“Oběd v Brně”
Recenze Lokal U Caipla

Lokal U Caipla
Č. 20 z 1 137 Restaurace v Brně

Rychlá jednodenní cesta do Brna přinesla potřebu někde se slušně najíst. Řada podniků v centru byla ještě (asi v důsledku nedávné karantény) uzavřena, čas a hlad mne dohnaly do Lokálu u Caipla. Zkušenost s tímto řetězcem mi pravila, že bych se měl najíst slušně, i když zdaleka ne nejlevněji. Prostor aranžované "hospody" neruší - v podstatě to, co znám z jiných lokálů, jakkoli tento druh podniků nepatří k preferovaným. V čem jsem se mýlil, bylo jídlo z poledního menu. Vývar ušel, byl sice sotva vlažný, ale chuťově vcelku vyhovoval. Daleko horší volba byla hovězí toskánská s rýží. Omáčka nebyla úplně zlá, nicméně měla lehký štych připáleniny - asi se jim kapánek přichytla ke dnu hrnce. Maso bylo dobré, nicméně podobnou mikroporci jsem zažil naposledy snad ve školní jídelně - 5 kousíčků masa (ač měkkého) o velikosti cca malé kostky cukru údajně reprezentovalo 100 g ( v syrovém stavu). No, někdo jim to možná uvěří. Naprosto příšerná byla rýže - v této podobě jistě může představovat pro někoho trauma, které mu po zbytek života nedovolí si tento pokrm oblíbit. Zrnka uvnitř nedovařená, navrchu navzdory tomu rozměklá, lepkavá - a především nedosolená. Rýže v tomto podání je naprostý hnus. Zapil jsem malým černým kozlem - ten byl uspokojivý, stejně jako obsluha. nicméně, není Lokál jako Lokál.

Datum návštěvy: červen 2020
Poděkujte uživateli Filip C.
ambienter, Guest Relations Manager v zařízení Lokal U Caipla, odpověděl na tuto recenzi.Zodpovězeno: před 3 dny

Dobrý den, Filipe,
mrzí nás, že jste si nepochutnal. Vždy jsme rádi, když nás hosté na nepovedené jídlo upozorní hned v restauraci. Máme tak možnost vše rovnou zkontrolovat a hlavně nabídnout jiné jídlo. Je pravda, že ne vždy mají hosté čas nebo náladu takové situace řešit.
Děkujeme za upozornění touto cestou. Kateřina, Lokál

Recenzováno: 28. ledna 2020

Při návštěvě Brna jsme zavítali do Lokálu, která známe celkem dobře z Prahy. Neudělali jsme chybu. Plzeň jako vždy na jedničku, slepičí vývar neměl chybu, ale ta svíčková v neděli byla opravdu skvělá. Děkujeme obsluze za doporučení.

Datum návštěvy: leden 2020
Poděkujte uživateli Šárka K.
Recenzováno: 15. prosince 2019

PIvo (plzeň) je nadprůměrně načepované. To jim nechci škodit. Ale v chuti je něco zvláštního (připomíná mi to trochu nálev okurek). Raději když na plzeň, tak do Stopkovy pivnice. Jídlo klasické hospodské jídla. Při poslední nucené návštěvě jsem si chtěla dát paštika a zůstala jsem paf. Přistálo mi na stole paštika (typově májka), máslo!!! a chleba. Paštika byla opravdu, konzistencí i chutí taková lepší májka. To se mi stalo poprvé. Doposud vždycky byla paštika buď ve skleničce (úplně krémová na namazání - i tak bez másla) nebo klasická tuhá s brusinkami atd. .. no nic moc. Za tu cenu.... No nevím, servis taky průměr. V porovnání například s Pegasem, kde je mnohem větší kapacita, mi přijde že obsluha Pegasu lépe zvládá nával lidí. Asi tak.

Poděkujte uživateli Edith_L69002.
Recenzováno: 10. prosince 2019

Jedla jsem tu pouze dvakrát a pokaždé smažák, který je teda opravdu dobrý. Brambory k němu byly jednou trochu slabší(rozvařené), tatarka domácí výborná.
Přítel měl svíčkovou a byla dobrá.
Obsluha v pořádku,velmi příjemná a rychlá..

Poděkujte uživateli barubr.
Recenzováno: 1. prosince 2019 prostřednictvím mobilu

Prostředí je příjemné, obsluha je OK (přijde mě že se slečně každých 30 minut měnila nálada, ale vesměs v pohodě). Pivo super, ale na jídlo jsem měl steak z roštěné, který byl totálně bez chuti. Nejlepší z jídla byly brambory a červená řepa. Takže sem jít na pivo, ale na jídlo radši jinam

Datum návštěvy: prosinec 2019
Poděkujte uživateli Jaromír T.

Cestovatelé, kteří si prohlíželi místo Lokal U Caipla, si také prohlíželi

Už jste navštívili Lokal U Caipla? Sdílejte své zkušenosti!