Sigiriya The Ancient Rock Fortress
Lví hora nebojte se není to náročný výstup

Poled na skálu zezdola vám vezme dech a pohled ze skály do okolí je ještě lepší. Vzhledem k tomu... přečíst další informace

Recenzováno: 4. května 2020
dehna
Brno, Česká republika
Lví hora a pevnost

Čekal jsem aspoň nějakou náročnost daného výstupu, vzhledem k počtu schodů, ale výstup zvládne... přečíst další informace

Recenzováno: 2. dubna 2020
Raharachtej
Brno, Česká republika

Recenzováno: 16. srpna 2019

Největší (možná i doslova) atrakce v okolí. Doporučují přijít brzy (otvírají v 7), já v 7 vstal a dorazil na 9. Lidí hodně, ale když jsem v 11 odcházel, bylo jich tam o moc víc.
Jde o palác místního vládce z 5. století. Opuštěný po králově smrti a sloužící jako budhistický klášter do 14 století.
Cesta od pokladen ke skále vede zahradou s bazény, které ale byly (jsou?) vypuštěné. Cesta nahoru není příliš náročná, protože se jde velmi pomalu. První a největší fronta je do místnosti s malbami, které jsou hezké, ale nemůžete si je vyfotit. Místnost se dá vynechat, ale 90 % fronty stejně vystojíte, tak to nemá cenu.
Stále se Vám vnucují průvodci. Prý bez nich nic neuvidíte. Pokud přijedu ještě jednou, tak to zkusím, abych viděl rozdíl.
Výhled do okolí je prakticky stejný jako z Pidurangala Rock, z budov zbyly pouze základy. Cena je značná 5 300 místních (cca 700 Kč). Místní mají svojí pokladnu a platí 50 (6,5 Kč). No není to levné, ale když už jste tady :).

Datum zážitku: srpen 2019
Poděkujte uživateli dusand906.
Recenzováno: 20. července 2019 prostřednictvím mobilu

Skvělé místo pro lidi co milují přírodu,památky,místa s bohatou historií a nádherné výhledy je to skvělí výstup jen když dete dolů za bouřky je to nepříjemné jsou tam totiž všude železné zábradlí atd. Nás naštěstí chitl jen malí déšť a bylo převážně krásně jen to místo moc nediporučiji lidem z velkým strachem z výšek nebo se závratěmi

Datum zážitku: červenec 2019
1  Poděkujte uživateli Marek36acs.
Recenzováno: 24. února 2019

Po návštěvě obou blízkých skal si myslíme, že je lepší se na Sigiriya Rock dívat z druhé skály než na ni vylézt. Je to ale věc názoru.

Datum zážitku: únor 2019
Poděkujte uživateli 486jiriv.
Recenzováno: 12. února 2019 prostřednictvím mobilu

Byli jsme dnes a téměř nikdo tam nebyl. Počet lidí byl v průběhu celého dne úměrný významu místa. Vstupné možná zarazí, ale je oprávněné. Skutečně jsme byli nadšeni a užili jsme si to.

Datum zážitku: únor 2019
Poděkujte uživateli frantaj_13.
Recenzováno: 26. prosince 2018 prostřednictvím mobilu

Navštívili jsme v době lokálnich prázdnin, takže asi i proto jsme zažili velký dav a to už hned ráno při otevření (7:00). Výstup byl potom velmi náročný, protože procesí turistů se vleklo velmi pomalu. Nicméně atrakce je to nádherná - zahrady, zbytky paláce na vrcholu, ... Rozhodně stojí za návštěvu.

Datum zážitku: prosinec 2018
Poděkujte uživateli 874petrb.