Krakow's Rynek Glowny Central Square

Historická perla Malopolska

Recenzováno: 6. března 2020
Dana P

Recenzováno: 11. srpna 2020

Moc se nám líbilo. Trefili jsme při naší návštěvě i nějaký festival, trhy apod. a moc jsme si to užili. Nakonec jsme zůstali celé odpoledne, i když jsme měli jiné plány.

Datum zážitku: září 2019
Poděkujte uživateli janav413.
Recenzováno: 6. března 2020

Krásné historické náměstí, obklopené zaímavými památkami: slavnou tržnicí Sukeinice, kostelem P. Marie s úžasným pozdněgotickým oltářem slavného řezbáře Veita Stosse, věží bývalé radnice, kostelíkem, který připomíná, že tady někde kázal před dávnými lety sv. Vojtěch. Dejte si kávu v některé ze zdejších kaváren, posaďte se venku a pozorujte své okolí. Později večer můžete navštívit moderní Podzemní muzeum, které se nachází pod náměstím.

Datum zážitku: říjen 2019
1  Poděkujte uživateli Dana P.
Recenzováno: 21. prosince 2019 prostřednictvím mobilu

Vydali jsme se na Vánoční trhy. Trošku nás překvapilo, že na takto velkých trzích byly jen 4 stánky se svařákem. Proto se tvořily opravdu dlouhé fronty. Jinak Krakov moc krásné město, hlavně když se setmí. Moc pěkně je Vánočně osvětlené. Návštěvu doporučuji.

Datum zážitku: prosinec 2019
Poděkujte uživateli megosek.
Recenzováno: 21. prosince 2019

Náměstí v Krakově si zamilujete, pokud se sem vypravíte, strávíte zde nějaký čas, navštívíte významná místa a restaurace, podíváte-li se do chrámu a nasajete to pravou atmosféru slavných časů Polska.
Náměstí a jeho atmosféru však budete nenávidět, pokud se ubytujete v hotelu přímo nad hlavním děním a budete poslouchat do časných ranních hodin ty, kteří to s nasáváním té atmosféry vzali z gruntu a odpovědně... :-)

Datum zážitku: listopad 2019
1  Poděkujte uživateli Jiří T.
Recenzováno: 21. prosince 2019 prostřednictvím mobilu

S rodinou jsme procházeli trhy mezi stánky. Trhy byly krásné a všude byl nádech Vánoc a vůni po svařáku. Apropos svařák je tu vynikající. Prodávalo se místní jídlo a speciality, tak i drobné zboží. V podloubí uprostřed náměstí je též spoustu krámků z místní výrobou apod.

Doporučuji navštívit.

Datum zážitku: prosinec 2019
1  Poděkujte uživateli tomino80.