Dubai Museum & Al Fahidi Fort

Recenzováno: 11. prosince 2016
Monika K
Praha, Česká republika
Není špatné

Překvapivě větší, než se zdá na první pohled. Není to žádná hluboká historie, ale uvidíte, jak to... přečíst další informace

Recenzováno: 23. srpna 2016
Bekulin
Česká republika

Recenzováno: 17. února 2018

Krásné místo, super zrestaurované. Velmi citlivě uděláno. Vrchní stará část je moc pěkná. Super je však podzemí, kde je perfektní výstava historie Dubaje. Cena za vstup je 3 dirhamy, to je asi 100 Czk. Za ty to určitě stojí, určitě i za mnohem víc.

Datum zážitku: únor 2018
Poděkujte uživateli Martin H.
Recenzováno: 12. listopadu 2017

Určitě doporučuji navštívit. Dozvíte se zde historii Dubaje a v podstatě celých Emirátů. Novodobá historie je velice krátká, takže to nezabere mnoho času. Zároveň doporučuji navštívit i Heritage Village (skanzen), která ale byla v době naší návštěvy v rekonstrukci. Dá se ale zajet to do obdobné v Abu Dhabí. nyní je to v podstatě asi jediné otevřené místo v Dubaji, kde se dá dozvědět něco z historie. Pro více historie doporučuji navštívit Al Ajn.

Datum zážitku: listopad 2017
Poděkujte uživateli Honza C.
Recenzováno: 9. května 2017

Skvělé a naučné místo, které musíte navštívit. Malá pevnůstka ve starém městě, z počátku nevypadá, ale podzemní část je dosti velká. V kostce historie Dubaje, která proběhla vlastně za posledních 40let, při znalosti angličtiny se dočtete spoustu zajímavých věcí! Expozice figurín, provádějících dobové práce je taky skvělá.

Datum zážitku: květen 2017
Poděkujte uživateli J3180OWmartinb.
Recenzováno: 5. ledna 2017 prostřednictvím mobilu

V Dubai Museum se dozvíte spoustu zajímavých informací z historie Dubaje. Je většî než se na první pohled zdá. Mnoho zajímavých exponátů, které vám přiblíží život obyvatel Dubaje od jeho počátku až po současnost.Doporucuji navštívit.

Datum zážitku: listopad 2016
Poděkujte uživateli 379pavl_nad.
Recenzováno: 11. prosince 2016

Muzeum názorně ukazuje život místních obyvatel v poměrně nedávné době. Velmi hezky udělaná expozice, skrývající se v podzemní části muzea, překvapí svou velikostí. Doporučuji navštívit také nedalekou čtvrť Bastakia (vzdálená od muzea asi 5 minut) s úzkými uličkami, starými domy s vyřezávanými dveřmi a uměleckou galerií.

Datum zážitku: prosinec 2016
Poděkujte uživateli Monika K.