Three Corners Fayrouz Plaza Beach Resort
170 US$
Expedia.com
  • Wi-Fi zdarma
  • Bezplatné parkování
Utopia Beach Club(Marsa Alam)
81 US$
142 US$
139 US$
Expedia.com
  • Snídaně v ceně
Aurora Bay Resort(Marsa Alam)(Skvělá hodnota!)
51 US$
27 US$
111 US$
96 US$
TripAdvisor
105 US$
Cancelon
Recenzováno: 7. prosince 2016

V tomto hotelu jsme byli spokojeni naprosto se vším, jediná drobná nepříjemnost je dlouhé čekání na drink po večeři, protože vás nenechají vzít si objednané nápoje hned od baru a trvají na tom, že vám je přinesou ke stolu. Jednou jsme čekali na objednané nápoje více než 20 minut, tak jsme udělali trochu dusno, ale pak již vše bylo v pohodě. Toto byl ale jediný drobný nedostatek. Určitě se sem ještě vrátíme. Vřele doporučuji.

Datum pobytu: říjen 2016, cestoval(a) s přáteli
2  Poděkujte uživateli slavekcambel.
Recenzováno: 14. listopadu 2016 prostřednictvím mobilu

Skvělý resort.Rano po příjezdu,hned náramky a kartu od pokoje.Vsude čisto,pokoje denně uklizené.Vymena ručníků denně.Bazeny teplé,vyhrejvane.More také teplé,plavat mezi želvami to je zážitek.Dugonga jsme bohužel neviděli,dvakrat jsme byli na pláži Mubarak a nic,skoda snad příště.Urcite se vrátíme.Obsluha v hlavní restauraci nemá chybu,pamatuji si ,co jsme měli k pití minulý den a příště máme na stole bez objednání.

Datum pobytu: listopad 2016, cestoval(a) v páru
3  Poděkujte uživateli matkairis.
Recenzováno: 12. listopadu 2016

Bydleli jsme v západním křídle, což nabízelo každovečerní výhled na pestré západy slunce a blízkost Dolphin baru a bazénu - obojí téměř stále poloprázné až prázdné a tudíž klidné. Klid najdete i na menších plážích vlevo od hlavní pláže s barem. Ráj na šnorchlování - laguna při levém vstup z mola je sice jak po bombardování, ale útes obrácený k moři (pravý vstup z mola) je bohatý a téměř neporušený. Kvalita vody kolísavá, viditelnost nebyla horší než 7-8m. Pro slabší plavce by mohl být problémem kolísavý proud. Jídlo i obsluha egyptský standard. Vyzkoušeli jsme a la carte restaurace: v egyptské dostanete totéž, co v hlavní restauraci, ovšem s delším čekáním, libanonská je pro neznalce téměř totožná s egyptskou, italská na pláži byla nejlepší. Animace slabá, aquagym pod amatérským vedením bez koncepce. Hledáte-li místo ke klidnému odpočinku, budete jistě spokojeni.

• Datum pobytu: říjen 2016, cestoval(a) v páru
3  Poděkujte uživateli Jiri H.
Recenzováno: 10. listopadu 2016

