o knize, kterou děti nečetly

Recenzováno: 27. srpna 2020
d1605
Rosice, Česká republika
Krásná příjemná procházka

Recenzováno: 11. srpna 2020
radka21

Recenzováno: 3. září 2020

Musím říct, že jsem po přečtení nadšených recenzí byla trochu zklamaná. Místo jsme navštívili s koly a se dvěma malými dětmi (2 a 4 roky). Celá cesta je pro kola vhodná a byla to příjemná procházka/projížďka. Nic proti zdejší krajině, je hezká, ale nic výjimečného. Místo bych řekla, že bohužel, možná i díky velké propagaci a turismu, ztratilo na atraktivitě. Nejvíc se mi líbila socha s babičkou, ta je opravdu povedená a hezká. Jinak Viktorčin jez je jako kterýkoliv jiný jez (původní dřevěný zde již samozřejmě nenajdete) a mlýn má velice omezenou otvírací dobu (interiér mlýnu). Jinak se na jeho dvorku dají koupit domácí koláče, což je fajn svačina. Hezká byla prohlídka zámečku. Sám zámeček není nic výjimečného, ale člověk se přece jen při výkladu alespoň na chvilku do příběhu "Babičky" ponoří. 1. okruh trval jen 30 minut, tak ho zvládnou i malé děti a mladý pan průvodce vypadal, že je profesionál a nenechal se dětškým štěbetáním vyvést z kontextu.

Datum zážitku: září 2020
Poděkujte uživateli Marie_s_rodinou.
Recenzováno: 27. srpna 2020 prostřednictvím mobilu

obzvláště dvanáctiletý syn, který je sice sečtělý až až, přesto Babičku nikdy nečetl, pouze se o ní učil, kladl kontextové otázky, které naší generaci připadají až nepochopitelně triviální. údolí doporučuji k návštěvě i s dětmi ideálně po předchozím pročtení povinné četby ze ZŠ :-)

Datum zážitku: srpen 2020
3  Poděkujte uživateli d1605.
Recenzováno: 11. srpna 2020 prostřednictvím mobilu

Určitě klasické místo pro návštěvu české společnosti. Údolí je klasika a stojí za to. Místy cítíte turismus ale i tak najdete kousky kdy víte že se procházíte krásný kouskem naší země. Božena Němcová byla právem uchvácena. Všude stromy takže příjemné i za velmi horkého dne, kdy se na konci můžete svlažit u splavu řeky.

Datum zážitku: srpen 2020
1  Poděkujte uživateli radka21.
Recenzováno: 4. srpna 2020

Nebýt paní Boženy, tak po této atrakci ani pes nevzdechne. Procházka hezká, ale mraky lidí. Klasické lákadlo na turisty. Za návštěvu to však stojí, člověk se projde, a když navštíví možnosti po cestě, tak je to celkem fajn.

Datum zážitku: červenec 2020
Poděkujte uživateli petrvolf.
Recenzováno: 14. července 2020

Byli jsme tady, hezké místo, dýchne na vás atmosféra dob dávných, dob školních když jsme četli o babičce, Barunce, uječené Viktorii, paní kněžně a celém zbytku tamnějšího bigbendu.
Tohle místo má svou atmosféru. Rudrův mlýn je skvostná památka, na dvoře se prodávají pochutiny nadmíru lahodné. A ty jejich utopenci s cibulí - paráda.
Na to všechno dohlíží vycpaný vodní mužíček.
Opět se dokutálíme.

Datum zážitku: září 2019
Poděkujte uživateli de G.