“Prahistorie pro děti”

DinoPark Ostrava
Další podrobnosti o atrakci
Podrobnosti o atrakci
Doporučená délka návštěvy: 2-3 hodiny
Popis vlastníka: DinoPark Ostrava Unikátní zábavní a vzdělávací park s modely dinosaurů (statickými i robotickými) ve skutečných velikostech. Součástí parku je dětské paleontologické hřiště, naučná stezka, DinoExpres a novinka roku 2014 DinoAquarium (3D kino).
Užitečné informace: Aktivity pro malé děti, Aktivity pro starší děti, Bezbariérový přístup, Dostupnost potravin pro nákup
Přispěvatel úrovně 1
4 recenze
common_n_attraction_reviews_1bd8 19 bodů za pomoc
“Prahistorie pro děti”
Recenzováno: 19. srpna 2016 prostřednictvím mobilu

DinoPark Ostrava nebo spíše Doubrava, protože je umístěn v obci Doubrava cca 30 km od Ostravy, patří mezi zajímavá místa na severní Moravě.
Do parku jezdíme se synem (v současnosti 4,5 roků) cca 1 a 2x do roka a lze říci, že se provozovatelé snaží stále o rozvoj parku.
V letošním roce již zahrnuje více než 110 exponátů, které jsou jak statické, tak i pohyblivé a ozvučené. Navíc je vidět, že jsou exponáty renovovány. V areálu se také rozrůstají možnosti stravování i dětských průlezek.
Zajímavostí je dino-vláček, který vás proveze po areálu s komentovaným doprovodem k některým významným druhohorním druhům.
Pěkné je také 3D kino. Veškeré atrakce jsou zahrnuty v ceně vstupného.
Cena vstupného je 150 Kč za dospělého a 100 Kč za dítě.

Areál je rozsáhlý, co mu lze vytknout jsou dvě následující věci:
1) areál je tvořen horní a spodní části, mezi těmito částmi se lze přesunout na okolo postupným klesáním nebo "kamennými schody", u kterých je sice cedule, že jdete na vlastní nebezpečí, ale jde opravdu o prudký sestup a je třeba dbát velké opatrnosti
2) ve spodní části areálu je u dětských atrakcí lanovka pro děti, která je také velice prudká a jede rychle vlastní vahou dítěte, vidím zde nebezpečí jak při nasedání, které je dost prudké a dítěti může ujet noha nebo při vlastním sjezdu může nedopatřením srazit dítě v dráze

Celkově ale hodnotíme areál jako pěkné místo pro rodiny s dětmi, kde se děti (i dospělí) dozví něco z historie naší planety.

Navštíveno v srpnu 2016
Užitečné?
1 Poděkujte uživateli Jan V.

24 recenzí od naší komunity

1 recenze
common_n_attraction_reviews_1bd8 3 body za pomoc
“Super den”
Recenzováno: 5. srpna 2016

V DinoParku Ostrava se nám velice líbilo, počasí nám krásně vyšlo. Byli jsme sice překvapeni, že je v DinoParku minizoo, ale jinak dokonalé.
Za mě můžu říct, že brigádníci byli v pohodě, usmívali se a byli ochotni i několikrát poradit, záchody čisté,zmrzlina příjemně osvěžila, film v kině také super, dětem se moc líbil.
Určitě bych doporučila. Nebyli jsme zde naposled.

Navštíveno v srpnu 2016
Užitečné?
3 Poděkujte uživateli Janule147.
Přispěvatel úrovně 4
20 recenzí
Recenze atrakcí (11)
common_n_attraction_reviews_1bd8 22 bodů za pomoc
“Kvalita vs. cena - nevím co je horší”
Recenzováno: 2. srpna 2016

Když jse byl v Dinoparku první rok kdy ho otevřeli, bral jsem to že vše je ještě nedodělané, v rekontrukci. Ale po těch 4-5 letech si říkám že se vlastně nic nezměnilo, právě naopak. Personál hrozný, brigádnici jsou na střelení facky, občerstvení nic moc, automat na pití s teplou kolou.. Dinosauři jsou rozbití a zažtek nic moc ..

Navštíveno v červenci 2016
Užitečné?
1 Poděkujte uživateli Tom7CZ.
Česká republika
Přispěvatel úrovně 6
380 recenzí
Recenze atrakcí (262)
common_n_attraction_reviews_1bd8 88 bodů za pomoc
“Nic moc ”
Recenzováno: 23. července 2016 prostřednictvím mobilu

Park je poměrne rozsáhlý, ale modely se hýbaly jen některé. Kolem spousta hmyzu, nedostatečné zázemí, málo občerstvení, automaty mimo provoz , všechno ošuntěle. Za nás zklamání.

Navštíveno v září 2015
Poděkujte uživateli Bekul.
Přispěvatel úrovně 4
41 recenzí
Recenze atrakcí (40)
common_n_attraction_reviews_1bd8 9 bodů za pomoc
“Dinopark”
Recenzováno: 3. června 2016 prostřednictvím mobilu

Prijemne prekvapeni. Dost modelu , park me prekvapil jak je velky. Ktomu kratka , ale zajimava cesta autovlackem. Deti spokojeni.

Navštíveno v červnu 2016
Užitečné?
Poděkujte uživateli Jan S.

Cestovatelé, kteří si prohlíželi místo DinoPark Ostrava, si také prohlíželi

Ostrava, Moravskoslezský kraj

Už jste navštívili DinoPark Ostrava? Sdílejte své zkušenosti!