“Tip na výlet do historie”

Archeoskanzen Modra
Recenzováno: 2. srpna 2016 prostřednictvím mobilu

Krásné místo, na kterém můžeme získat představu o tom, jak žili naši předci a svým způsobem se tak vrátit ke kořenům. Názorná učebnice dějepisu. Po prohlídce archeoskanzenu stojí za to vyjít na návrší nad areálem, kde stojí replika původního kostelíka z velkomoravské éry, jehož skutečné základy jsou na místě odkryté.

1  Poděkujte uživateli Lukáš D.

Recenzováno: 28. července 2016 prostřednictvím mobilu

Kdo navštívil živou vodu má slevu na vstupném. Hned u vchodu máte fantastický výhled na baziliku Velehradu a za ni hrad Buchlov. V areálu skanzenu pobíhají zvířata a meli jsme možnost ochutnat čerstvě nadojene kozí mléko. Krásný výlet do historie. Pozor na špatné parkování přímo u archeoskanzenu , raději zaparkujte na Velehrade podél hlavní cesty, hned za cedulí.

Poděkujte uživateli Bekul.
Recenzováno: 26. března 2016

Ubytovaní jsme byli v hotelu vedle archeoskanzenu, vstupenky byli zdarma v rámci pobytového balíčku, ve skanzenu byla ukázka - malování vajíček (dvě zručné komunikativní paní), výstava obrazů-moc pěkné. Vybrali jsme období bez velkých akcí, nemáme rádi velké množství lidí a opravdu jsme si to užili. Večerní procházka v bezprostředním okolí byla tichá a meditativní.

Poděkujte uživateli janka k.
Recenzováno: 14. února 2016

Skanzen je pěkně zpracovany, ae celkem na rušném místě. Málo parkovacích míst. Restaurace poblíž s příjemným persnálem, prostředím a jídlem. Nad skanzenem se nachází malý pěkný kostelík v podobném duchu.

Poděkujte uživateli premek82.
Recenzováno: 5. února 2016

Skanzen je hezky a zajímavě vybudovaný. Návštěvník dostane přehledný plánek, který usnadňuje orientaci a poskytuje informace o jednotlivých obydlích. Skvělým bonusem jsou živá zvířata volně se pohybující v areálu.

Poděkujte uživateli Nikola_Novosadova.

Cestovatelé, kteří si prohlíželi místo Archeoskanzen Modra, si také prohlíželi

Modrá, Zlínský kraj
Buchlovice, Zlínský kraj

Zlín, Zlínský kraj
Kroměříž, Zlínský kraj

Už jste navštívili Archeoskanzen Modra? Sdílejte své zkušenosti!