Recenzováno: 7. září 2019 prostřednictvím mobilu

Hotel pro rodiny s dětmi. Vše je tomu podřízeno. V kontrastu s tim polorozpadle venkovní " hřiště". Starší pokoje. Wellness pidi midi - bazén na dvě tempa, vířivka, jedna saunicka a pára. Jídlo super, taková dobrá bodra česka klasika. Personál fajn, usměvavý, ochotný.

Datum pobytu: září 2019
Poděkujte uživateli kaapaa1.
Recenzováno: 7. srpna 2019

V hotelu jsme strávili týden v létě s rodinou. Pokoj jsme dostali pěkný, velký. Personál hotelu příjemný. Wellnes malé, ale na nějaké to namočení a pro děti dostačující. Jídlo výborné, snídaně bohaté, večeře hlavně domácí kuchyně (omáčky), hlavní jídla nandavá kuchař. Negativně hodnotím úklid pokojů. Jak jsem již četla v předchozích recenzích, úklid koupelny nebyl zrovna precizní. Sprchový kout by potřebovat vydezinfikovat a vydrbat. Odpad trochu smrděl a byly v něm vlasy po předchozím hostech. Je to hotel zaměřený na děti, což je fajn. Jediné, co nedomysleli jsou sprchy na pokojích. Nejsou tam klasické sprchy s hadicí, ale placka u stropu z které teče voda. Naše malé děti se pod tím odmítaly sprchovat, vadilo jim, jak jim voda tekla z výšky na hlavu. Navíc se tímto způsobem ani srpchový kout nedá pořádně umýt, i kdyby tedy paní uklízečka chtěla sprchový kout vydrbat, neměla by to potom čím spláchnout, ta absence klasické sprchy je v těchto směrech dost nešťastná. Úklid pokojů probíhal tak, že paní uklízečka vysypala koše a vyluxovala. Koupelnu nemyla, musela jsem si koupit Sanytol a úklid koupelny si denně dělat sama. Ručníky se mění až po 4 dnech a ložní prádlo máte stejné na celý týden. Pokud chcete výměnu dřív, je to za příplatek. Jeden den nás paní uklízečka vynechala úplně a úklid neprovedla vůbec. V pokoji jsme měli pohodlné postele, dobře se tam spalo. Herní koutky u jídelny jsou super nápad, všichni s dětmi to ocení. Jak jsem již psala jídlo bylo dobré a bylo ho dostatek. Jedině u snídaně v automatu na džusy není džus, ale obyčejná šťáva s vodou...což je škoda, mohli tam dávat alespoň nějaké práškové džusy, jako to dělají v hotelech v zahraničí. Ty šťávy opravdu dobré nebyly, bylo to hodně ředěné, takže spíše obarvená voda. Nepili jsme to a dávali jsme si čaj. Jinak široký výběr jídel, vše dobré. Do hotelu se ještě někdy rádi vrátíme.

Datum pobytu: červenec 2019
Poděkujte uživateli Kateřina B.
Recenzováno: 4. srpna 2019

Hotel jsem s vnoučaty navštívila již vloni, ale pouze na víkendový pobyt. Děti byly nadšené, já ostatně též vzhledem k tomu, že oprýskaný či poničený nábytek (padající dvířka skříněk či chybějící čela na zásuvkách), pro mě nebyly až tak důležité. Ocenila jsem polohu hotelu s možností výletů a procházek v dosahu, vybavení pro děti a dobrou stravu (polopenze). Pobyt jsme si letos zopakovali na celý týden. Upřímně mohu říci, že co se týká ubytování, měli jsme vloni zřejmě štěstí. Letos jsme byli ubytovaní na pokoji číslo 206. Jak jsem se již zmínila, nábytek opravdu hodně poničený, ale to bych neřešila. Opravdu nepříjemné bylo, že na pokoji se nedalo otevřít okno, takže celý týden se nedalo pořádně vyvětrat (na WC není odvětrávání - pouze v koupelně, takže vše proniká do pokoje, navíc týden vedra). Na pokoji malý chladící box, který téměř nechladil, ale vydával neustále hlasité zvuky připomínající potrubí s proudící vodou v kombinaci se zvuky letadla. V noci značně nepříjemné. Při pohledu na matraci přistýlky se mi udělalo až nevolno, matrace potrhaná s dost nechutnými fleky. Takže co se týká vybavení, hodně špatné, ale to je záležitost a vizitka majitele hotelu, ne personálu, před kterým smekám. Opravdu dobrá jídla, vždy bylo z čeho vybírat a personál kuchyně včetně servírek moc milý.
Jen ještě taková kuriozita - vnuk (7 let) si před odjezdem domů šel koupit do recepce nějakou upomínku a koupil si model autíčka za 250 kč. Pravda, trošku mě zarazilo, že si ho nese v krabici od "čehosi", ale nevěnovala jsem tomu až tak pozornost, byl docela kalup, odjížděli jsme. Až doma jsem si autíčko prohlédla a zjistila, že mu chybí podstavec, má utržené čelní sklo a ulámané příslušenství. Zkrátka použitý starý model autíčka, který se někomu už zřejmě nehodil.......no, zpeněžit se ve Špindlu dá vše :-))

