Recenzováno: 11. října 2020

Tento hotel jsme si vybrali na základě předchozích zkušeností se sítí hotelů Iberostar, pro nás se síť hotelů Iberostar a Be live collection stala symbolem kvality a exklusivního přístupu.
Říká se, že v Tunisku je většína hotelů nižší kvality než v Evropě a také často bývá zmiňována špína, což byl pro nás další důvod pro to, abychom si připlatili za dobrý hotel.
Do destinace jsme přijeli jako náhrada za naše zrušené líbánky, které měly být na Kubě, neměli jsme tedy velká očekávání, hlavně se dobře najíst, napít a odpočinout si.
Manžel z počátku z výběru Tunisu nebyl dvakrát nadšený, právě díky výše zmínenému, ale jelikož má moc rád Iberostar nechal se přemluvit.
Jednou větou, nemohli jsme si vybrat lépe.
Hotel se nachází cca hodinku cesty od letiště v Monastiru, doprava z letiště byla zajištěna klimatizovaným autobusem.
Již při příjezdu na hotel jsme cítili, jak nás personál vřele vítá. Odbavení na recepci proběhlo hladce a rychle, mezitím jsme dostali welcome drink a malý "pokec".
Pokoj jsme měli s výhledem na město, je pravda, že hluk z ulice šel i v noci slyšet ale nebylo to nic co by extra narušovalo spánek.
Pokoje jsou krásné čisté a prostorné, za malý bakšiš vám pokojská udělá i malé překvapení ve formě labutí a jiných drobností. Na pokojích jsou k dispozici sprchové gely, šampony kondicionéry, láhve s vodou a sklenice. Jako žena bych možná ocenila výkonnější fén, ten na pokoji je spíše pro krátké vlasy nebo jen dosušení. Pokoje mají zdarma trezory pro uložení cenností.
Jelikož jsme navštívili hotel v říjnu a "době covidové" počítali jsme i s nějakými těmi omezeními. Překvapivě musím říct, že akčkoliv jsem člověk, který už v září natahuje teplé ponožky, tak počasí bylo pořád ještě vhodné i na koupání v moři. Celý týden bylo poměrně větrno ale teplota vzduchu byla dostatečná aby se dalo ležet na pláži nebo u bazénu.
Přestože jsme byli v hotelu v době pandemie musím říct, že se hotel velice dobře staral o to, abychom její dopady pocítili co nejméně. Velice kladně hodnotím to, že místo toho aby hotel zavedl jen nějaké malé menu (např. výběr ze 3 jídel) snažil se hotel držet nadále nabídku all inclusive bufetovým stylem s velkou nabídkou, jediným omezením bylo to, že si člověk nenabíral jídlo sám. Bufet byl rozmanitý, velice oceňujeme možnost ochutnat místní kuchyni, ale i možnost dát si obyčejnou pizzu.
Hotel nabízel při každém jídle velký výběr čerstvé zeleniny, salátů a sezónního čerstvého ovoce (většinou meloun, datle, granátové jablko, blumy, hrozno, jablka a hrušky). Celkově bylo jídlo velice chutné, čerstvé a i já jako naprostý konzervativec v jídle a člověk, kterému máloco chutná jsem se skvěle najedla.
Naprosto peckovní byl přístup personálu během obědů a večeří, v tomto hotelu nejste jen číslo, které se přišlo najíst, jste klient o kterého se číšníci velmi dobře starají. Pokud si vyberete stůl, a vždy si sednete ke stejnému, velice rychle se číšník naučí co pijete a drink vám zpravidla přinese ještě než si s jídlem sednete nebo než stihnete dopít. Tímto zdravíme našeho přítele Muhammada.
Jeden večer byla možnost využít návštěvy restaurace s Alacarte nabídkou jako ukázka místní kuchyně. Jako zpětnou vazbu pro hotel musím poznamenat, že porce by mohly být klidně i o polovinu menší. Nabídka obsahovala 5 chodové menu tuniské kuchyně, všechny jídla byla velice chutná, servírovaná na krásných malovaných talířích, ale bylo toho opravdu mnoho a mě bylo velmi líto, že se jídlo kvůli mému malému žaludku vyhodí. Číšníci tohle menu servírují v tuniských kostýmech, možná bych ocenila nějaký malý výklad toho co jsme jedli a jakou roli pro tunisany jídlo hraje (např. typické jídlo na vánoce, nebo jídlo v ramadánu, jednoduše kdy tyto pokrmy jí a z čeho se skládají)

Přestože byly kvůli pandemii uzavřeny plážový i bazénový bar personál se nadmíru snažil nám to kompenzovat tím, že nám pití nosili až na pláž. Lehátka vždy chystal personál, takže nehrozilo ani zdaleka to, že byste se s lehátkem museli tahat.

Na recepci byl vždy v jakokoliv hodinu ochotný personál, který byl schopný prakticky okamžitě reagovat na jakoukoliv prosbu, kterou jsme měli. Dokonce mi byl pán, který s námi vedl velice milou a zajímavou konverzaci těsně před odjezdem (omlouvám se jméno jsme zapomněli) mi byl prakticky obratem schopný zajistit prášek na odjezdové žaludeční problémy.

Večerní lobby bar nabízel aspoň částečně program pro zájemce, číšníci opět velmi ochotně chodili a roznášeli nápoje takže nebylo nutné chodit na bar. Je důležité si uvědomit, že pokud jsme my hosté k personálu slušní a vstřícní tak se vám to vrátí. Se stejnou láskou a ochotou jako Muhamad při obědě se o nás večer staral Aimed. S úsměvem a ochotou nám nosil drinky sotva jsme je dopili a tak jsme jak my češi říkáme nikdy nebyli na suchu.

