Recenzováno: 30. srpna 2017

Recenze na tento hotel se velice liší podle náročnosti ubytovaných. My jsme mladý pár, který něco snese (nedělá se nám zle ze zašlých koberců, nevyleštěných oken a denní úklid a nové povlečení taky není naší prioritou). Hlavní je se tam dobře vyspat. Hotel je ze tří stran obklopen dalšími hotely, čtvrtá kouká směrem k moři, což je výhoda pro ty, kdo tam mají okna. Kdo to ale jako my schytá na nějaké jiné straně bude nemile překvapen neustálým hlukem (hlavně ráno a večer, přes den jsme na pokoji nebyli). Potom, co nás už pátý den v kuse budila v 8 ráno píseň z Titanicu, jsme byli celkem na prášky. Pokoj je velký, vcelku moderně zařízen, postel obrovská. Balkón propojený s vedlejším se dal pohodlně zavřít na petlici. Koupelna taktéž hodně prostorná, její zařízení už asi něco zažilo (uvolněné kachličky, všude nacákaný silikon), vana naproti tomu menší, bez špuntu. Teplá voda tekla jen málo, což nevadí, pokud ovšem celý den neprší a teplota nepřesáhne 18°C, pak teplá bodne. Klíče ze zámku občas nejdou vytáhnout, občas zaváhala i elektrika. Takže celkově pokoj 3,5/5. Recepce je moderní, hezká, stejně tak lobby bar. Obsluha mluví především anglicky a rusky. Personál milý, ochotný. Restaurace je zrekonstruovaná, bohužel v porovnání ke kapacitě hotelu poměrně málo míst k sezení, takže se nám stalo, že jsme si neměli kam sednout, no přežili jsme, ale zamrzí to. V restauraci hraje, jako všude v Bulharsku hlasitá hudba, před kterou prostě nemáte šanci uniknout. Je na recepci, u bazénu, lobby baru a vinou netěsnících oken i v pokoji. Jídlo vynikající, snídaně, obědy, večeře. Vždy dostatek zeleniny, salátů, minimálně 2 druhy masa, z toho jeden druh připravován na grilu před vašima očima. Ten, kdo toho nejí víc než jí, si může stěžovat na malý výběr nebo opakující se jídlo. Já si ale vždy dávala tři talíře plné jídla, abych stihla ochutnat všechno. Pití je z nápojových automatů, na výběr od Pepsi a toniku až po jablečný džus. Ke všem chodům byly k dispozici dezertíky a ovoce. Zažili jsme i tematické večery - bulharský, japonský, italský a večer plodů moře, takže jídlo se obměňovalo, pro méně odvážné byla k dispozici vždy pizza, těstoviny a nějaké to kuřecí. Hranolky a grilované maso, co podávali u bazénu, jsme neměli čas ani ochutnat. Všechny nápoje podávané mimo restauraci dostanete v umělohmotných kelímcích. Koktejlů máte na výběr asi šest - sedm. Ale pozor, barman do nich lije děsivě moc alkoholu, takže pokud si nějaký chcete vychutnat a ne se jen opít, zajděte radši do města. Takže kuchyně a společné interiéry 4,5/5. Všechny tři bazény čisté, občas nějaký ten hmyz nebo list ze stromu, ale to je normálka. Nikdy jsme neměli problém najít dvě lehátka vedle sebe. Schůdky do bazénů drží jen na heslo. Večer byl přichystán program pro hosty, my jsme zažili bingo a karaoke, jsem si ale jistá, že každý večer tam hrála hudba a byla nějaká ta diskotéka. K moři velice blízko, chodí se po dřevěné cestičce. Moře i pláž čisté, my osobně jsme chodili na veřejnou pláž, kde je sice hlava na hlavě, ale nevadilo nám to. Úchvatné vlny, nabídka vodních sportů, opět všude hlasitá hudba a bar za barem.
Hotel je situován úplně úžasně vzhledem ke zbytku Sunny Beach. Je v podstatě na začátku, blízko do Nesebaru, blízko na Flower Street, což je zábavní centrum pobřeží. Navíc za 3 leva dostupné vláčkem.
Určitě jsme už byli v lepších hotelech, a tento nemá stoprocentně 4 hvězdy, ale všechno se dalo. Jen možná na Bulharsko trochu moc peněz za málo muziky

• Datum pobytu: srpen 2017, cestoval(a) v páru
2  Poděkujte uživateli bara196.
Recenzováno: 24. srpna 2017