Datum pobytu: červenec 2019
Poděkujte uživateli pobyty.
Recenzováno: 28. června 2019

Věcí k hodnocení na tomto pobytu je dost a dost, takže to budu muset vzít trochu systematicky a postupně.
Hotel je na kopci na samém kraji Bedřichova ve Špindlerově Mlýně. Jelikož jsme domácnost bez vozidla, museli jsme spoléhat na vlastní nohy. K naší radosti jezdí po Špindlu i místní doprava, která za deset korun za osobu objíždí různá místa i penziony. Zastávka Bytovky je asi padesát metrů pod kopcem od Lesany, takže dopravu hodnotím na výbornou.
Hotel samotný působí pěkným, udržovaným dojmem, je vidět, že je nový, ale na druhou stranu už je "nový" nějakou dobu. Nábytek je místy odřený, kovy oprýskané, sem tam nějaký ten ulomený detail. Pro mě takovéhle věci nehrají roli a nepovažuji je tím pádem za méně kvalitní, nicméně propagační fotografie jsou mírně zavádějící.
Pokoj pro dva, který jsme dostali, byl třílůžkový a upřímně si neumím představit, jak bychom se tam vešli ve třech. Měli jsme minimum věcí, takže jsme si nepřekáželi, ale v zimě s tím vším vybavením... jedna malá skříň by mi určitě přišla málo. Koupelna maličká, nicméně se vším, co by měla mít.
Další věc je wellness zóna. Opět dost zavádějící fotografie v tom smyslu, že celá místnost je vlastně velmi malá. Bazén s nabízeným protiproudem je tak pro tři na smočení, protiproud je velmi slabý, takže je k osvěžení, ale ne ku plavání. Sauna je ovšem výtečná a pro mne příjemné překvapení. Pět hvězd taky za páru.
Jídlo je nicméně kapitolou na samostatné hodnocení. To jídlo! Ráno i večer skvělý švédský stůl a i když jsem masožravec, vystačila bych si u večeře jenom se salátovým bufetem. Teplý bufet většinou zahrnuje dvě masová a jedno nemasové jídlo, k tomu ještě dvě jídla speciálně cílená na děti (bohužel jedno z nich jsou hranolky). A kvalita jídla, to není restaurační kuchyně, to je jídlo jako od maminky.
Poslední postřeh k atmosféře v hotelu celkem - pro nás jako pro bohužel bezdětný pár není Lesana úplně vhodným místem. Je to hotel pro rodiny s dětmi a vše se tomu přizpůsobuje. Dětské koutky, herničky, hřiště, jídlo, pokoje, brouzdaliště, koupací pomůcky... rodiny uvítají. Já bez dětí měla na každém kroku ceduli, že tohle není pro mě a bylo mi z toho smutno.
Poslední bod k hodnocení - recepce. Měli jsme štěstí na naprosto úžasnou recepční. Milá, vždy k dispozici, poradila nám s trasou na výlet, měla pro nás vlídné slovo. Takovéhle lidi by měl provozovatel pozlatit!

Datum pobytu: červen 2019
Poděkujte uživateli Harry S.
Recenzováno: 21. června 2019

Od 10-12/6jsem byla ubytovana se synem. Vse bylo super. Pro deti to maji super zařízené. Doporučuji. Na recepci velmi milý a na restauraci take obzvlášť slecna(bohuzel nevim jeji jmeno, mela cerne vlasy), ktera tam byla v pondělí. Byla super a příjemná priste urcite pojedu znovu

Datum pobytu: červen 2019
Poděkujte uživateli Barulilinka.