Tripadvisor
Safaga
Recenzováno: 3. listopadu 2019

Byla to skvělá dovolená...za super cenu. Byli jsme v Egyptě poprvé a velmi mile nás tento hotel překvapil. Ubytování čisté a úklid na pokoji každý den. Jídlo výborné vždy si každý z nás něco vybral (žádné zažívací problémy jsme neměli). Pláž čistá a pěkná, korály v blízkosti břehu takže pro děti a začátečníky ideální,občerstvení na plážovém baru. Vždy se tam o nás někdo postaral. A animační program si děti užili přes den na pláži i večer. Personál je milý a ochotný. Nenechte se zaskočit vstupem do hotelu ten je nic moc...jinak spousta zeleně. Byla jsem tam s kamarádkou a dvěma dětmi, i ti byli spokojeni... Samozřejmě když chcete tak si problém vždy najdete.Pokud přemýšlíte o tomhle hotelu mohu doporučit pro rodinu s dětmi, ideální a klidně místo....

Datum pobytu: listopad 2019
Poděkujte uživateli Lucie J.
Recenzováno: 30. října 2019

Strávili jsme zde týden v měsíci říjen 2019, 4 dospělí. Hotel starší, ale zachovalý a ubytování dostačující. Úklid pokoje dobrý.
Stravování velmi dobré. Obsluhující personál aktivní, což se v egyptských hotelech moc nevidí.
Pláž prostorná a dostatek slunečníků a lehátek, vstup do moře dobrý.
Velice kladně hodnotím práci kuchařů, číšníků, uklízečů a zahradníků.
Nedostatečný výkon předvádí recepční.
Po příjezdu cca 7:15 hod. nám bylo sděleno, že all inclusive až od 10:00 hod. a pokoj nám bude přidělen ve 12:00 hod. a jestli chceme snídani, tak musíme zaplatit na osobu 8 dolarů. Cena za snídaní mi připadala přemrštěná a v Egyptě jsem byl již po desáté a ještě jsem za snídani při příjezdu nikdy neplatil. Nabídli jsme za snídani 3 dolary na osobu, na to nereagovali. My jsme se rozhodli, že do doby než nám dají náramky půjdeme na pláž, převlékli do plážového úboru a oni nechali naše pasy cca 30 min. ležet na pultě u recepce volně každému k dispozici. Až po mém upozornění je uklidili. V 10:05 hod. jsme na druhý pokus dostali náramky. První se nezdařil protože do 10. hod. chyběli 2 min. na to nás recepční upozornil. V 12:30 hod. jsme dostali klíče od pokojů s tím, že nám přivezou do pokojů zavazadla. Po hodinovém čekání na zavazadla jsme to vzdali a šli na pláž. Po příhodu z pláže večer na pokoj jsme ztratili trpělivost a v 18:30 hod. jsme si z recepce zavazadla odnesli sami. Recepčního jsem na to upozornil a ten jen koukal.
Do recepce jsem často ráno chodil na WIFI a několikrát jsem byl svědkem, že náramky byli hostům přiděleny po půl hodině čekání v hotelu po nenápadném předání bakšiše recepčnímu hostem či dokonce delegátem cestovky, bez vydání jakéhokoliv dokladu. Lituji majitele hotelu jestli nařídil vybírat za snídani po příjezdu 8 dolarů, tak tímto jeho nařízením vytvořil recepčním velkolepý byznys.

Datum pobytu: říjen 2019
Poděkujte uživateli Stanislav L.
Recenzováno: 14. července 2019 prostřednictvím mobilu

Strávili jsme zde druhý červencový týden s našimi třemi dětmi, vše bylo v pořádku včetně stravy a ubytování. Krásná písčitá pláž, u které jsou pár desítek metrů vzdálené malé korálové útesy, je vhodná pro děti a nenáročné šnorchlování. Hotel nabízí klasické animační programy, dále také posilovnu a místní lázně. Personál je velmi milý, ochotný a nevtíravý. Celkově na nás hotel zanechal skvělý dojem a ikdyž nejezdíme na stejná místa, nebráníme se myšlence se sem opět vrátit.

Datum pobytu: červenec 2019
Poděkujte uživateli Padlock78.
Recenzováno: 26. června 2019

Hotel jsme navštívily (3 ženy) v červnu. Všechno bylo super. Krásná pláž je velkou devízou hotelu, lehátka daleko od sebe, moře teplé, vstup naprosto bez obtíží.

Ubytované jsme byly do dvou hodin od příjezdu, ale to jsme již byly po snídani. Pokoj skromnější, než z Egypta znám, ale plně dostačující, denně uklizen, pro mě super pohodlné postele.

