“Gastronomické nebe”

Kohout NA VÍNĚ
Č. 26 z 1 147 Restaurace v Brně
Popis: Kohout NA VÍNĚ je restaurace a vinný bar působící v reprezentativních prostorách Domu umění. Jeho motorem je tým mladých lidí majících jasný cíl – spokojený host. Používanými nástroji jsou především úsměv, ochota a vstřícnost, stejně jako odborná znalost a profesionalita odlehčená rodinnou atmosférou a přátelským přístupem. Zápal personálu je opětován důvěrou stálých firemních i soukromých hostů, stejně jako získané 2. místo v prestižní Gourmet Brno 2018 v kategorii nejlepších restaurací. Specialitou podniku je Kohout NA VÍNĚ, jehož konkrétní úprava je proměnná a vždy odráží aktuální nápady a um kuchařského týmu. Pro vyplnění celovečerního programu restaurace servíruje degustační menu, které je průřezem celého á la carte s možností párování vín. Těch mají u Kohouta více než 200 druhů z celého světa, s primárním zaměřením na vína naturální (Morava, Slovensko, Slovinsko, Maďarsko, Itálie). Díky technologii CORAVIN není problém nabídnout po skleničce jakékoliv dražší víno dle konkrétní

Měli jsme vysoká očekávání a všechna byla do puntíku naplněna. Studený předkrm hovězí jazyk s domácí majonézou a hovězím tatarákem, teplý předkrm mušle sv. Jakuba s kukuřicí, šunkou Jamón serrano. Obojí velmi zajímavé kombinace netradičních chutí. Vrcholem byl ovšem hlavní chod v podobě kouhoutí rolády s bramborovou espumou, chřestem a famózní omáčkou ze silného vývaru a slaninového želé. Gastronomické nebe. K tomu profesionální a milá obsluha. Rádi se vrátíme.

Poděkujte uživateli DavidVasicek.

Bylo to tam velice dobré puchutnání a všechno mi tam chutnalo, obsluha byla moc přívětivá a také ceny.

Datum návštěvy: červenec 2019
Poděkujte uživateli tomaspetr34.
Recenzováno: před 4 týdny prostřednictvím mobilu

Na konci června jsme navštívili i s dětmi Brno. Hlavním cílem byla vila Tugendhat. Na večeři jsme vybrali podnik Kohout NA VÍNĚ a to byla dobrá volba. Krásné prostředí, výborné jídlo s nápadem a opravdu milá a profesionální obsluha. Dětem připravili jídlo dle jejich přání. Moc doporučujeme.

Datum návštěvy: červen 2019
Poděkujte uživateli 772michalp.
Recenzováno: 8. července 2019

Nedávno jsem měl možnost ochutnat jídla v restauraci Kohout na vině v Brně. Jídla byla proste famozni, personal navíc velice ochotně pro moje zákazníky uspořádal párování vina s jídlem, čímž cely zážitek poslal o dimenzi výš. Vše bylo proste vynikající a nemělo to chybu. Brzy nashledanou

Datum návštěvy: červen 2019
Poděkujte uživateli P4305GLjan_.
Recenzováno: 18. května 2019

Podobně jako řada jiných jsme dostali dárkový poukaz, a proto jsme byli "donuceni" se tam vypravit. Pohledem do menu na jejich stránkách se strohými názvy toho, co se podává, jsme se mnoho o tom, co vlastně budeme jíst, nedozvěděli, šli jsme na oběd s troškou obav, co nás čeká. Obavy ale byly zcela zbytečné. Nesmírně pozorný číšník nám vše vysvětlil, společně jsme k vynikajícímu jídlu vybrali skvělá vína, zkrátka zážitek, či spíš karneval chutí a lahody. Mrzí mě jediná věc, a sice že jsme návštěvu odkládali, protože se už těším na další příležitost využít cestu do Brna k dalšímu posezení "u Kohouta".

Datum návštěvy: květen 2019
Poděkujte uživateli jaramalo.

Cestovatelé, kteří si prohlíželi místo Kohout NA VÍNĚ, si také prohlíželi

Už jste navštívili Kohout NA VÍNĚ? Sdílejte své zkušenosti!