Velice chválíme také přístup pana zástupce ředitele, který velice mile reagoval na naši zpětnou vazbu v hotelu.

Děkujeme za krásně strávené líbánky a těšíme se někdy příště na viděnou.
Zdravíme všechny do hotelu :)
Kristýna Brančíková a Jakub Brančík

Ps pro Čechy na základě pozorování některých z vás: pokud nebudete typický čech, který očekává vše zadarmo a neumí se slušně chovat a stále si jen na něco stěžuje, budete se v tomto hotelu cítít velice váženými hosty a opravdu si dovolenou užijete. Nezapomeňte na základní slušnost, usmát se, poprosit, poděkovat možná i dát malý bakšiš, personál nejsou vaši otroci ani sluhové chovejte se podle toho.

Poděkujte uživateli k_kristynka.
Recenzováno: 9. října 2020

Super pro děti, jídlo neskutečné. Počasí v říjnu nádhera. Animační program byl super pro děti i pro nas. Vsude ciste prostředí. Velice nás tato dovolená překvapila. Lidé blázni, boji se. Ale tady neskutecna pohoda...

Poděkujte uživateli monikahF3342TW.
Recenzováno: 8. října 2020

Jedním slovem: zklamání.

Na co pozor: Hotel je oficiální třída ***, je to zmíněno dole v popisu. 5 hvězdičkám to rozhodně neodpovídá.
Klimatizace končí všude 15.9. Poté není možné ani za poplatek.
Doporučuji seaview pokoj, alespoň trochu více tam fouká.
S sebou rozhodně repelent, mouchy a komáři jsou úplně všude.

Výhody: Málo lidí. Čistý bazén, studená voda osvěží. Obchůdek v resortu (dokoupíte opalováky, repelent, základní hygienické potřeby).

Covid provoz je velice očesaný, funguje jen hlavní bar. Obsluha chodí občas kolem bazénu, ale málo. Na pláž nechodí vůbec. Jídlo naprosto podprůměrné. Skoro žádné ovoce, jen žlutý meloun, otřesná jablka, občas švestky nebo hrušky. Jinak ovoce sušené. Zelenina to samé, nasekané zelí, oschlá rajčata, občas okurka. Příloha tedy veškerá žádná.

Občerstvení formou bufetu, ale v rámci hygieny (a šetření!!!) jídlo nandávají číšnici v rukavicích, takže si musíte ukázat a říct, co chcete nandat. Když ukážete na šunku (což je spíše takový ekvivalent našeho levného šunkového salámu), tak číšník nandává po jednom plátku. Jídlo podprůměrné, shodli jsme se na tom, že takhle jídlo chutnalo ve školní jídelně.
Malý výběr a když už vás něco zaujme, tak číšníci nandávají malinké porce a musíte si říct víckrát, přičemž na vás už divně koukají.

Mouchy naprosto všude a v obrovském množství. Natolik, že nám to skutečně znepříjemňovalo dovolenou. To samé komáři. Bez repelentu jsme se nemohli hnout z pokoje.

Pokoje jsou čisté, ale postele proležené a nepohodlné. Klimatizace se po sezóně vypíná všude a není ji možné ani za poplatek dokoupit. Měli jsme ohromná vedra a hrozil nám z toho úpal. Každou noc jsem namáčela ručník do studené vody, dávala ho na chvíli do lednice (která moc nefungovala) a chladila se jím. Měli jsme zaplacený promo pokoj s výhledem do města. Kvůli vedru jsme větrali skrz chodbu a hlukem z ulice v noci nemohli spát, takže jsme potom pokoj měnili (za poplatek stejný jako uvádí cestovní kancelář) na pokoj s výhledem na moře. Tam bylo už o něco lépe.

Vedení hotelu tenhle problém vůbec nezajímá, prý si máme větrat.
Očekávali jsme, že dovolená nebude úplně stoprocentní kvůli pandemii, ale svým přístupem nám to lidé v hotelu moc nevynahradili.

Čtvrtý den přišla bouřka a vítr, za což jsme byli neskutečně rádi, protože nás to schladilo, ale na druhou stranu to přiválo ohromný bordel do moře, takže lidé plavali mezi kusy plastu a odpadu. Pláž poměrně čistá, ale jinak je Tunis špinavý.

Tuto dovolenou rozhodně nedoporučuji, Fischer inzeruje něco, co nemůže splnit a této ceně dovolená rozhodně neodpovídá.

Doporučuji projet recenze na TripAdvisoru pro větší přehled. Češi jsou v rámci naší mentality "abychom co nejméně obtěžovali" hodně shovívaví.

Datum pobytu: říjen 2020
1  Poděkujte uživateli 761veronikak.
Recenzováno: 5. října 2020 prostřednictvím mobilu

Úžasná dovolená vzhledem k situaci jsou pláže poloprázdné, což nám vyhovovalo.Počasì jsme měli úžasné,moře čisté.Personál byl ochotný,vstřìcný a kuchyň fantastická. Tento hotel můžeme jenom doporučit.

Datum pobytu: září 2020
Poděkujte uživateli Misicka76.
Recenzováno: 27. září 2020 prostřednictvím mobilu

Dobry den chtela bych se s ostatnimi podelit o zazitky z hotelu a hoteloveho servisu v obdobi covid - 19 . Je zde nadherne vsem kdo muzou letet doporucuji poloprazne plaze Vam nabidnou naprosty klid , kuchyne uzasna opravdu chodime s plnym briskem fantasticka obsluha ,samozrejme je zde male zpropitne i pro uklizecku a cisniky atd. Vsem doporucuji tento hotel .

Datum pobytu: září 2020
Poděkujte uživateli Simona S.