Recenzováno: 3. května 2019

Před dvěma dny jsme se vrátili z této úžasné destinace a báječného hotelu. . Kapverdy jsem měla vysněné již delší dobu a letos jsem se prostě rozhodla si tento sen splnit. Nelituji!!! Nevím jak více své emoce a zážitky z této dovolené více popsat, ale prostě jedním slovem naprosto dokonalá dovolená!! Jak jsem se těšila, tak mě nepřepadla ani žádná cestovní horečka, už cesta letadlem byla dost dlouhá v čase 6:50 minut, což po cestování evropskými zeměmi nejsme zvyklý. Nicméně cesta byla skvělá, uteklo to no (odstartovali jsme skoro na čas) a po sedmi hodinách nás čekalo úžasné přistání na skvělém ostrově. Předčilo to mé očekávání (a to jsem byla nabažená fotkami z různých portálů). Ten výhled z terasy lobby baru a od restaurace byl k nezaplacení. V tu chvíli jsem si řekla "to je jen sen, štípni se, tohle je prostě ráj na zemi". Od hotelového pokoje, po služby, jídla, pití, pláže, delegáta, milého personálu naprosto vše dokonalé. Nemám jedinou menší výtku k ničemu. Nádhera.
Moře krásně čisté (vlny větší, ale k plavání je slaný bazén). Moře je skutečně na dovádění ve vlnách.
Vřele doporučuji tento hotel, budete nadmíru spokojeni. Navíc tato destinace Vás vyklidní a skutečně zažijete relaxační dovolenou s klidem a pohodou. Nic Vás nebude nervovat, stresovat. Jejich "no stress" na Vás skutečně dýchá z každého kroku na tomto ostrově :-)

Datum pobytu: duben 2019
2  Poděkujte uživateli jana H.
Recenzováno: 27. dubna 2019

Čistý hotel, výborné jídlo, velmi milý a ochotný personál. Několik skupin animátorů, takže máte celé dny co dělat. Pokud hledáte aktivní dovolenou, plnou výletů, tak nedoporučuji, jedná se opravdu o no stress dovolenou. Relax, sluníčko, voda, jídlo.. ano pár výletů stojí za to, můžete se vydat na nejkrásnější pláže Boa Visty, nebo si domluvit přelet na jiný ostrov... Boa Vista je rájem pro kiteboardisty - vlny jsou zde opravdu veliké. Takže si extra nezaplavete, spíš se vyblbnete ve vlnách, což Vás unaví, tak můžete jit zase relaxovat a jíst :) a tak stále dokola. Jsem moc ráda, že jsem měla možnost se na toto místo podívat, ale na podruhé bych sem jela možná zase za nějakou delší dobu.

Tip ohledně pokoje: určitě doporučuji výhled na oceán
Datum pobytu: březen 2019
1  Poděkujte uživateli VeronikaNaCestach.
Recenzováno: 25. února 2019

Dovolenou jsme vybírali, jako již tradičně i na základě recenzí lidí, kteří do této lokality cestovali v minulosti. Vzhledem k tomu, že jsme chtěli v tomto ročním období užít trošku toho tepla a sluníčka, tak jsme zamířili právě na Kapverdské ostrovy, které svojí polohou tento předpoklad splňovaly.
Zájezd jsme kupovali jako LM u cestovní agentury Invia, pořadatelem tohoto zájezdu byla CK Eximtours. Tato fakta zde uvádím zejména proto, že se mi v okamžiku výběru dovolené stalo něco, co ještě za několik hodně roků, které cestujeme po světě, nikdy předtím.
Na Kapverdských ostrovech došlo v poslední době ke změně placeného víza v tzv. bezpečnostní poplatek. Toto jsem se dočetl kdesi hluboko v pokynech pro cestu. Telefonicky jsem kontaktoval pořádající CK Eximtours s dotazem zda se dá tento poplatek zaplatit v ČR. Bylo mi sděleno, že to lze, nicméně však nejpozději 2 dny před odletem. Dále mi bylo řečeno, že pokud budu tuto bezpečnostní taxu vyřizovat přímo na letišti při přistání na Boa Vista, tak se může stát, že doba čekání může být i 3 hodiny. A v tom případě na nás nebude čekat transfer do hotelu. Tyto informace mě poněkud znepokojily a tak jsem po CK požadoval vyřízení tohoto poplatku ještě v ČR před odletem. To se nakonec podařilo, nicméně po příletu na Boa Vista nás na letišti čekalo překvapení v tom, že cestující, kteří si tento bezpečnostní poplatek vyřizovali přímo na letišti, tak byli odbaveni mnohem dříve než my, kteří jsme jej měli uhrazený v ČR. To celé pouze výraz "profesionality" a informovanosti pořádající CK, včetně zajištění informovanosti prodejcem zájezdů.
Hotel ROYAL HORIZONS BOAVISTA je svojí polohou umístěn kousek od krásné pláže, jedinou nevýhodou bylo, v době naší dovolené, počasí, protože v této destinaci hodně foukalo a slunečných dnů bylo za celý pobyt poněkud méně, než bychom si přáli.
Vzhledem k tomu, že jsme zájezd zakoupili v LM, byla tato dovolená rozumným poměrem výkon / cena.
Vzhledem k tomu, že tento hotel je označen kategorií 4*, bylo ubytování poněkud značným zklamáním. Zařízení pokoje, ve kterém jsme byli ubytování má toho už hodně za sebou. Dveře do koupelny a WC, které jsou zkřížené, takže je není možno zavřít. Noční stolky, kde místo šuplíku je pouze čelní deska. Jedna ze dvou postelí měla lehce nalomené nohy, takže jsme ani neriskovali na ní spát. Koupelna a WC sice čisté, ale na první pohled poněkud staršího data, ve sprchovém koutě závěs, což jsme opravdu ještě neviděli nikde. Den před odjezdem nám odkudsi voda vytopila celý pokoj, takže i to lehce vypovídá o stavu ubytovacího zařízení.
Stravu jsme měli v rozsahu all inclusive a v této oblasti nelze hotelu naprosto nic vytknout. Byla zde převažující kontinentální jídla, doplněná o místní speciality, včetně výborných ryb. Manažer hotelu byl velice důsledný a při každém výdeji stravy kontroloval práci svých podřízených. Jediná věc, která nás poněkud udivila a se kterou jsme se ještě nesetkali byl fakt, že balená voda byla k zakoupení pouze v místním obchodě nebo na recepci hotelu, nikoliv jako jsme byli zvyklí kdekoliv jinde, jako součást nápojů v rámci all inclusive programu. Jediné vysvětlení, které nás napadlo byl fakt, že na ostrově Boa Vista nejsou k dispozici žádné vodní zdroje a vzhledem v celoročnímu suchu je pitná voda velice drahá. Nicméně na druhou stranu v porovnání s tím, kolik se v rámci all inclusive programu rozlévalo alkoholu v restauracích a barech si nemyslím, že by balená voda nemohla být součástí.
Personál hotelu hodnotíme jako velice vstřícný, přátelský a profesionální. Samozřejmostí byl pravidelný denní úklid pokojů. Jedna z věcí, která mě rovněž v tomto hotelu poněkud překvapila byla skutečnost, že na pokoji byl sice umístěn minibar, tento však zel prázdnotou. Součástí hotelového programu jsou animační programy. Osobně si však myslím, že jejich úroveň se zastavila někde před cca 10 lety -). Už jen fakt, že při tanečních produkcích tančí pouze animátoři a potom si vždy přijdou pro jednoho (muže nebo ženu) z párů hostů a druhého nechají sedět, mi přijde jako projev ne úplné slušnosti. Výhodou je, že v hotelu jsou dva bazény, kdy jeden je obdařen hudebními produkcemi animátorů a ten druhý je situován v klidném a tichém prostředí mezi vilkami. Další výhodou je v rámci hotelových služeb k dispozici poměrně dobře vybavené fitness a také tenisové kurty.
Pláž je v přímé blízkosti hotelu. Je čistá, udržovaná a v době naší dovolené zde byl vždy k dispozici potřebný počet volných lehátek. Koupání v moři bylo však poněkud problematické, protože vzhledem k trvale větrnému počasí zde byly 3 - 4 metrové vlny.

