“Jedna z nejlepsich ceskych kuchyni v Brne”

Pivnice U Čápa
Č. 164 z 1 042 Restaurace v Brně
Kuchyně: Česká
Popis: „Pivnice U Čápa" se nachází v prostorách s bohatou historií, kde už počátkem 20. století chodili tatínkové zapít narození svých potomků z nedaleké zemské porodnice, dnes známé jako Obilní trh. Pivnice určitě potěší svou domácí atmosférou, tradiční moravskou i českou kuchyní a také „Plzeňským" tankovým pivem výtečné kvality. Přímo v pivnici můžete pozorovat, jak se udí domácí speciality připravované právě pro vás. Můžete zde posedět na útulné zahrádce přímo v parku, nebo fandit s přáteli u důležitých sportovních přenosů přímo v pivnici. To je „Pivnice U Čápa" otevřená jak pro pamětníky, tak i pro milovníky dobrého jídla a piva.
Recenzováno: 22. srpna 2018 prostřednictvím mobilu

Jedna z nejlepsich ceskych kuchyni v okoli. Rozhodne nejlepsi svickova v Brne. Jedna vec co bych vytkl je, ze cepuji pouze 1 druh piva.

Poděkujte uživateli Stepulin.

Recenzováno: 28. září 2017 prostřednictvím mobilu

Jedna z nejlepsich pivnic v Brne, pivo jako kren, no a jidlo proste jedna basen:-) moravsky vrabec, zeli, knedlik vynikajici

Poděkujte uživateli Lukáš B.
Tereza Š, Manažer v zařízení Pivnice U Čápa, odpověděl na tuto recenzi.Zodpovězeno: 28. října 2017

Pane Lukáši, děkujeme vám za skvělé hodnocení. Na pivu si opravdu zakládáme. No a moravský vrabec... ten prostě musí být v tradiční moravské pivnici tak, jak má být. Tak jsme rádi, že i vy jste to ocenil, moc si toho vážíme. A těšíme se na vaši příští návštěvu!

Recenzováno: 16. srpna 2017

Upřimně řečeno jsem v rozpacích, obsluha uvnitř maximálně milá, na zahrádce horší dojem, jídla připravena rychle, tatarák, žebra, ale ... něco tomu chybí. Pokud chcete pivo, točí Plzen 12, velmi dobrá, s vínem je to horší, rozlévaná nedoporočuji, možná růžové, bíle určitě ne. Problém s rezervací, na jejich www se píše, že rezervace na zahrádku nepřijímají, realita je jiná, minimálně na třech stolech byla rezervačka. Stoly volné celou dobu našeho jídla. To není dobrá vizitka restaurace. Takže na pivo ano, něco rychlého k němu ano, ale na večeři spojenou se zážitky, ne.

Poděkujte uživateli Lenka Z.
Recenzováno: 17. ledna 2017

Klasická česká hospůdka k posezení s přáteli. Na dobrém místě. Možnost parkování. Pěkné, čisté prostředí. Vhodná i pro kuřáky. Doporučuji vepřovou panenku a smažené tvarůžky. :)

Poděkujte uživateli Lena Č.
Recenzováno: 24. listopadu 2016

U Čápa najdete hlavně typickou českou kuchyni a jídla, která se dobře hodí k pivu. My jsme s přítelem zvolili tankovou Plzeň, kterou U Čápa točí, a k jídlu jsme si objednali kilo žeber. Nečekali jsme vůbec dlouho, žebra za chvíli byla na stole, společně s rozpečeným bochníkem chleba ochuceným bylinkovým máslem. Žebra mě bohužel nijak zvlášť nezaujala. Popravdě srovnávat mohu jen s jednou restaurací (Na Knoflíku), kde mi ale jak žebra, tak bylinkový chléb chutnala více. U Čápa nebyl chléb tak dobře ochucený tím máslem a žebra byla dobrá, ale neřekla bych výborná. Objednali jsme si tedy na zkoušku ještě domácí bramborové lupínky s česnekovou omáčkou a ty naopak předčily naše očekávání. Za 60 Kč to je ideální pochoutka k pivu s kamarády, pokud tedy nechcete pivní slámu :)
Kompletní recenze na blogu Dazzlicious.

Poděkujte uživateli Dazzlicious.

Cestovatelé, kteří si prohlíželi místo Pivnice U Čápa, si také prohlíželi

Už jste navštívili Pivnice U Čápa? Sdílejte své zkušenosti!