsou zde nové a zajímavé Věci. Plno novinek. Kdo má rád toto období - vřele doporučuji! Mamut je vskutku doména! Zuzka

Poděkujte uživateli Zuzka U.
Recenzováno: 13. března 2017

Po mnoha letech jsem zavítal do tohoto asi nejznámnějšího brněnského muzea s jeho slavným mamutem. Musím říct, že jsem byl z expozic doslova nadšen. Exponáty jsou tématicky členěny, jsou krásné a pro malé čtenáře Eduarda Štorcha, či jiných knih o pravěku je to zkrátka pastva pro duši. Vizuálně je tedy vše v pořádku.
Rovněž i zázemí v podobě bistra a šatny považuji za dostatečné a příjemné, včetně chování zaměstnanců. Tolik tedy k pozitivům.
To co mi naopak vadilo se týkalo hlavně informací o exponátech. Těžko jsem na vitrínách nacházel popisy exponátů, kromě přízemí jsem nikde nenašel žádné ilustrační mapy nálezů / výskytů zvířat, či informace o období, kterého se exponát týká. V lepším případě jsem se dočetl, které kultury se nález týká, ale tu jsem bohužel většinou nedokázal spojit ani s konkrétní oblastí, ani s obdobím. Myslím, že v této oblasti je tedy co zlepšovat. Proto taky dávám pouze čtyři hvězdičky.
Co se týká délky návštěvy, tak pro děti postačí 1-2 hodiny, pro zájemce, kteří si jednotlivé exponáty budou prohlížet a číst si popisky je možné návštěvu protáhnout i na celé odpoledne.
Na závěr si neodpustím již tradiční brněnský problém, kterým je parkování. Mezi komunistickým památníkem, zaniklým stadionem a polorospadlou bývalou ?střelnicí? se nachází něco mezi parkovištěm a odstavnou plochou. Nikde jsem rovněž neviděl ani směrové cedule k tomuto místu. Vypadá to jako by motoristé byli nepřátelé Brna.

Poděkujte uživateli Jan K.

Cestovatelé, kteří si prohlíželi místo Anthropos Pavilon, si také prohlíželi

Už jste navštívili Anthropos Pavilon? Sdílejte své zkušenosti!