Po příjezdu do hotelu jsme dostali uvítací nápoj a po vyplnění ubytovacích kartiček hned i pokoj a náramky . Dostali jsme pokoj kousek od hlavní budovy v pravo a v přízemí. Výhled z pokoje byl do stonků keře a tak jsme pokoj hned měnili. Bez problému jsme dostali pokoj v druhé budově v pravo v patře i s výhledem na moře. Pokoje jsou dostatečně prostorné. Vybavení pokoje dostačující. V koupelně fén,sprchové gely , výměna ručníků denně. V pokoji tv, tu jsme nevyužili, varná konvice a sáčky s kávou a čajem a minibar za poplatek.
Jídelna prostorná a příjemně klimatitovaná. Číšníci velice ochotní. Hned po prvním dni si pamatují, co jste si objednali k pití a druhý den už vás vidí a hned se ptají, zada si dáte to samé . Jídlo velice rozmanité stále bylo z čeho vybírat. Ráno vejce nejnéně na 5
způsobů, palačinky ve tvaru ryby, slunce velblouda,karety dle přání, několik druhů sýrů,
salámu a spouta již popsaných lahůdek.K obědu vždy kuře, ryba a hovězí a alespoň 2 přílohy a těstoviny na přání. Večeře totéž a jěště k tomu alespoň 2 grilované nebo pečené speciality. Stále pousta ovoce a zeleniny i v plážovém baru a tam odpolední palačinky se zmrzlinou. Fresh džusy v jídelně i na pláži roznáší číšník za poplatek. Jen si zapíše číslo pokoje a pak platíte při odjezdu a to i služby ostatní jako masáže na pláži atd.
V této síti hotelu jsme byli poněkolikáté a střevní potíže mne minuly a to jsem si dala i
zmrzlinu a led do míchaného nápoje. Jen je potřeba dávat pozor, kolik alkoholu vám tam nalijí. Opravdu s ním nešetří a na sluníčku a v tom teple to nemusí sednout :-)
Úklid pokojů je bez chyby a ještě vám ho provoní. V hotelu všude i na hotelových toaletách stále ulizeno a voňavo a to i na plážových.
Pláž krásná písečná. Lagunky hned na pláži mají při odlivu hodně málo vody a jsou tam potřeba boty do vody. Čato tady fouká, tak se stává, že i několik dní se nedostanete z mola na hlavní útes. Je tam i hned dcela hluboko. U mola je korál mrtvý , ale se spoustou obyvatel. Kousek si zaplavat a je vidět i nádherně barevný korál. Pokud jsou vlny, tak tu jsou 3 laguny kde je možno šnorchlovat, nebo asi kilometr vyhlášená pláž Mubarak s karetou (ta tam je stále) a dugongem při štěstí. My tam byli 4x a po 4. den před ojezdem jsme s ním šnorchlovali aspoň hodinu. Nádherný zážitek.
Nezmínila jsem se o 2 bazénech.Ani jsme je nezkusili, tak nevím.
Nikdy se na stejné místo nevracíme, ale sem bych se vrátila. Klidý, čistý hotel i když rozlehlejší se skvělým servisem.

• Datum pobytu: srpen 2016, cestoval(a) v páru
1  Poděkujte uživateli pavlina662015.
Recenzováno: 6. listopadu 2016