Naše dovolená zde trvala 11 dní a nemám, co bych vytkla!:-) My jsme byli s přítelem spokojeni! Jídlo super, obsluha také..jen moc akčně sbírali talíře ze stolu:-) Bazény každý den čisté..večer jsme seděli na balkoně a koukali, jak ještě v noci čistí bazén, srovnávají lehátka a uklízí nepořádek po NÁS! Ano, veškeré věci na které si lidé stěžují, dělají oni sami..Jako například cesta po písečných dunách k moři..všude nedopalky, kelímky a bordel..ale kdo to dělá? My lidé;-) Pláž krásná, prostředí také, jídlo výborné-velký výběr. Každý si přijde na chuť svému! Každý den byl náš pokoj uklizen, ručníky vyměněny a povlečení také..mě osobně to povlečení by stačilo jednou za týden..kdo si doma mění povlečení každý den, že? Písek z koberce vždy vysátý. Co mě jen trošku mrzelo, že lidé vstávali ještě za tmy aby si zabrali lehátka u bazénu..takže pokud jste si přispali, nebyla šance..já šla jedno ráno zabrat lehátka abychom alespoň jeden jediný den lenošili u bazenu a hádejte co..někdo nám je sundal z lehátek a ustlal si tak jakoby nic..:-D co se dá dělat.. takže sečteno a podtrženo..MY JSME BYLI SPOKOJENI! :-) Doporučuji krásnou procházku po pláži večer do městečka Nessebar! My chodili každý večer a vždy jsme byli nadšeni :-)
Takže ať si každý udělá svůj názor..nezapomeňte, že se ne každému se člověk zavděčí. Když bude chtít člověk prudit, vždy něco najde ;-)

• Datum pobytu: srpen 2017, cestoval(a) v páru
4  Poděkujte uživateli Michala R.
Recenzováno: 22. srpna 2017

Hotel je poměrně dobře situován, čímž však jeho přednosti končí. Nazval bych jej spíše ubytovnou.

Blízkost plážové diskotéky a restaurací s hudební produkcí s sebou nese řádnou porci nočního hluku, před nímž se neschováte.

Kromě hluku proniká škvírami levných oken vždy ráno a večer také sytá cigaretová vůně a hlasitá ruština, bulharština a polština. V tyto časy totiž polovina osazenstva kouří svoje papyrosky na balkonech. Starší kusy také s gustem vykašlávají a plivou dolů na chodník.

Na pokoji nás hned za dveřmi přivítala obnažená část elektroinstalace, koukající z rozbitého vypínače. Naštěstí nikdo nezahynul.

Zašlapané koberce se skvrnami všeho druhu na chodbě i na pokoji nemívají čtyřhvězdy zcela běžně (opravdu deklarují 4*). Paní pokojská byla sice příjemná, ale úklid příliš neřešila.

Balkonové dveře našeho pokoje v prvním patře nešly zamykat, což dovolovalo komukoliv, aby náš pokoj kdykoliv navštívil a něco nám přinesl či odnesl. Pokojové trezory zde prozatím neznají.

Koupelnové spáry byly nahusto pokryty plísní, což se po složitém rozhovoru s manažerem hotelu podařilo vyřešit vysláním pracovníka, který nejvíce postižené části kolem vany "opravil" silikonem.
Nakonec nám, kluk šikovná, na balkonové dveře navrtal i jakousi petlici. Děti jsme poučili, aby se vyhýbaly špičkám vrutů, které jaksi zůstaly koukat z druhé strany rámu. Takže konec dobrý, všechno dobré - ALE! Tohle ještě nebyl konec...

Vezmu to telegraficky: špína na dně bazénu i po jeho obvodu, ucpané plážové sprchy, uvolněné kachlice - bulharský smysl pro pořádek je prostě jiný. Nad polským batoletem, kálejícím do bazénu před zraky ovíněných rodičů jsme ztratili morál a chodili jsme již jen k moři.

Požádali jsme recepci o přivolání taxíku. Dorazil chlapík ještě podezřelejší, než jeho vyrabovaný stroj. Samozřejmě, že se nás zkusil natáhnout. Když se mu to nepovedlo, začal být agresivní a vše vyřešila až přivolaná policie.
Našemu příběhu večer na recepci nevěřili s tím, že přeci přivolali zavedenou firmu a vůbec, takové praktiky už se v Bulharsku prý dávno nedějí!!

