Silesian-Ostrava Castle
Slezskoostravský hrad

Zajímavé místo kde se konají kulturní akce.Hodokvas,dny vína,Shakespearovské divadelní... přečíst další informace

Recenzováno: 6. listopadu 2018
svetlana212018
Ostrava, Česká republika
Divadlo

Byli jsme zde v rámci divadelního představení. Zázemí průměr, wc napůl funkční, stánky. Divadlo... přečíst další informace

Recenzováno: 25. července 2018
Bekul
Česká republika

Recenzováno: 25. září 2016

Tento hrad byl krásně zrekonstruován a jsou zde pořádány různé akce (jak sezónní, tak i vinařské, velikonoční a další akce spojené s různými svátky a oslavami). Atmosféra je zde vždy příjemná a organizace je taky super. Člověk zde vždy pozná něco nového a zajímavého. Návštěva tohoto hradu je také vhodná s dětmi. Vždy jsem odcházel spokojen a rád se sem vracím.

Datum zážitku: březen 2016
Poděkujte uživateli Lukáš Š.
Recenzováno: 23. srpna 2016

Slezskoostravský hrad (tento krkolomný název se odvíjí od místa, kde stojí - ve Slezské Ostravě. V Moravské Ostravě také stával hrad) je malý knížecí hrádek Ještě před pár lety to byla ruina, s velkými absolutně nevhodnými stavebními zásahy. Město hrad uvedlo do příjemného stavu, a stal se příjemným místem pro festivaly, různé akce, atd. Historickou hodnotu nemá právě kvůli těm zásahům těsně po revoluci, takže se v tomto hradu nedočkáme ani žádných originálních historických prvků. Místo je ale zajímavé pro rodiny s dětmi, které si přijdou na své ať už v akváriích, které jsou v podzemí hardu, či ve sklepeních se strašidly. Interiéry zachovalých místností jsou udělány novodobě v historizujícím stylu.
Pro svou čím dál větší oblibu a umístění v centru města je hrad vyhledáván stále více a společenské akce už začínají pro množství lidí být neúnosné z důvodů kapacity hrádku, kdy je to tam doslova mačkanice :-(

Datum zážitku: listopad 2015
Poděkujte uživateli Juraass.
Recenzováno: 25. července 2016

Doporučuji navštívit v době konání nějakých "středověkých" slavností, koncertů nebo při jiné příležitosti. Nejde o typický hrad, kde by se dělaly prohlídky s průvodcem. Výborné prostředí pro konání divadelních Shakespearovských slavností.

Datum zážitku: červen 2016
Poděkujte uživateli David G.
Recenzováno: 12. července 2016

Na Ostravský hrad chodím pravidelně ať už s přítelkyní nebo rodinou na různé akce které se tam pravidelně pořádají. Určitě doporučuji všem navštěvu

Poděkujte uživateli 180marekd.
Recenzováno: 29. června 2016

Super akce na hradě jako Hradní slavnosti, Velikonoce a jiné nadchnou jak dospělé, tak hlavně děti. Hrad má spoustu zajímavostí i mimo konané akce. V okolí je i svět miniatur Miniuni nebo výstaviště, kde je přes léto stálá expozice American clasic cars nebo výstava historických motorek. Všechny tyto akce nám vyplnily letní víkend.

Datum zážitku: červen 2016
Poděkujte uživateli Denisa J.