Monumentální stavba

Oprovdu architektonický skvost, který měl jedinou vadu.. Během naší návštěvy byl z technických... přečíst další informace

Recenzováno: 18. srpna 2020
petra_Q2353YH
Praha, Česká republika
Chcete zažít minulost?

Spoustu památek ze 13. století neoplývá takovou čistotou a otevřenosti jako právě tato. Jste zbožní... přečíst další informace

Recenzováno: 16. srpna 2020
74Marek
Přelouč, Česká republika

Recenzováno: 8. prosince 2019

Nádherná majestátní katedrála. Pokud míříte do Olomouce na vánoční trhy jako my, určitě ji cestou navštivte a alespoň na chvíli koukněte dovnitř. Můžete ji i spojit s návštěvou arcidiecézního muzea jenž se nachází hned vedle.

Datum zážitku: prosinec 2019
Poděkujte uživateli Candatos.
Recenzováno: 30. listopadu 2019

Jedna z těch staveb, kudy kráčela staletí. Je na ní vidět, jak se tady rozšiřovalo, tu přestavovalo, tu přišlo do módy baroko a tu jsme se rozhodli pro gotické purizování. Celkově je to překrásná dominanta, na kterou je radost pohledět z mnoha úhlů, a do níž je nutno vstupovat s hlavou skloněnou před majestátem Božím. Stěny šeptají modlitbami a zpovědí, není to památka, je to opravdu prostor plný živé víry. Když okny proudí dovnitř slunce a ukazují na vás světelné prsty, máte i vy pocit, že jste se tu stali součástí té téměř tisícileté historie.

Datum zážitku: listopad 2019
1  Poděkujte uživateli Harry S.
Recenzováno: 22. listopadu 2019 prostřednictvím mobilu

Krásná historická stavba. Moc pěkně zrekonstruovaná.Jen ti bezdomovci před katedrálou nejsou dobrou vizitkou města.

Datum zážitku: listopad 2019
Poděkujte uživateli lehr2.
Recenzováno: 20. října 2019 prostřednictvím mobilu

Opravdu překrásná stavba dokonalých tvarů. Snad jen vnitřní výzdoba není tak bohatá . Na tak majestátnou loď jsem čekal větší oltář .

Datum zážitku: říjen 2019
Poděkujte uživateli SLIDIL.
Recenzováno: 13. října 2019 prostřednictvím mobilu

Jedná se o jedno z nejkrásnějších míst v Olomouci. Překrásná katedrála, která je jednou z dominant města. Přístupná je zdarma.

Datum zážitku: říjen 2019
Poděkujte uživateli Bekulin.