Po roce opět návrat do našeho oblíbeného hotelu Fayrouz. Letošní návštěva byla naše třetí a určitě ne poslední. Po příjezdu na hotel kolem 6 hod ráno jsme dostali na přivítanou drink a hned po vypsání ubytovacích kartiček jsme dostali náramky a klíč od pokoje. Vše trvalo max 10 min. Letos poprvé co v hotelu byla slyšet hodně čeština, většinou jsme byli na hotelu skoro samotní češi. Pokoj jsme měli č.4062 s výhledem na moře. Všude stejně daleko, jak do jídelny tak na pláž, ale v tomhle hotelu není nic daleko, procházka rozkvetlými a udržovanými zahradami je vždycky radost. Pokoj byl čistý, vždy krásně uklizený, povlečení a výměna ručníku denně i s nějakou kreaci z ručníku, taktéž voda denně doplňovaná i kolikrát navíc. Dostali jsme i papuče a jako další pozornost za opětovný pobyt v hotelu ještě talíř s ovocem, láhev vína a pozvání na raut s hlavním manažerem hotelu. Bylo to milé, tento hotel si opravdu hostů váží a proto se také většina ráda vrací. V jídelně jsme se opět rádi setkali s našimi oblíbenými číšníky, kteří nás srdečně vítali. Netuším jak to dělají, že si nás pamatují když jim tam projde pod rukama tolik lidí. Náš milý Ahmed Shefata a Alaa Fathy se o nás vždycky pečlivě starají a snaží se plnit všechny naše přání i ta nevyřčená. A ne jen oni, všichni co pracují v jídelně. Jsou prostě všichni úžasní. Jídlo bylo opět moc dobré, všeho dostatek, hodně ovoce po celý den i když letos počet hostů byl poloviční. Jako novinku začali ke snídani smažit čerstvé koblížky a rozšířili nabídku čerstvých freshu, ale pomerančový je prostě nejlepší. Freshe nabízejí po celý den, nosí je i na lehátka. Taktéž i nově roznáší pivo Heineken po pláži. Je to vše sice placená služba, ale 1 Euro za čerstvý pomerančový fresh stojí za to. Vše se platí až při odjezdu na recepci. Večeře tématické, vždy hezká výzdoba celé jídelny i oblečení číšníků . Také k večeři nabízejí nějaká značková vína, značkový alkohol a něco na způsob sangrie. Obědy na pláži opět nezklamaly, denně 2 jídla z grilu (kuře, ryby, krabi, hovězí stejky...).3 druhy pizzy, zelenina čerstvá i dušená, hranolky, rýže, nějaké maso s omáčkou, těstoviny na přání, polévka, zákusky a ovoce. Káva i čaj po celý den. Odpolední svačinky na pláži - palačinky, různé plněné housky, zákusky, zmrzlina a ovoce. Hlady tady opravdu nikdo neumře. Pláž je stále udržovaná, výměna ručníků vždy bez problému, kdo chce tak se může nechat obsloužit a nechat si každý den připravit lehátko. Lehátek dostatek, není třeba brzy ráno jít a obsazovat lehátka. Moře stále krásné a teplé, korálové zahrady za reefem nádherné, plné života. Laguny sice nejsou tak hezké, někdy zakalené-korály jsou některé mrtvé, ale ryb v nich je stále dost a velkých. V laguně naproti relax pláži můžete potkat želvu nebo síby (viděla jsem 3 najednou). Želvy proplouvají mezi lagunami i za reef. V zadní laguně na molu jsem viděla napoleona, taktéž i za reefem. Letos začátkem srpna jsme měli smůlu na větší vítr a vlny a stalo se nám, že bylo molo několik dnů zavřené. Dalo se jít šnorchlovat za reef brzy ráno (od 6 hod do 8 hod) než zavřeli poslední vstup nebo až k večeru kdy ustal vítr a otevřeli třeba kolem 16 hod. Ale bez ploutví je to namáhavé. My jsme s manželem potápěči, tak nám zavřený vstup na reef nevadil, protože potápět se dalo denně v kteroukoli denní dobu. Ale chápu, že někomu by to vadit mohlo. My jsme aktivní a nevadí nám popojít, aby jsme si zašnorchlovali nebo ráno si přivstat. Letos jsme si dali brzké ranní šnorchlování z Porth Ghalibu od začátku reefu až k hotelovému molu. Bylo to nádherné, korálové zahrady veliké, krásné, barevné, velké hejna ryb. Cesta do Porth Ghalibu po pláži trvá asi 15 min, stejně jako do zátoky Marsa Mubarak. Plavali jsme asi hodinu a půl k molu po proudu, kochali jsme se a fotili, bylo to fakt moc hezké a určitě doporučuji všem zdatnějším šnorchlařům. Také z mola u hotelu na Marsa Mubarak je nádherné šnorchlování, ale nejlepší opravdu hned brzy ráno (v 6 hod, kdy je moře ještě klidné). Zátoka Marsa Mubarak opět nezklamala. Letos několikrát dugong, Vždy mezi 15-16 hod připlaval a zůstal i hodinu a půl. Želv bylo méně, dugong je napadá, protože mu žerou trávu, ale obrovská želva bez přední nohy tam je stále. Potkat můžete karetu pravou (menší a okusuje korály) a karetu obrovskou (pase se na trávě v zátoce). Korály co jsou po levé straně zátoky a táhnou se až k reefu. Potkali jsem tam plno perutýnů, rejnoků, ropušnice, nejjedovatější rybu Odrance pravého (stone fish), jsou tam 2 krokodýlí ryby- Zploštělec dlouhohlavý (metr dlouhé), chobotnice, hvězdici, nemo, olihně. Je tam toho k vidění hodně. Kdo nechce šnorchlovat tak si může v zátoce hezky zaplavat nebo se jen tak válet v teplé vodě u břehu. Od 9 hod do 15 hod jsou v zátoce výletní lodě, ale pak je tam klid. Letošní dovolená v tomhle hotelu byla bohatá na podmořské zážitky. Využíváme služby i diving centra na pláži, které vede češka Radka, takže domluva v češtině pro ty co neumí jazyky je výhodou. Diving centrum nabízí různé potápěcí i šnorchlovací výlety i lodí. Potápění s dugongem, který si s námi hrál a předváděl se byl neskutečný zážitek. Také potápění se žraloky na reefu Elphiston. Kdo se potápí, určitě nebude zklamaný. Tento hotel je naše srdcovka a určitě se rádi zase příští rok vrátíme, nebo když se podaří tak letošní vánoce. Rádi ho doporučíme i ostatním. Nehodnotím animační program jelikož ho nevyhledáváme. Máme rádi večerní posezení na terase nad jídelnou, kde každý večer je živá hudba. Určitě stojí za to vyzkoušet masáže, ale je třeba smlouvat. Kdo chce strávit dovolenou v tomto hotelu tak nebude zklamaný. Všichni se moc snaží, aby byl host tady spokojený a vrátil se. Děkujeme všem, kteří naši dovolenou udělali ještě krásnější svým přátelským a laskavým přístupem.

• Datum pobytu: srpen 2016, cestoval(a) v páru
13  Poděkujte uživateli Renáta L.