Recenzováno: 27. srpna 2018

0Takže, hodně už tady toho bylo napsáno a sedí to - pláž, schody, úroveň hotelu. Jen se připravte na více než hodinovou cestu z letiště.
Obecně Fuerte je hodně větrná. Na koukání na rozdíl od jiných Kanárských ostrovů toho moc není. Ale za pújčení auta to stojí - ale pozor za jeden den se to dá zvládnout objet jen taktak. Takže plážování nebo větrné sporty:-)
Hotel jeden z nejlepších, co jsme na Kanárech zažili (projety všechny čtyři velké ostrovy), včetne klimy. Pro mne bonus, že byl mimo civilizaci, takže kromě hotelových hostů klid. Nejhorší v tomto ohledu asi Tenerife. (tam to ale vynahradil LoroPark a kosatky)
Pokojské neuvěřitelně ochotné, skládají i origamy z ručníků:-) Recepce vynikající.
Jídlo neuvěřitelně pestré i s různými akcemi na sýry nebo uzeného lososa atd. ALE hlavně to šumivé víno místo džusu k snídani...;-) Když se rozhodnete pro snídani na terase - nenechávat bez dozoru, vrabčáci jsou dost drzí a klidně se i ve vajíčkách uhnízdí.
Pokoje standard, ale pozor pro eleketronické maniaky, relativně málo zásuvek. To je ale nešvar všech těchto hotelů.
Bazény dva a velké, u jednoho (horního) je ale kromě soboty celý den animační program, takže docela hlučné.
Někde jsem četl o ochočených veverkách - jsou na skále nalevo od schodů, ale lehce dostupné jen při odlivu. Jinak moře - úplný karibik.
Večerní bar, jako snad všude - ve "špičce" fornty. Doprovodný večerní program také na mé zkušenosti dost pestrý, i když jsme se ho neúčastnil, ale občas jsme nakoukl.
Proste pro neaktivní flákače parádá dovolená i hotel.

• Datum pobytu: srpen 2018, cestoval(a) s rodinou
1  Poděkujte uživateli Aleš S.
Recenzováno: 5. srpna 2018

Pěkný hotel na skále nad písčitou pláží. Veškerý personál hotelu ochotný, všude včetně pokojů vždy perfektně uklizeno. Hotel je cca 2km od nejbližšího města, lze tam dojít procházkou po pláži, popř autobusem od hotelu.
Čisté prostorné pokoje, většina s výhledem na oceán. Pokoje mají individuálně ovládanou klimatizaci, lednici, TV. Sejf za poplatek, WiFi za poplatek.
Lehátka u bazénu zdarma, vždy se dala najít nějaká volná. Bar u bazénu otevřen celý den, nabízí nápoje, zmrzliny, saláty. Přes oběd i omezenou nabídku teplých jídel, ale raději doporučuji restauraci (s krásným výhledem na oceán).
V restauraci vyžadují k večeři u mužů dlouhé kalhoty a krátký nebo dlouhý rukáv (ne tílko), ale ne každý to dodržoval.
V ceně AI je kromě jídla a pití také tenis, stolní tenis, whirlpool. K dispozici animace pro děti (zřejmě pouze anglicky/německy/španělsky). Večer mini disco + asi nějaký program pro děti (?? naši puberťáci tam odmítali chodit, tak nevím přesně...). Bar otevřen do půlnoci, nabídka široká :)
My jsme před bazénem dávali přednost pláži, ta je přístupná po 103 schodech a jedná se o přírodní pláž (tj. bez lehátek, slunečníků, občerstvení, plavčíka...). Jedná se o nejdelší pláž Kanárských ostrovů (cca 20km), takže o dostatek místa nebo soukromí se nemusíte bát :) Pláž je s jemným pískem, občas kameny (boty do vody nejsou třeba). Vstup do vody je pozvolný. Pozor na velký rozdíl mezi přílivem a odlivem (cca 50 metrů šířky). Vlny bývají velké, ale zažili jsme i dny úplně bez vln. Počítejte se silným větrem (opravdu celkem silným!). My jsme z celého týdne zažili jeden nebo dva dny bezvětří (resp. slabší vítr). Ve vodě to celkem nevadí, problém je na pláži, kdy vítr zvedá písek. Doporučuji plážový stan nebo ještě lépe přijít včas a zabrat některý z vybudovaných kamenných krytů. Počítejte s tím, že i když pocitově sluníčko nepálí (vítr chladí), opaluje to hodně intenzivně - nepodcenit. Přestože ze začátku jsme z větrného počasí měli obavy, nakonec to bylo příjemné. Teploty se stabilně držely na 26-28oC a díky větru bylo horko "tak akorát". Jenom večerní procházky jsou na dlouhý rukáv (bývá chladněji).
Voda v oceánu po ránu trochu studenější, přes den a hlavně večer příjemně teplá.

PS: Některé starší recenze zmiňují "ochočené" veverky na skalách. My jsme je nepotkali, tak se na ně raději netěšte, abyste nebyli zklamaní :)
Místo toho vám při večeři na terase může přistát u talíře nějaký ten ptáček. Nejsem ornitolog, ale kanár to tuším nebyl, spíš vrabec :)

• Datum pobytu: srpen 2018, cestoval(a) s rodinou
Poděkujte uživateli Mar-ch.
Recenzováno: 28. července 2017

Krásná dovolená. Krásný, milý hotel. Poloha přímo u pláže, ke které je nutné sejít po schodech. Je jich asi 100, ale není to nic, co se nedá zvládnout. Oceán je překrásný. Písečná pláž, žádné kameny, pozvolný vstup do vody, čistá voda. Každý den velký příliv a odliv. Při odlivu nádherná pláž. Zkoušeli jsme šnorchlovat, pod hladinou u břehu mnoho života není. Pláž je nekonečné dlouhá na obě strany. Byly i velké vlny.
Hotel je moc pěkný. Velmi milý personál. Velmi mnoho jídla po celý den. Skvělá kuchyně.
Jinak je třeba vědět, že ostrov je větrný. Fouká téměř stále.

• Datum pobytu: červenec 2017, cestoval(a) v páru
3  Poděkujte uživateli smerklova.
Recenzováno: 29. prosince 2015

Perfektní dovolená. Hotel postaven kaskádovitě na skále, na pláž vede cca 100 schodů, ale to nám vůbec nevadilo, stejně tak absence baru a lehátek na pláži. Dlouhá a široká pláž láká k procházkám či rannímu běhání. Velice nám vyhovovalo, že na pláži bylo málo lidí, a tak jsme měli dostatek soukromí. Jelikož se jedná o větrný ostrov, je třeba počítat s většími vlnami. Jídlo výborné a široký výběr včetně dezertů, stejně tak na baru si vyberete z široké nabídky nápojů. Pokoje čisté a prostorné, úklid každý den.

• Datum pobytu: říjen 2015, cestoval(a) v páru
2  Poděkujte uživateli Marek H.
Recenzováno: 30. října 2015

Pláž je moc hezká, ale na pláž vede 102 schodů.....Chtěla jsem vyšší patro dostala jsem 6 patro, ale před námi bylo 8 pater, tak jsme nikam neviděli. Rachot s kufry, jak když jede vlak. Jinak na pokojích čisto. Dám přednost SBH Jandía Resort.

Tip ohledně pokoje: 8. podlaží
  • Datum pobytu: říjen 2015, cestoval(a) sólo
3  Poděkujte uživateli tutovka2015.