Jídlo opět o něco málo skromnější, než jsem v Egyptě zažila, ale vybrat bylo z čeho, všechno bylo moc chutné, číšníci neuvěřitelně milí, takhle příjemný personál jsem nezažila nikde. Večeřelo se venku, moc chválím.

Ráda se do Menaville hotelu vrátím, byla jsem opravdu spokojená, úžasná relaxační dovolená.

Datum pobytu: červen 2019
Poděkujte uživateli Lenka K.
Recenzováno: 23. května 2019

Rezort je u písečné pláže, vstup do moře po písku, ale je zde i molo, v blízkosti korálů. Postarší dřevěná lehátka, slunečník, denně čisté ručníky na lehátka. Ubytování slušné, velký bazén, hodně palem a zeleně. Stravování běžnější egyptským zvykům, každý si ale určitě vybere. Balená pitná voda volně na barech i v jídelně bez omezení. Úklid pokojů denně, ustláno, vyměněny ručníky každý druhý den,čisto.
Tolik úvodem.
Při příjezdu do hotelu v 05hod. ráno jsme byli v recepci zapsáni a čekali na pokoj do 09:30. "Příjemné" - odlétali jsme z Brna o půlnoci... Před desátou jsme dostali identifikační pásky (v 10 končila snídaně, tak abychom majitele nezruinovali, se snídaní s námi nepočítal.) Hotel nebyl plný, ani náhodou. Dostali jsme kartičky na vyzvednutí ručníků na pláž, a byli odvedeni na pokoj. Ten byl v patře a byl dostatečně velký pro dva (měli jsme i třetí postel), lednice a skříň, pěkný balkon s výhledem na bazén a na moře. Sociální zařízení klasika: umyvadlo, záchod, mini vana na sprchování. Manuální klimatizace.
Na písečné pláži byl dostatek slunečníků s lehátky, obsluha donesl i pěnové madrace na lehátka. Z dřívějších poznatků z pobytů v Egyptě, hlavně s místem na pláži, chodila manželka s ručníkem "zabukovat" místo už kolem sedmé hodiny. Na pláži od 10 hodiny fungoval plážový bar-pivo, alko, nealko, káva a něco drobného k zakousnutí, stejné to bylo i v baru u bazénu. Provoz tam končil v 18 hod. Jsou tam i sprchy a převlékárny. Do moře jsme chodili po písečné pláži, boty do vody nejsou potřeba. Z pláže do moře je postavené i molo, od kterého jsou korály vzdálené 20-30m, podle přílivu-odlivu. Voda neutíká, jen při odlivu je do vody o tři metry dále. Voda teplá, sluníčko už v brzkém ránu, teploty ve stínu mezi 35 – 40 stupni C.
Snídaně a obědy se podávaly v restauraci, do které se chodilo přes recepci. Jídla dostatek, výběr slušný i chuťově na dobré úrovni. Z masa většinou kuřecí a hovězí, denně ryby. Těstoviny, saláty, ovoce, zelenina, zákusky -všeho dostatek. Zaznamenali jsme však vylepšení od číšníků, se kterým jsme se předtím nikdy nesetkali. Při vstupu do jídelny, ať na snídani, nebo oběd, byla více jak polovina stolů už obsazena. Ne však hosty, ale na stolech stála voda, skleničky, nebo i pivo a víno, které tam číšníci nachystali a pak nás ke stolům, jakoby uvedli. Vzhledem k převážně německé a ruské klientele se jim to vyplácelo na bakšiši. Nutno ale říci, že se dalo posadit a najíst i bez bakšiše, že ho číšníci nijak nevymáhali. Stejné to bylo i u večeře, která se dávala venku na terase pod jídelnou. Tam se také odehrával veškerý kulturní program. Začínal mini diskotékou pro děti a pak jsme viděli (za 15 denní pobyt) 3x břišní tanečnici s vystoupením derviše, 3x ohňovou šou , 3x fakír šou a 4x bingo. Stojí za zmínku, že ohňovou šou, fakír šou i Bingo dělal jeden ze všech dvou animátorů…
Program pro děti za náš pobyt nebyl žádný (kromě večerního desetiminutového minidiska) nebyl nikdo, kdo by s dětmi „pracoval“, i když dětský klub a dost veliký, v areálu byl.
Celkové shrnutí: moře skvělé, počasí také, ubytování hodně slušné, strava v Egyptském standardu s evropským nádechem (hranolky…), personál až na drobné vyjímky vstřícný. Hotel odpovídá Egyptskému 4* standardu. Vcelku spokojenost, jen nepříjemné bylo zbytečné čekání při příjezdu na pokoj a v den odjezdu se nám někdo(?) díval do kufru…

Tip ohledně pokoje: Co do polohy, nejlepší pokoje jsou kolem bazénu a u pobřeží - co nejdál od silnice do Safagy a od jídelny
Datum pobytu: květen 2019
Poděkujte uživateli standa n.