Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Mostě

Recenzováno: 31. března 2019
MiRe970
Most, Česká republika

Recenzováno: 24. června 2019 prostřednictvím mobilu

Kostel jsme navštívili s vypůjčenými babičkami z domova pro seniory. Zajímavé místo s ohledem na jeho historii, a to především s důrazem na jeho přestěhování, něco málo přes 800 m. Kostel nabízí i možnost využití průvodce. Konají se zde koncerty, výstavy, svatby, mše.....

Datum zážitku: červen 2019
Poděkujte uživateli likrz.
Recenzováno: 30. května 2019

Kostel, který v roce 1975 ustoupil těžbě uhlí (tehdy náš školní výlet) a posunul se pomocí hydrauliky a zpevňující konstrukce téměř o kilometr vedle.

Datum zážitku: květen 2019
Poděkujte uživateli mailmisa.
Recenzováno: 31. března 2019 prostřednictvím mobilu

Po dobře večeři v nedaleké restauraci jsme s přáteli chtěli zajít na malou procházku, aby nám dobře trávilo. Okolí přesunuteho kostela je velmi hezký upraveno a poskytují prostor pro odpočinek.

Datum zážitku: září 2018
Poděkujte uživateli MiRe970.
Recenzováno: 26. listopadu 2018

Kostel leží na okraji města Most. I přesto, že byl přesouvánm je kostel v krásném stavu. Při likvidaci starého města Mostu z důvodu těžby uhlí byl kostel přesunut v roce 1975 o 841,1 metrů a byl tak zapsán do zlaté knihy Guinesových rekordů tisíciletí. Doporučuji navštívit :)

Datum zážitku: listopad 2018
2  Poděkujte uživateli patrikcsesznok.
Recenzováno: 7. srpna 2018

Kostel jsme navštívili spíše kvůli synovi, který miluje vše, co jede po kolejích. A ve své době to byl i tento kostel. Vyprávění pana průvodce bylo poutavé, poté jsme shlédli film o přesunu kostela a vystoupali na věž, z které je výhled na zatopený lom v místě starého Mostu. Cestou na věž je zajímavá expozice fotografií, návštěvu doporučuji.

Datum zážitku: červenec 2018
Poděkujte uživateli Eva M.