Jídlo - neurazí, nenadchne. Jednotvárné, málo masa, dobrá zelenina a některé její místní úpravy. Hranolky u bazénů pouze v době oběda a večeře.

Bar - nutno kupovat zahraniční alkohol a nenechat se zlákat "dobrotami" rozlévanými v rámci all-in zdarma. Ochutnávka 2 x 5cl místní "whiskey" značky Savoy totiž skončila lehkým bolehlavem a nepříjemnou pachutí tresti v ústech, trvající až do rána. Vše jsem pochopil, až když jsem tuto dobrotu spatřil v obchodě za cenu 5 Eur za litr.
Jinak pivo na čepu docela dobré, víno nikoliv.

Personál - obecně milý, dokud něco konkrétního nepotřebujete. Za vše jeden příklad:
chtěl jsem si v baru rozměnit 10 leva, abych dal spropitné pikolíkovi. Barmanka mi oznámila, že není žádná směnárna, těch je prý na ulici dost :-))

Animační programy - soutěže pro děti typu: přiveďte čtyři rodiče. Tito rodiče pak před zraky dítek soutěží v klopení panáků načas. Zde jsem se neudržel a animátorce, mírně již podnapilé, stal se na dvě minuty mravokárcem. Dostala přednášku o špatném příkladu mladé generaci. Asi jsem byl za blba, jelikož to vypadalo, že se soutěžící docela baví, jak jim teče vodka po bradě a do výstřihů.

Sečteno, podtrženo - velké zklamání. Hotel je snad vhodný jen pro velmi nenáročné rekreanty, a to pouze pokud jej seženou za dobrou cenu (což nebyl náš případ). Raději jsme si půjčili auto a výletovali po Bulharsku, což dovolenou zachránilo.

• Datum pobytu: srpen 2017, cestoval(a) s rodinou
2  Poděkujte uživateli BodenPotan.
Recenzováno: 3. srpna 2017

Vůbec nesouhlasím s recenzemi které jsem si zde přečetl. Hotel je čistý, pravidelně uklízené pokoje a ochotní zaměstnanci. Jídlo dobré a vždy dostatek. Bazén čistý a moře s pláží také super. Spoustu možností kam na výlet nebo jak se zabavit. Jsem rozhodně spokojený, doporučuji.

• Datum pobytu: červenec 2017, cestoval(a) s přáteli
5  Poděkujte uživateli 723martinor.
Recenzováno: 25. července 2017