Datum pobytu: leden 2019
1  Poděkujte uživateli Ruzickavla.
Recenzováno: 17. února 2019

Hotel s perfektními službami, skvělé jídlo, umístění, usměvavý personál. Jedinou nevýhodou jsou v únoru velké vlny v oceánu, které umožňují koupání jen zdatným plavcům. Ubytování v malých kouzelných domečcích umístěných okolo hlavní budovy.

Tip ohledně pokoje: Dvoulůžkové pokoje jsou velmi prostorné, v jiných hotelích by to byl čtyřlůžkový pokoj.
Datum pobytu: únor 2019
Poděkujte uživateli Rat239.
Recenzováno: 2. prosince 2018

Ubytování v menších domečkách. Pokoj byl prostorný - chodba s umyvadlem a skříní, koupelna a pokoj, ve kterém byly 2 větší postele, stolek, TV apod. Vybavení pokoje nebylo nejnovější, ale pro nás naprosto dostačující. S čím jsme měli trošku problém byli pavouci, komáři a mravenci. První noc jsme bojovali s komáry, nakonec jsme každý večer před spaním museli použít repelent, jinak se to nedalo. Takže doporučuji kvalitní repelent a sprej na mravence.. na pavouky jsme si pak už zvykli :)

Pláž je nádherná. Po celou dobu byla vyvěšena červená vlajka, vlny byly opravdu obrovské, ale tak aspoň nohy jsme namočili.

Většinou jsme trávili dopoledne u tichého bazénu, protože u velkého bazénu byl problém ulovit lehátko... od snídaně bývaly "zarezervované".

Jídlo bylo dobré, pestré, každý si tu něco najde. Dezerty výborné. Co se týče pití, tak velký výběr jak alko tak nealko nápojů. U míchaných alko nápojů alkoholem nešetří :) Na pokoji jsme měli jednu láhev vody, kterou jsme si chodili doplňovat na bar u bazénu a vždy bez problému.

Animátoři byli v pohodě.. ale animačních programů jsme se neúčastnili. Večer bylo většinou u bazénu hádání filmů, ale bylo to zaměřené spíše na francouzskou a italskou klientelu. Když byl večerní program v amfiteátru, tak jsme vždycky šli kouknout na taneční vystoupení.

Personál hotelu umí pár slov popř. vět česky. Na recepci jsme řešili rozbitý záchod. Za cca 2 hodiny, když jsme se vrátili na pokoj, tak byl plně funkční (trochu jsme měli obavu z toho jejich no stress). Všichni byli milí a ochotní.

S průvodkyní Zdeňkou (z Exim tours) můžeme doporučit výlety - Poklady severu, Sal Rei a nejkrásnější pláže.

Strávili jsme na Boa vistě týden a potom jsme se přesunuli na Sal. Oba ostrovy jsou krásné a určitě plánujeme, že se na Kapverdy vrátíme.

Datum pobytu: listopad 2018
3  Poděkujte uživateli peta_18.