Anthropos Pavilon
Č. 27 z 98 zařízení v kategorii aktivity – Brno
Parádní místo kousek od centra

Recenzováno: 21. ledna 2018
MartinVaculik
Brno, Česká republika
Mamut.

Recenzováno: 22. prosince 2017
Martin Š
Brno, Česká republika

Recenzováno: 21. ledna 2018

Anthropos Pavilon je perfetkní místo, pokud se chcete něco málo dozvědět o historii a nestačí vám jen koukat na internetu nebo do knížek. Pozice kousek od centra, v blízkosti parku a autobusové zastávky je určitě plus - bohužel o možnostech parkování autem už se takto pozitivně mluvit nedá. Samotná výstava je velmi zajímavá, zaujme jak ty co se chtějí něco přiučit tak i ty, kteří si jen rádi prohlížejí zajímavé artefakty. Celá výstava je v moderních prostorách, které jsou doslova našlapány k prasknutí vystavenými předměty a nálezy. Za mě super!

Datum zážitku: květen 2017
Poděkujte uživateli MartinVaculik.
Recenzováno: 22. prosince 2017

Nejlepší muzeum pro nactileté holky a kluky co objevili knihy od Štorcha nebo Jurský park. A mamut v životní velikosti mě v dětství fascinoval.

Datum zážitku: prosinec 2017
Poděkujte uživateli Martin Š.
Recenzováno: 3. září 2017

Pavilon Anthropos v Brně Pisárkách je od MHD vzdálen cca 500 m. Uvnitř jsou jak stálé expozice, tak příležitostné výstavy. Expozice o nejstarších dějinách osídlení Moravy i celého evropského kontinentu je tvořena 3 základními celky, a to "Morava lovců a sběračů" a "Nejstarší umění Evropy", "Paleolitické technologie". V druhé části pak je popsána evoluce člověka a počátky jeho kultury "Genetika ve vývoji člověka" , "Příběh lidského rodu" a expozice o primátech "Primáti naše rodina". Můžeme zde vidět lebky a kostry, nástroje atd. od počátků vývoje člověka, ale také kostru a model mamuta a dalších prehistorických zvířat. Je zde i k vidění světový unikát – travertinový výlitek mozkovny neandertálského člověka, který zemřel na lokalitě Gánovce – Hrádok nedaleko Popradu. Prohlídky probíhají bez průvodce. V předsálí je možnost občerstvit se a jsou zde i velmi čisté toalety.

Datum zážitku: září 2017
Poděkujte uživateli Vladimír B.
Recenzováno: 19. června 2017

Stálá expozice je jistota kvality, ale i ten velký mamut se jednoho dne okouká. Nicméně, kdo ještě mamuta neviděl, nechť se přijde pokochat.

Datum zážitku: únor 2017
Poděkujte uživateli Marie P.
Recenzováno: 31. května 2017

Po mnoha letech jsme se vydali na prohlídku do věhlasného muzea v Brně - Anthropos! Byli jsme mile překvapeni, kolik se tu udělalo práce a jaké jsou zde nové a zajímavé Věci. Plno novinek. Kdo má rád toto období - vřele doporučuji! Mamut je vskutku doména! Zuzka

Datum zážitku: březen 2017
Poděkujte uživateli Zuzka U.