Po přečtení recenzí jsme měli trochu obavy, ale říkali jsme si, že nějaká plíseň v koupelně nás nerozhodí a že nejsme nijak nároční. Bohužel musím dát negativním recenzím za pravdu, hotel je naprosto příšerný. Někdo se zmiňuje o rekonstrukci a doufala jsem, že "vyfasujeme" rekonstruované patro, rekonstruovaná je tak maximálně recepce. Společné záchody v hale vypadají sice taky nověji, ale asi zapomněli opravit odpady a dát odvětrávání, protože záchody smrděly už od výtahu. Pokoj hodně jednoduše zařízený, nábytek starý, to by nám tak nevadilo, ale proleželá matrace, že se ráno probudíte a máte záda vejpůl, to už nám teda vadilo. Záchod protíkal, světlo v chodbě na heslo, problikávalo, držák na ručníky padal. Balkóny sice velké, ale k nepoužití, protože byly v podstatě průchozí, takže se vám může dostat kdokoliv do pokoje balkónem. Ještě horší byly chodby v celém hotelu, absolutně nerovná podlaha, asi při stavbě zapomněli použít vodováhu, v některých patrech byly místo koberců dlažba (asi ty údajně rekonstruovaná patra), ale i ty byly minimálně 10 let staré, různě prasklé, místy vyměněné za nové úplně jiné barvy a jaksi opět při výměně za dlažbu zapomněli na vodováhu, stejně tak dlažba v jídelně vlnovatá, při nepozorné chůzi to bylo neustále o zakopnutí (děti zakoply několikrát). V celém hotelu jsou všude samé výškové schody, mezi halou a lobby barem malý schůdek, který nečekáte a přerazíte se, koupelna o 10 cm výš než chodba, to taky bylo o ukopnutí si palce, přechodové lišty jim nic neříkají. Schody do nikam, tomu už jsme se jen smáli. To není tím, že by ten hotel byl starý, to by nám až tak nevadilo, je to už od začátku od výstavby odfláknuté, špatně udělané, u nás by takovouto stavbu nikdo nezkolaudoval!!!
Jinak na úklid si stěžovat nemůžu, ručníky měnili, povlečení taky, koš byl vynesený každý den. když jsme měli problém, že si syn hrál s dveřmi do koupelny a podařilo se mu je zamknout, na chodbě jsme odchytili uklízečku a ta se okamžitě snažila pomoct. Na recepci by se nám to s naší angličtinou hůř vysvětlovalo, uklízečka hned viděla, co potřebujeme a zavolala telefonem servisáka. Ten teda přišel až za půl dne, klíč neexistuje, takže dveře do koupelny otevřel šroubovákem a nebylo to poprvé podle toho, jak ty dveře vypadaly.
S jídlem jsme byli maximálně spokojeni, velký výběr, všeho dostatek, průběžně doplňovali. Jídla se sice opakovala, ale dalo se poskládat, že člověk mohl jíst každý den něco jiného. Každý den se grilovalo, po jejich grilované zelenině bych se mohla utlouct. Občas měli tématické večery - italské japonské, jeden den byly plody moře, to si myslím není obvyklé. Dezerty výborné. Míchané nápoje taky nejsou běžně v nabídce all inclusive. Naše děti byly nadmíru spokojeny s téměř celodenní možností dát si zmrzlinu (krom snídaně). Číšníci pilně uklízeli, někdy až příliš pilně, odnášeli ze stolu skoro dřív, než jsme dojedli, bylo potřeba si dávat pozor na to, aby vždy někdo zůstal u stolu, protože jak viděli prázdný stůl, hned ho uklízeli, takže se nám občas stalo, že jsme si uprostřed jídla chtěli dojít pro pití a než jsme se vrátili, nedojedené jídlo bylo pryč.
Bazény nic moc. Voda čistá, lehátka byla většinou zabraná už před snídaní, ale místo se nějaké vždycky našlo, i když u jiného bazénu, než jste chtěli. Absolutně chybí odvodňovací žlábky podél bazénu, takže byla kolem bazénu neustále voda dlažba byla hodně kluzká. Bylo potřeba si dát opravdu velký pozor, aby člověk neuklouznul, děti se natáhly několikrát. Schůdky do bazénu urvané, visely na posledním vlásku. V hlavním bazénu byla mělčí část pro děti oddělená zábradlím, které bylo na několika místech urvané, ani nezabroušené, hrozilo nebezpečí úrazu o ostrou hranu železné trubky. Hřiště na volejbal bylo betonové, to jsme moc nepochopili.
Pláž po dřevěném molu přes duny celkem kousek, na neplaceném úseku hlava na hlavě, dost mi tam chyběly sprchy a WC (dalo by se dojít na WC do restaurace za 1lv). Pláž čistá, moře celkem taky, jen jeden den tam bylo dost řas a 2 medůzy, což je pro mě důvod, že tam nevlezu. Mimo pláž v dunách střepy. Asi není na co si stěžovat, přeplněná pláž se dá v sezóně očekávat, ale s Chorvatskem se to nedá srovnávat (tam se dát popojít trochu mimo a máte plážičku téměř pro sebe). Den po dešti byly dost velké vlny, což teda taky není nic pro mně.
Letovisko na můj vkus příliš veliké, hotel na hotelu. Sice velká možnost nákupů, atrakcí, vyžití, ale daň za to je velký hluk do pozdních nočních hodin. Příště se vrátíme zase do menšího letovisko.
Za návštěvu určitě stojí městečko Nesebar, kam se dá dojet vláčkem za 3lv/1lv (děti). V blízkosti 2 obří aquaparky, nám bohatě stačil pirátský miniaquapark před hotelem Kotva, na odpoledne na 3 hodiny za 5lv na osobu, navštívili jsme 2x, kdybychom ho objevili dřív, tak tam půjdem možná i víckrát.
Celkově jsme si nakonec dovolenou celkem užili. Když si člověk řekne, že na pokoj jde jen přespat, celý den stejně trávíte venku, tak se to dá. Děti byly poprvé u moře, takže ty by byly nadšené za jakýchkoliv okolností, hotel neřešily. Hlavně že se mohly cachtat u vody, stavět hrady z písku a ládovat se zmrzlinou. Jen nás občas napadalo, že to samé mohly mít na Mácháči a za podstatně menší peníze. Poučení pro příště, víc pročíst recenze a dát na ně. Tento hotel si nezaslouží víc jak 2**

• Datum pobytu: červenec 2017, cestoval(a) s rodinou
3  Poděkujte uživateli filisek.