“Večeře v Olomouci”

Moravska Restaurace
Č. 4 z 232 Restaurace v Olomouci
Vhodné pro: Místní kuchyně, Zvláštní příležitosti, Rodiny s dětmi, Obchodní schůzky, Romantický
Možnosti stravování: Obědy, Večeře, Pozdě v noci, Rezervace
Recenzováno: 1. ledna 2020

Povečeřeli jsme i v této restauraci. Velmi příjemné prostředí, příjemná obsluha, jen kuchař by mohl předložit správný pokrm hned na první pokus, aby nebylo třeba vracet. Celkový dojem to ale nezkazilo.

Poděkujte uživateli jaroslavm92.

Recenzováno: 20. prosince 2019 prostřednictvím mobilu

Naprosto výjimečný zážitek. Vynikající jídlo - zajíc na smetaně, milá a ochutnal obsluha. Určitě doporučuji navštívit.

Datum návštěvy: prosinec 2019
1  Poděkujte uživateli 701ninab.
Recenzováno: 9. prosince 2019

Letos během adventní návštěvy Olomouce jsme pro nedělní předodjezdovou kulinářskou exkurzi vybrali Moravskou restauraci. Jakkoli jsem viděl dobrá hodnocení, šli jsme tam trošku s nedůvěrou. Kolorit jako ve skanzenu - venku ruch adventních trhů, uvnitř vyřezávané dřevo, lidová majolika - design ve stylu kolib 80. let 20. století. Milé. Maitre d´hotel jako by vystoupil ze své role ve Světácích - noblesní pán v nejlepších letech, v pěkném obleku s kapesníčkem a zlatými dekoracemi. Byli jsme usazeni ke stolu ve zcela zaplněné restauraci (rezervace se vyplatila) a obsluha se nám začala věnovat. Jako aperitif jsme volili slivovici a meruňkovici, podávané s kouskem sušeného ovoce - domácí provenience byla zjevná a mile ohřála. Obdrželi jsme vyšívané ubrousky se zavazování za krkem - škoda, dříve prý měli i nějaké volánové. Předkrmy jsme vybírali na předloženém tácu - volil jsem rillets z vepřového masa v jemném sádle, s čerstvým chlebem famózní. Chutnal jsem rovněž kachní foie gras, která byla lahodná. Jako hlavní jídlo jsem volil bažanta s rýží, společnost pak měla na výběr i z daňčího steačku a zajíce na smetaně. Vše bylo výborné. Zalévali jsme zwigeltrebem ze Znovína, který byl lehounký a voňavý. Na závěr jsem opulentní oběd zakončil skvělým štrúdlem s ořechovou zmrzlinou a šlehačkou a vídeňskou kávou. Jídlo skvělé, obsluha velmi milá a vcelku hbitá, vezmeme-li v potaz zaplněnost restaurace, dekor zábavný (i ta cedulka na dveřích "obsazeno" připomněla léta minulá). jedním slovem, lze doporučit k návštěvě.

Datum návštěvy: prosinec 2019
Poděkujte uživateli Filip C.
Recenzováno: 5. října 2019 prostřednictvím mobilu

Puvodne jsme jeli do Olomouce predevsim do Entree - meli jsme rezervaci na dva vecery. Nakonec jsme se ale rozhodli stravit ten druhy v Moravske restauraci. A musim rict, ze jsme neprohloupili. Obe polevky - vyvar a zelnacka - perfektne dochuceny. Ale mnou vybrane bezmase jidlo - liskova omacka s hrnkovym knedlikem - predcilo ocekavani o parnik. Teleci rizecek a bramborovy salat taky velka spokojenost. Ani jedno jidlo jsme si nemuseli dochucovat. Sympaticky servis je uz tak jen bonbonkem na cele navsteve.

1  Poděkujte uživateli lindapJ458RK.
Recenzováno: 16. září 2019

Vždy kulinářský zážitek a koncert noblesní obsluhy.. Byli jsme zde několikrát a vždy jsme odcházeli plně spokojeni. Stylové prostředí ala lidová tvorba někoho může trochu zarazit, ale obavy se záhy rozplynou po nástupu personálu a jeho
péči o hosta. Nabídka jídel a kuchařské umění dokonalé dílo završí. Trochu vyšší cenu vždy rádi zaplatíte a něco vždy dáte navíc.

Datum návštěvy: červen 2019
Poděkujte uživateli alesptacek.

Cestovatelé, kteří si prohlíželi místo Moravska Restaurace, si také prohlíželi

Olomouc, Olomoucký kraj

Už jste navštívili Moravska Restaurace? Sdílejte své zkušenosti!