Baerenschuetzklamm
Výborná túra

Na stezku jsme vyrazili s kamarádem. Auto jsme nechali na parkovišti pod kopcem, cca 2km od vstupu... přečíst další informace

Recenzováno: 13. prosince 2019
Raharachtej
Brno, Česká republika
Jeden den 👣

Jeli jsme sem s cestování kanceláři expresbus. (Doporučuji jet autobusem jelikož cesta jednosměrná... přečíst další informace

Recenzováno: 10. srpna 2019
KarolSys
Třebíč, Česká republika

Recenzováno: 10. srpna 2019 prostřednictvím mobilu

Jeli jsme sem s cestování kanceláři expresbus.
(Doporučuji jet autobusem jelikož cesta jednosměrná. A autobus vás bude čekat u jezera Teichen)
Šli jsme z vesnice mixnitz. A dojít k soutězce bylo mnohem náročnější jak samotná soutezka.
Po soutězce jsme pokračovali na horu Hochlantsch. Zde už byl výstup náročnější. Ale příjemnější jít do kopce jak z kopce
Počasí nám vyšlo na jedničku nedokážu si představit kdyby tomu bylo jinak..

Datum zážitku: srpen 2019
Poděkujte uživateli KarolSys.
Recenzováno: 17. června 2017 prostřednictvím mobilu

Na tomto krásném místě jsme se zastavili při průjezdu Rakouskem. Najít parkoviště není problém, jelikož v Mixnitzu je vše dobře značené. Pro návštěvníky je připraveno několik parkovišť, takže není nutné nechávat auto hned na tom spodním. Přece jen se nachodíte ještě dost . Medvědí soutěska prochází nádhernou krajinou těsně kolem a nad řekou a dovede vas až téměř na vrchol. Vystup je opravdu náročný a nedoporučuji ho lidem se zavratěmi z výšek, protože celou cestu lezete po žebřících nebo se pohybujete po lávkách. Vstupné 3,5€ za osobu za to opravdu stojí.

Datum zážitku: červen 2017
6  Poděkujte uživateli Radan Z.
Recenzováno: 31. října 2016

V Mixnitz je pro návštěvníky připraveno více (6?) parkovišť, proto nenechávejte auto hned na prvním, projdete se ještě dost :D Už jen cesta ke vstupu do soutěsky je nádherná, je zde k vidění několik menších vodopádů a úchvatné vyhlídky, ovšem výstup je poněkud náročnější, kopec je místy dost prudký, podle mě únavnější než soutěska :) Každopádně až se vyškrábete ke vstupní bráně, nebudete litovat, přísahám :) Za vstup jsme platili 3,5 euro. Samotná soutěska je přístupná po 164 dřevěných žebřících a lávek, které jsou perfektně udržované. Cesta je jednosměrná, široká jen pro jednoho člověka, nelze se vrátit zpět, což je motivační :) V soutěsce jsou překrásné vodopády a několik odpočinkových míst. Byli jsme tu koncem října za slunečného počasí, což byla ideální volba kvůli úchvatně vybarvené podzimní krajině. V létě je tu prý mnoho turistů, což může výstup o hodně prodloužit, protože každý se bude chtít vyfotit u každého vodopádu (vy taky) a na lávce nebo žebříku jen tak někoho neobejdete. Výstup zvládnete i bez speciálního tréninku (viděli jsme cca sedmileté děti), ale doporučuji turistické boty, já jsem lezla v obyčejných teniskách (a s kabelkou :D) a dá se to, ale některé části ve stínu jsou mokré a klouže to. Mimo léto také doporučuji vzít si rukavice. Až vylezete po žebřících, za dalších cca 10 minut dojdete na mýtinu, kde je hospoda s terasou. Odtud můžete sestoupat po pohodlné cestě dolů do Teichalm, kde jsou hotely, restaurace, jezero s odpočinkovou zónou a "trojská kráva" nebo pokračovat ve výstupu k další hospodě nebo ještě výš na horu Hochlantsch (která je ale vyšší než Sněžka a už v říjnu tam bylu půl metru sněhu). Určitě jsme tu nebyli naposled!

Datum zážitku: říjen 2016
4  Poděkujte uživateli HandT2016.
Recenzováno: 20. října 2016

Vynikající výlet, kde se pokocháte krásnou krajinou, nadýcháte čerstvého vzduchu a spálíte pár tukových zásob. Je to trošku náročnější, ale opravdu to stojí za to. V polovině cesty se můžete občerstvit v restauraci, kde vaří teplé jídla a také vynikající zákusky, které Vám pomohou doplnit ztracenou energii.

Datum zážitku: září 2016
2  Poděkujte uživateli dendachmelda.
Recenzováno: 22. září 2016 prostřednictvím mobilu

Na Medvědí soutěszku jsme se vydali na jednodenní výlet, když jsme měli cestu přes Rakousko. S parkováním za městečkem nebyl problém o víkendu to ale může být horší. Nejdříve musíte dojít k samotnému vstupu, což nám zabralo asi hodinu. Vstupné je poměrně nízké. V samotné Medvědí soutěsce se jde po soustavě lávek a stupínků s krásnými výhledy na vodopády. Cesta není zvlášť fyzicky náročná a příroda s vodopády určite stojí za vidění. Celý výlet výlet se dá za odpoledne stihnou, pokud se nerozhodnete cestu prodloužit za dalšími zážitky.

Datum zážitku: srpen 2016
2  Poděkujte uživateli M4878JKmichaelk.