Széchenyi Baths and Pool
historical spa

Tyto lázně jsou opravdu historické. Jak budova, tak interiér. Nicméně bazény, sauny a příjemné... přečíst další informace

Recenzováno: 1. března 2020
mysteriouslukas
Musselburgh, Spojené království
Hezké

Lázně jsou starší a podle toho také vše vypadá, ale je to stále dostačující. Pokud jdete ve dvou... přečíst další informace

Recenzováno: 9. března 2020
michaelasv2018

Recenzováno: 12. listopadu 2019 prostřednictvím mobilu

Velké klasické lázně. Krásné budovy, hodně bazénů, několik saun a parní komora. Ze začátku složitější orientace, ale po čase si zvyknete. Počet lidí je značný a to včetně větších skupin, lidí z celého světa atd. Pokud vám tedy toto vadí, asi to nebude místo pro vás.
Záleží na každém, jak má nastavené vnímání čistoty a špíny - místy zašlé, ale ne špinavé. Nic, čeho by se měl člověk štítit. Pantofle jsou ale jasná volba.
Pro páry je možné zaplatit si vstup kabina+skříňka a jít do jedné kabiny. Velikostí je zcela dostačující pro dva!
Pára působila poněkud neudržovaným dojmem s nevábnou vůní. Sauny jsou spíš takový doplněk - většina lidí chodí mokrá v plavkách, aniž by si sedla alespoň na ručník, jak je doporučováno. Pokud vyznáváte tradiční saunovou kulturu, tak tady si na své nepřijdete.
Stojí za to navštívit a není problém strávit v lázních i 6 hodin, pokud si vezmete občerstvení nebo si nějaké zakoupíte. Je to ale masová atrakce se specifickým geniem loci.

Datum zážitku: listopad 2019
1  Poděkujte uživateli Superzeman.
Recenzováno: 30. října 2019

Po výběru z několika lázní v Budapešti jsme vyzkoušeli nejznámější lázně v Budapešti. Na začátek, lázně jsou v parku, tedy jedno omezené parkoviště u Lázní, dá se platit eury. Policie hlídá placení velmi ostře, každé druhé auto mělo červený sáček s pokutou. Lázně jsou v historickém komplexu, problém s převlékáním, placené kabiny nebyly volné. Průchozí převlékárny nemají zámek, je tam fígl, zavřít část sedátka, bohužel jsme na to přišli pozdě... Celkově mnoho lidí, což komplikuje vyžití, občerstvení pouze s platební kartou, fronta na jídlo... přesto Obsluha příjemná, gnocci se smetanou výborné. Celkový pocit? Konečně jsme venku, trochu stres, příště už někam jinam.

Datum zážitku: říjen 2019
Poděkujte uživateli Carrie V.
Recenzováno: 28. října 2019 prostřednictvím mobilu

Městské lázně v opravdu původním stavu. Založeny 1918 a podle toho to v nich vypadá. Všechno staré, vnitřní bazénky extrémně malé,miliarda lidí všude a extrémní problém s parkováním. Navíc celkem kosmopolitní. V bazénku velikosti 4x4 metry sedíte s korejcem, indkou, číňanem a černoškou. Jde okolo vjetnamec, aniž by si sundal nazouváky tak strčí nohu do bazénku, posoudí teplotu vody a jde dál. Kdo je zvyklý na lázně typu Sarvár nebo Bük, tak se těmto městským lázním v Budapešti doporučuji vyhnout velkým, ale opravdu velkým obloukem.

Datum zážitku: říjen 2019
Poděkujte uživateli Martin K.
Recenzováno: 28. října 2019

Udělali jsme si relax po celém dni ve městě a bylo to úžasné. Nejhezčí jsou venkovní bazény a bazény na úplných koncích křídlech budov. Jinak trochu mi vadí zašlé kachličky ve vnitřních prostorách. Vypadají špinavě. Bez bot bych tu nechodila. Vstup "with locker" jsou společné dámské šatny s uzavíratelnými skříňkami, pár sprch, 1 wc a 2 fény.

Poděkujte uživateli SDvorakova.
Recenzováno: 19. října 2019 prostřednictvím mobilu

Strávili jsme s manželem zde celé
odpoledne.
Za mě bezva relax a venkovní koupání nemělo chybu....
Lázně leží v krásném parku a nedaleko velkého náměstí na které můžete dojet starým metrem.

Poděkujte uživateli Makajana78.