Zaznamenali jsme, že používáte nepodporovaný prohlížeč. Webové stránky TripAdvisor se nemusí zobrazovat správně.
Podporujeme následující prohlížeče:

Recenze atrakcí (35)
common_n_attraction_reviews_1bd8 195 bodů za pomoc
“Předčasná návštěva”
Recenzováno: 12. března 2017

Byla slunečná sobota 11.března a tak jsme se s přáteli vydali do Náměště na Hané. Nad městem se vyjímal zajímavý zámek, vedla k němu silnice historickou lipovou alejí. Objekt zámku spolu se zámeckou zahradou byl uvnitř největšího kruhového objezdu, jaký jsem kdy viděl. Prošli jsme na nádvoří a trochu fotografovali, když na nás přišla nějaká paní s tím, že pokud nechceme objednat svatbu nebo se zapojit do úklidu zahrady, nemáme tam co dělat. Zámek se totiž oficiálně otvírá až 1. dubna. Protože ani jedna z nabídek nás nezajímala, dokončili jsme fotografování a oknem nahlédli do výstavy historických dětských kočárků a vydali se do zahrady. Přestože zámek z dálky vypadá zachovale, zejména exteriér nutně vyžaduje opravy. Zámek často měnil majitele, posledním je městys Náměšť na Hané. Je škoda, že takový objekt ve stylu „moravského“ baroka pravděpodobně zápasí s nedostatkem finančních prostředků. Dřívější pýcha zámku- sbírka slavnostních kočárů olomouckých biskupů a arcibiskupů- byla převezena do jiných museí.
V zahradě jsme našli vypuštěný bazén, který si zřejmě nechal postavit při modernizaci zámku kolem roku 1920 tehdejší majitel velkoobchodník se železem pan Ottáhal.
Ještě jsme se zašli podívat na ruiny středověkého hradu a vydali jsme se po naučné stezce Terezským údolím do Laškova. Kromě bezdomovce žijícího v zemljance uprostřed údolí a kešky u hradiska Rmíz nic mimořádného. Ještě, že nás hřálo vědomí z procházky předjarní přírodou

Navštíveno v březnu 2017
Užitečné?
1 Poděkujte uživateli Antonín M.

14 recenzí od naší komunity

Recenze atrakcí (39)
common_n_attraction_reviews_1bd8 12 bodů za pomoc
“Náměšť na Hané”
Recenzováno: 28. června 2016

Pěkný zámek je vidět zdaleka, stojí na vyvýšenině na kraji obce. Kolem je kruhový park, za zmínku stojí prohlídka krásných historických kočárů. Průvodkyně byla velmi milá.

Navštíveno v září 2015
Užitečné?
Poděkujte uživateli Dana G.
11 recenzí
Recenze atrakcí (7)
common_n_attraction_reviews_1bd8 2 body za pomoc
“Zajímavý zámek v Náměšti na Hané”
Recenzováno: 11. června 2016 prostřednictvím mobilu

11.6.2016 jsme navštívili zámek v Náměšti na Hané s pěknou zámeckou zahradou. Prohlídka trasy B vedla reprezentačním přízemím s prohlídkou dvou krásných arcibiskupských kočárů, zlatého a černého a dále prvním poschodím, které sloužilo k obývání, naposledy do roku 1945 rodině Ottahalové. Expozice je pěkná, součástí je i obřadní síň. V obytných prostorách jsou i málo vídané zajímavosti, jako okénko nad podlahou, kterým se vytahoval z ložnice naplněný nočník či splachovací záchod. Prohlídka byla zajímavá a výklad průvodkyně na dobré úrovni a návštěvu zámku i zahrady doporučujeme, manželé Čuperovi.

Navštíveno v červnu 2016
Užitečné?
Poděkujte uživateli Jiří Č.
Ostrava, Česká republika
145 recenzí
Recenze atrakcí (95)
common_n_attraction_reviews_1bd8 21 bodů za pomoc
“Prumer”
Recenzováno: 18. května 2016 prostřednictvím mobilu

Musim rict, ze jsem na zaklade fotografii cekal mnohem vic. Zamek samotny je sice celkem pekny, ale zblizka pusobi notne osuntele... Rekonstrukci by si zaslouzil jak exterier, tak i vnitrni prostory, ktere ve vysledku pusobi dost neudrzovane. Pekna, ale mala zahrada. Rozhodne to neni na celodenni vylet. Nedaleko jsou Mladecske jeskyne, popr. dalsi zamek - Cechy pod Kosirem, takze doporucuji navstevu spojit.

Navštíveno v květnu 2016
Poděkujte uživateli Petrs70.
Zlín, Česká republika
50 recenzí
Recenze atrakcí (23)
common_n_attraction_reviews_1bd8 19 bodů za pomoc
“Čekali jsme více”
Recenzováno: 29. března 2016

Zámek na nás působil skromně, čekali jsme výstavu většího množství kočárů, vystavovány byly ale jen 2. Vystavené exponáty pěkné, hlavně keramika, vnitřní prostory potřebují rekonstrukci

Navštíveno v březnu 2016
Užitečné?
Poděkujte uživateli Jana V.

Cestovatelé, kteří si prohlíželi místo Zámek Náměšť na Hané, si také prohlíželi

Olomouc, Olomoucký kraj

Už jste navštívili Zámek Náměšť na Hané? Sdílejte své zkušenosti!