Recenzováno: 28. ledna 2020

V Egyptě jsme byli asi 12x. Díky zkušenostem mi přijde 3,5 na Tripadvisoru pro tenhle hotel dost málo. Osobně ho hodnotím na úroveň 4 - 4,5. Hledali jsme nejlepší hotel za cca 14 000 kč pro osobu na 12 dní a samozřejmě za tu cenu jsme se pokoušeli najít ten nejlepší. Hotel jsme vybírali asi ze stovky a velmi poctivě, dost rozhodovala zmíněná cena a Shams Safaga vyšel ze všech nejlíp. Lepší hotel byl cenově už úplně někde jinde. Proto Safagu mohu doporučit, letěli jsme v červnu 2019 a s ničím nebyl žádný problém.

► Pláž: To nejdůležitější bylo naprosto v pořádku. Pláž široká přes 50 metrů disponuje volejbalovým hřištěm, sprchami, plážovým barem (velké skleničky, nápoje, kafe, čaj, občerstvení) v rámci All-Inclusive, dostatkem proutěných slunečníků a proutěných zábran. Lehátka jsou v pořádku, jen jedno bylo rozbité na podepírání hlavy. Prostor mezi mořem a slunečníky je prostorný. Je to velká pláž, takže super. U břehu je mělčina (hloubka po lýtka) sahající asi 100 metrů od břehu. Při odlivu se tam tvoří ostrůvky. Všude jemný písek (hned u břehu jsou zbytky mušlí, ale dá se to na boso). Korály jsou až ve hloubce, vyjma jednoho obrostlého balvanu na konci mělčiny. Mezi korály a mělčinou je dno obrostlé mořskou trávou, což vypadá skvěle, ale není se čeho bát. Jinak mořský život na potápění dostačující, jen musí člověk plavat tam, kde jsou cca 4-5 m hloubky. Tam je pak dost korálů. Kupodivu je tu málo nebezpečných tvorů, perutýna jsme neviděli žádného. Letěli jsme v červnu a dost foukalo, takže asi třetinu dní bylo moře dost kalné (daň za příjemné písčité dno, to je bohužel zde normální).

► Počasí: Klasika, žádný mraky a 36-39°C přes den. Jednou tam bylo asi 43°C a kvůli vysoké vlhkosti to ale budilo dojem 50°C. Slunce doslova žhne jako v peci. Na kůži cítíte ty sekundové rytmy. Prostě Egypt. V noci 27°-30°C, takže se člověk potí i v noci. Kdo se při spaní potí, ocení silnou klimatizaci na pokoji. Zvládne udělat solidní chlad na příjemný spánek. Jen je malinko hlučná, ale dá se to. Mimo to, teplota je v jídelně na příjemné úrovni, tudíž se v klidu najíte.

► Strava: Naprosto v pořádku. Snídaně jsou rozhodně nejlepší. Sladké pečivo (koblížky, krojsanty) často potřené čokoládou jsou to nejlepší, co jsem egyptských hotelech, kdy jedl. Úžasné palačinky. Skvělé čaje. Kafe nepiji, takže to nedokáži zhodnotit. Obědy a večeře jsou v pořádku. Dostatek masa (kuře, neskutečně skvělý hovězí guláš obden). Co ale kolikrát nezvládli, tak vařené/pečené brambory. Vývary jako v každém egyptském hotelu jen voda, ale jíst se to dá. Zákusky velice chutné. Hotel dost nadržuje zelenině a zelinovým salátům vůči ovoci. Toho je dostatek, ale na můj vkus až moc zeleninových věcí, radši mám sladké ovoce. Datle, žlutý meloun, hrozny, pomeranče jsou tu nonstop. Na nápoje jsou zde velké skleničky, jen u džusů jsou neskutečně malé. Při večeřích se téměř vždy grilují klobásy/kousky kuřat venku před restaurací. 1-2x týdně tam kuchaři porcují velkou rybu, krájí červené melouny nebo dělají giganticky chutnou směs smaženého masa a zeleniny. Nedělají se velké fronty, personál je usměvavý, vše doplňuje a restaurace nikdy není přeplněná.

► Pokoje a hotel: Letíme k moři, vzhled hotelu nás až tolik nezajímá, ale i tak nemám tady, co vytknout. Špína tu není. K pokojům nemám, co vytknout. Postele jsou pohodlné a pokojský uklízí každý den. Jestli někoho uráží, že na kousíčku rohu koupelny je černota a přívody vody k umyvadlu vykazují známky rzi, tak ať ani nejezdí do Egypta, Tuniska, vlastně nikam. Kolik Čechů má u sebe tyhle mírné nedostatky taky, i my je máme. Tohle je Afrika, ne 6 hvězdičkový hotel v Karibiku s nocí za 90 000 kč. Z mých zkušeností je tu čistota a zmíněné drobné nedostatky jsou úplně v každým hotelu. Navíc je musel člověk hledat, aby si jich všiml. Takže kdo jede poprvé do Egypta, tohohle hotelu se nebojte.

► Personál: Milý, vstřícný, usměvavý (hlavně ti, co vítají u vchodu do restaurace). Co, ale nesnáším, tak je neskutečná vlezlost a otravnost týpků, co vás na pláží chtějí přemluvit jet na výlet nebo si nechat okousat nohy rybičkami. Je to bohužel pravidlo v každém hotelu. Chápu, že je to jejich práce, ale když tohle zažíváte 2/3 pobytu a už dvanáctým rokem, a musíte si s nimi musíte povídat i přes 10 minut, tak vás to začne už štvát. Anglicky neumím tak dobře, takže odpálkování mi trvá déle. Důležité je být na ně milý, kolikrát vám přestanou vnucovat výlety a chtějí si jen pokecat a při tvrdé práci se na chvilku uvolnit.

