“Historie Ostravy”

Silesian-Ostrava Castle
Č. 22 z 54 aktivity v Ostravě
Podrobnosti o atrakci
Recenzováno: 29. března 2017

Krásnou procházkou z centra Ostravy se dá dostat na Slesko-Ostravský hrad, který bohužel nenabízí větší množství zajímavostí. Návštěvu hradu určitě doporučuji v souvislosti s nějakou akcí (koncert, divadlo atd.).

Poděkujte uživateli laila1590.

Recenzováno: 14. února 2017

Pokud náš hrad navštívíte bez očekávání a pojmete to jako procházku z města třeba cestou na Haldu Ema, pak se sem mrkněte. Jinak za mě je to zklamání - prohlídka víceměně o ničem, občas se zde konají výstavy, kulturní akce jako Velikonoční jarmark, ukázky bitev atd. To nás pravda moc nebaví, ale co doporučuji, tak určitě představení ve venkovním amfiteátru - Shakespearovské slavnosti. Je paráda sedět venku, koukat na výborné divadlo pod hvězdami a to moderně zpracovaní Shakespearovských her nemá chybu!

1  Poděkujte uživateli Michaela G.
Recenzováno: 25. září 2016

Tento hrad byl krásně zrekonstruován a jsou zde pořádány různé akce (jak sezónní, tak i vinařské, velikonoční a další akce spojené s různými svátky a oslavami). Atmosféra je zde vždy příjemná a organizace je taky super. Člověk zde vždy pozná něco nového a zajímavého. Návštěva tohoto hradu je také vhodná s dětmi. Vždy jsem odcházel spokojen a rád se sem vracím.

Poděkujte uživateli Lukáš Š.
Recenzováno: 23. srpna 2016

Slezskoostravský hrad (tento krkolomný název se odvíjí od místa, kde stojí - ve Slezské Ostravě. V Moravské Ostravě také stával hrad) je malý knížecí hrádek Ještě před pár lety to byla ruina, s velkými absolutně nevhodnými stavebními zásahy. Město hrad uvedlo do příjemného stavu, a stal se příjemným místem pro festivaly, různé akce, atd. Historickou hodnotu nemá právě kvůli těm zásahům těsně po revoluci, takže se v tomto hradu nedočkáme ani žádných originálních historických prvků. Místo je ale zajímavé pro rodiny s dětmi, které si přijdou na své ať už v akváriích, které jsou v podzemí hardu, či ve sklepeních se strašidly. Interiéry zachovalých místností jsou udělány novodobě v historizujícím stylu.
Pro svou čím dál větší oblibu a umístění v centru města je hrad vyhledáván stále více a společenské akce už začínají pro množství lidí být neúnosné z důvodů kapacity hrádku, kdy je to tam doslova mačkanice :-(

Poděkujte uživateli Juraass.
Recenzováno: 25. července 2016

Doporučuji navštívit v době konání nějakých "středověkých" slavností, koncertů nebo při jiné příležitosti. Nejde o typický hrad, kde by se dělaly prohlídky s průvodcem. Výborné prostředí pro konání divadelních Shakespearovských slavností.

Poděkujte uživateli David G.

Cestovatelé, kteří si prohlíželi místo Silesian-Ostrava Castle, si také prohlíželi

Ostrava, Moravskoslezský kraj

Už jste navštívili Silesian-Ostrava Castle? Sdílejte své zkušenosti!