Zřícenina gotického hradu

Recenzováno: 5. srpna 2019
IrenHa
Plzeňský kraj, Česká republika
Super výlet

Krásné a zajímavé místo, hledání záběrů kde se natáčel film Ať žijí duchové, příjemná procházka do... přečíst další informace

Recenzováno: 6. března 2020
195eliskak

Recenzováno: 6. března 2020

Krásné a zajímavé místo, hledání záběrů kde se natáčel film Ať žijí duchové, příjemná procházka do okolí.

Datum zážitku: červenec 2019
Poděkujte uživateli 195eliskak.
Recenzováno: 17. září 2019 prostřednictvím mobilu

Pocházím z nedaleké vesnčky Milíčov, a tak jsem ho, především v dětství, navštívil mnohokrát. V té době se zde konaly poutě, při kterých se hrála divadla v přírodě. Zde jsem také poprvé viděl Prodanou nevěstu. To už je víc než 70 let.
V té době se ještě hodně používal název Červený zámek, podle červené střechy před vyhořenim. Zde také naposledy kázat Mistr Jan Hus, před odchodem do Kostnice. Mohu jen doporučit.

Datum zážitku: září 2019
Poděkujte uživateli ji_k379.
Recenzováno: 5. srpna 2019

...Pamatujte si, že hrad tento patřil od věků Brtníku z Brtníku, aneb Ať žijí duchové! Se vzpomínkami na tento dětský film a pod vlivem recenzí na TA jsme se vypravili na Krakovec. Je fajn, že jsme nečekali dochovalejší stavbu a žádné vnitřní vybavení. Jinak jsme si to hodně užili. Sice jsem recenzích četla, že návštěvníci dostali papírového průvodce a jinak se jim nikdo nevěnoval, my jsme se v pokladně hradu poptali po "živém" průvodci, a dostali jsme velmi ochotnou a znalou slečnu, která nám během půlhodinky povyprávěla o historii hradu a dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí. Třeba o tom, že gotický hrad nechal vystavět ve 14.století křivoklátský purkrabí Jíra z Roztok, který byl té doby i vedoucím královské stavební huti u krále Václava IV., hrad měl sice minimální obrannou funkci, zato byl přizpůsobený pro maximální komfort bydlení, dokonce zde bylo unikátní ústřední topení. Dozvěděli jsme se mnoho i o filmování, která zde probíhala, kde a jak se uskutečnily jednotlivé scény. Skutečně doporučuji průvodce, neumím si představit podobný zážitek při čtení papíru. Poté jsme si hrad samostatně prošli a prohlédli jeho zbylé části, pěkná procházka je i kolem hradu, pod hradem je socha Jana Husa, který zde údajně pobýval po dobu 3 měsíců. Hrad Krakovec rozhodně stojí za návštěvu. Parkoviště cca 200 m od hradu 40 Kč (k hradu žádné stoupání), vstupné do hradu 90 Kč, vstup možný i s pejskem, občerstvení v Hospůdce U Hradu cca 100 m vzdálené.

Datum zážitku: srpen 2019
Poděkujte uživateli IrenHa.
Recenzováno: 31. května 2019 prostřednictvím mobilu

Navštívili jsme na kolech tento hrad. Od Rakovníku je to cca 17-20km. Hrad je sice malý, ale útulný. Při vstupu nás příjemně přivítal prodavač vstupenek, který nám řekl i nějaké další pikatnosti o tomto hradu. Dětem dal hádanku - které pohádky se točili na tomto hradu? Ukázal kam se máme vydat na prohlídku a co nesmíme zapomenout vidět. Bylo to příjemná návštěva. Rádi se tu vrátíme. Doporučujeme

Datum zážitku: duben 2019
1  Poděkujte uživateli marcelm154.
Recenzováno: 20. května 2019 prostřednictvím mobilu

Pěkná zřícenina hradu v krásné přírodě blízko Rakovníku, kde vás na pokladně zkásnou o 90 Kč a strčí vám do ruky papírového průvodce. Zříceninu máte prošlou za 5-10 minut, ještě se všude valí nějaké nářadí. Pokud máte cestu okolo, raději se projděte jen okolo hradu, vstupné se platit nevyplatí!

Datum zážitku: květen 2019
Poděkujte uživateli im_denisa.