“Zajímavý zámek v Náměšti na Hané”

Zámek Náměšť na Hané
Recenzováno: 11. června 2016 prostřednictvím mobilu

11.6.2016 jsme navštívili zámek v Náměšti na Hané s pěknou zámeckou zahradou. Prohlídka trasy B vedla reprezentačním přízemím s prohlídkou dvou krásných arcibiskupských kočárů, zlatého a černého a dále prvním poschodím, které sloužilo k obývání, naposledy do roku 1945 rodině Ottahalové. Expozice je pěkná, součástí je i obřadní síň. V obytných prostorách jsou i málo vídané zajímavosti, jako okénko nad podlahou, kterým se vytahoval z ložnice naplněný nočník či splachovací záchod. Prohlídka byla zajímavá a výklad průvodkyně na dobré úrovni a návštěvu zámku i zahrady doporučujeme, manželé Čuperovi.

Poděkujte uživateli Jiří Č.

Recenzováno: 18. května 2016 prostřednictvím mobilu

Musim rict, ze jsem na zaklade fotografii cekal mnohem vic. Zamek samotny je sice celkem pekny, ale zblizka pusobi notne osuntele... Rekonstrukci by si zaslouzil jak exterier, tak i vnitrni prostory, ktere ve vysledku pusobi dost neudrzovane. Pekna, ale mala zahrada. Rozhodne to neni na celodenni vylet. Nedaleko jsou Mladecske jeskyne, popr. dalsi zamek - Cechy pod Kosirem, takze doporucuji navstevu spojit.

Poděkujte uživateli Petrs70.
Recenzováno: 29. března 2016

Zámek na nás působil skromně, čekali jsme výstavu většího množství kočárů, vystavovány byly ale jen 2. Vystavené exponáty pěkné, hlavně keramika, vnitřní prostory potřebují rekonstrukci

Poděkujte uživateli Jana V.
Recenzováno: 26. září 2015 prostřednictvím mobilu

Krásný zámek s expozicí starodávných panenek, kočárků i kočárů. Velmi se nám líbil výklad paní průvodkyně Míly, která svou práci odvedla skutečně na výbornou. Konají se tam i svatby, takže jsme na prohlídku museli čekat, ale tenhle zámek za to stojí.

1  Poděkujte uživateli Blabej.
Recenzováno: 27. dubna 2017

Poděkujte uživateli Breepet.

Cestovatelé, kteří si prohlíželi místo Zámek Náměšť na Hané, si také prohlíželi

Olomouc, Olomoucký kraj

Už jste navštívili Zámek Náměšť na Hané? Sdílejte své zkušenosti!