Datum pobytu: červen 2019
Poděkujte uživateli Jára P.
Mohamedshaban4, Front Office Manager v zařízení Shams Safaga, odpověděl na tuto recenzi.Zodpovězeno: 30. ledna 2020

Dear guest
Greetings from shams safaga
Thank you so much for taking the time to post a review on your recent vacation spent here with us at shams safaga , we are being grateful for your nice comments concerning our courteous staff, Food and numerous facilities.

Our whole management and staff teams do not spare effort to meet requirements and expectations of the most fastidious guests. We are always at your service to fulfill all your needs and provide prompt satisfaction solutions to grant our precious guests with luxury and supreme hospitality.

We have shared your appreciation with our team – your words of praise means the world to them.

We look forward to welcoming you back once again.

Recenzováno: 15. ledna 2020

Resort Shams Safaga jsem navštívila v květnu 2019.
Jela jsem sama, prostě jen tak za sluníčkem.
Toto místo je mimořádné hned v několika věcech.
Jako první vyzdvihnu překrásnou, ale opravdu překrásnou obrovskou pisecnou pláž, to moře, wow, já se tam cítila tak šťastná.
Žádný kousek malinké plážičky, prostě opravdu pobřeží.
Je to hlavní důvod, proč se sem budu vracet.
Dalším bonusem je opravdu překrásná a maximalne udrzovana zahrada, která je mezi hotelem a pláží, pokaždé jsem ji obdivovala.
A třetí top, ten výhled z hotelu.
Jo a málem bych zapomněla na úžasný gym, že kterého je výhled na moře.
Strojů a nástrojů dostatek, cvicícich málo, co více si přát.
Co se týká ubytování...čistý standard, jídlo bez chutné, bez problémů, personál milý, fakt ok.
Malinko mi chyběly automaty na kávu...ta jejich káva..bylo to úsměvné..po prvním loku jsem si říkala, že toto nedám..ale ke konci pobytu jsem ji pila xkrát denně a vůbec mi tak strašná nepřišla.
Takže závěr, vracím se sem, je tady krásně.

Datum pobytu: květen 2019
Typ cesty: Cestoval(a) jako jednotlivec
Poděkujte uživateli monivili.
Mohamedshaban4, Front Office Manager v zařízení Shams Safaga, odpověděl na tuto recenzi.Zodpovězeno: 16. ledna 2020

Dear Guest

Greetings from sunny shams safaga

Many thanks that you posted a nice review, and pictures on your recent vacation in shams safaga , we highly appreciate your warm comments in regards to our facilities, services and staff members.

It is an honor for us to welcome our valued guests and our hotel team are working their skills out to provide them with an exclusive and supreme comfort.

We look forward to welcoming you back in the near future.

Recenzováno: 9. října 2019 prostřednictvím mobilu

Egypt,Hurgada,Shams Safaga,hotel starsi,nektere pokoje nic moc,ale bez problemu vyměnili. Areal krasny,kousek od krasne ciste pláže .Personal milý a ochotny.Jidlo bylo dobré.Uzili jsme si to.V moři krasne rybky a videli jsme i zelvu.

Datum pobytu: říjen 2019
1  Poděkujte uživateli Veronika H.
Mohamedshaban4, Front Office Manager v zařízení Shams Safaga, odpověděl na tuto recenzi.Zodpovězeno: 11. října 2019

Dear Guest,

Many thanks that you posted a nice review on your recent vacation in shams safaga , we highly appreciate your warm comments in regards to our facilities, services and staff members.

We look forward to welcoming you back in the near future.

Recenzováno: 24. září 2019

Slušný hotel na 3 hvězdy , ale ........hlučné a nenastavitelné klimatizace (hodně staré) ,nedoléhající okna a dveře (neustálé bouchání ve větru který je téměř pořád) , voda si teče jak chce( červená-modrá ....to je jedno) Zkrátka hotel je už starý a údržba nebo opravy jsou pomalé. Jinak dobrá atmosféra celkem , pohoda ,klídek ,personál v pohodě , relax , až na "Animační Team". Letos byl za poslední 4 roky absolutně nejhorší!!!! Jinak super - přistavený bazén s tobogány , bazén pro malé děti , kulečníky a posezení u vodnice.

Datum pobytu: září 2019
1  Poděkujte uživateli frantisekvoigt.
Mohamedshaban4, Front Office Manager v zařízení Shams Safaga, odpověděl na tuto recenzi.Zodpovězeno: 20. října 2019

Dear our value guest Dobrá dovolená
let me express to you our gratitude and our thankful to your person to take time to write down your positive comment about your holiday with us .
with all wish that you be soon with us again with warm welcoming in your second home Shams Safaga Hotel .

hotel management

Recenzováno: 4. září 2019

Arogance OFFICE MANAGERA pri reseni situace s opakovanym vypadkem elektriky a klima na pokoji c.518.po trech dnech vymena pokoje.Vymeneny pokoj po slibech,ze jiz bude vse ok-smrad,nefungovalo WC a trezor.Manager arogantni,neochotny...

Datum pobytu: srpen 2019
1  Poděkujte uživateli Pav V.
Mohamedshaban4, Front Office Manager v zařízení Shams Safaga, odpověděl na tuto recenzi.Zodpovězeno: 12. září 2019

Dear Guest
first of all let me express you my awfully apologize as could not meet your satisfaction during your stay with us
also be sure about all negatives points you mentioned will be points of discuss with hotel management
but hope of you give us another chance to come back again to Shams Hotel as management of hotel already take many positive actions to provide our valued guests good stay with us .

hotel management